Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

A co ci elektryk powie? Jak fachowiec to nawet się nie tknie tego auta jeśli są przebicia na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest dobrze jak iskry latają. Nawet jeśli nie ma żadnych oznak cewka dostaje po d*pie itp. Chcesz Później bujać się z nową cewką? cudem znalazłem jedną za 500 zeta. Normalnie ponad kafla. Chyba , że loteria z używkami po 300zł które są spękane. Beru sprzedaje 2 przewody w zestawie i 2 fajki oddzielnie.

Ja za kable płaciłem tak : 90zł za dwie fajki i chyba coś ok 180 za przewody.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable to jakie w ciemno? Jak ci iskry po kablach latają to i tam masz je do wymiany. Fajki można na razie odpuścić, one są trwalsze niż kable. Nie koniecznie kable muszą odpowiadać za całość problemów, ale w jakiejś części na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable to jakie w ciemno? Jak ci iskry po kablach latają to i tam masz je do wymiany. Fajki można na razie odpuścić, one są trwalsze niż kable. Nie koniecznie kable muszą odpowiadać za całość problemów, ale w jakiejś części na pewno.

Nie pisz tak bo później będą pretensję , że przewody jednak nic nie wniosły :grin: (żart) Trzeba je wymienić nawet jeśli nic to nie zmieni. Filtry też się wymienia jak są brudne mimo tego , że auto normalnie pracuje tak?

Mało dałem bo kupowałem w mieście od znajomego. 100% oryginał. Ściągał mi bez swojej marży

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spękania cewek bym się nie martwił. Rozmontowałem kiedyś swoją starą. Pod tą cienką warstwą plastiku która pęka jest właściwa izolacja. Ten plastik to tylko obudową, taki łącznik który "skleja" dwie cewki do kupy. Moim zdaniem spękania od spodu nie mają żadnego wpływu na pracę cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam kiedyś czytałem że mogą pojawiać się wokół nich łuny, poświaty itp, ale iskier nie ma prawa być, bo jak jest iskra to znaczy że kabel nie jest już w pełni izolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przewody-kable-zaplonowe-beru-vw-passat-audi-1-8-i4542550745.html Koles ma dobre konto. W opisie ma fajki też po 45zł sztuka. Wiec nei wiem czy mało dałem. wręcz normalnie.


O spękania cewek bym się nie martwił. Rozmontowałem kiedyś swoją starą. Pod tą cienką warstwą plastiku która pęka jest właściwa izolacja. Ten plastik to tylko obudową, taki łącznik który "skleja" dwie cewki do kupy. Moim zdaniem spękania od spodu nie mają żadnego wpływu na pracę cewki.

Nie napisałem , że to ma wpływ na prace cewki bo swoją rozebrałem i wiem jak wygląda. Chodzi o to , że te cewki są już stare i zmęczone. Kupowanie w ciemno używki można sobie w buty wsadzić. Chyba , że od znajomego po dobrej cenie i jeśli ją przyjmie w razie usterki. Normalne ceny na allegro tych cewek są przegięte i nie ma żadnej pewności , ze działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem do testów za 90 i za 120 zł. Więcej niż 150 zł bym nie dał. Ale fakt, jest ich bardzo mało i trzeba cierpliwie śledzić aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same przewody, ale dziwi mnie skąd te iskry, widziałem też błyskanie pod tą zalewaną izolacją na cewce od 1 i 3 cyl. i ogólnie sporo przeskoków na kablach, roczne kable kurde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz co będzie na tych. Może cewka ma jeszcze gdzieś przebicie. No albo po raz kolejny zjeba..e NGK się popisało.


Zrobiłeś już przelew za te przewody? Jeśli nie to nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo załatwiłem niezłą promocje u Dzika razem z fajkami. Najwyżej sam wezmę sobie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...