Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

To skąd te teksty na forach , że ADR-AEB na lince zero podmiany wiązki tylko jeden dodatkowy czujnik wpina się gdzieś w ECU i tyle. Podobno nawet drut nie wychodzi tylko wsio jest jak fabryka dała.

Opublikowano

A podmieniałeś wtryskiwacze miejscami?


:vaglogi:

Opublikowano

No kurcze, jak może być ta sama wiązka skoro już choćby moduł zapłonowy jest całkiem inny. ADR jedna podwójna cewka a AEB 4 osobne cewki oraz nie wiem czy tam też moduł wzmacniania zapłonu nie jest osobno jak u mnie na filtrze powietrza. Przerobienie wiązki jednej na drugą pewnie jest możliwe ale moim zdaniem nie jest to takie plug and play jak piszesz. Pierwsze AEB miały mało czujników, więc wiązki są zbliżone. Co innego w moim przypadku. Wiązka od APU była 4 razy grubsza niż ta co miałem w ADR.

Opublikowano
  • Autor

Mowa o pierwszych najprostszych i najlepszych AEB z początku produkcji. Nie wiem jak jest u Ciebie bo ten motor mnie nie interesuje. Tak tylko wyczytałem na necie , że wiązki się nie rusza. Jeden przewód do dodatkowego czujnika i właśnie temat cewek który tez jest prosty. Reszta P&P. Jak będę zdecydowany na 100% zbadam temat dokładniej.


A podmieniałeś wtryskiwacze miejscami?


:vaglogi:

Wymontowałem całą listwę i patrzyłem jak rozpyla paliwo. Co mi da podmiana wtrysków miejscami skoro nie wiem na którym garze źle się dzieje? Nad vagiem muszę pomyśleć. Mam lapka. Jaki kabel polecacie kupić? No i może macie jakiś link do oprogramowania? Najlepiej coś pod Windowsa 7 64 bit.

Opublikowano

To ty jeszcze vaga nie masz? Chłopie na allegro i kupuj jakiś za około 50zl, ja mam 8.1 x64 i nawet na tym działa vcds, program z chomika ściągniesz, nie można chyba linków wstawiać na forum

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4599645883.html coś takiego chyba mam

poza tym masz taki sam silnik jak ja a w nim nie pokaże wypadania zapłonu

Opublikowano
  • Autor

A no nie mam :grin: Żałowałem bulić po 50 zeta za każde podłączenie więc bawiłem się miernikiem i podmieniałem części jak się dało. Zresztą dopiero co lapka kupiłem. Do stacjonarnego bym auta nie podłączył :wink: Co do wypadania zapłonu. W AEB pokazuje missfire a w ADR z tego samego rocznika nie pokaże?

Opublikowano

Nie pokaże, na 13 kanale jest opóźnienie zapłonu ale nie wiem jaki to ma związek z wypadaniem

Opublikowano
  • Autor

Ok. Logi to podstawa a od kupna nie były robione. Sprawdzałem tylko raz ogólnie błędy i wyskoczył tylko błąd sondy. Po wymianie skasowałem tylko ten błąd i tyle. Nawet nie wiem czy jeszcze działa :grin:

Opublikowano

Kupuj kabel o nie czekaj

Opublikowano
  • Autor

Spoko.

Opublikowano

tez w poniedzialek kupuje ten kabel z aukcji allegro co kolega pokazał. sam wiecej zdzialasz a po mechanikach latac i placic za kazdym razem 5 dych to przesada

Opublikowano
  • Autor

No w tym rzecz właśnie. Wszystko robię sobie sam na podwórku i nawet mi wychodzi ale z diagnoza ciężko.

Możecie sprawdzić u siebie czy po odpięciu wtyczki od czujnika wałka rozrządu (z przodu przy listwie wtryskowej) zmienia się kultura pracy silnika? U mnie jest dosłownie 0 różnicy. Czy to na jałowym biegu czy pod pełnym obciążeniem.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

U mnie też bez różnicy było tylko błąd się pokazał potem

Opublikowano
  • Autor

Ok czyli będzie sprawny ale na 100% jeżdżę teraz z błędem. Wcześniej żadnego nie było czyli ok.


Zamówiłem już na allegro emulator immo i w przyszłym tygodniu ruszam dalej z próbami ogarnięcia tego gnojka.

Opublikowano

panowie a mam takie pytanie da rade ten kabel podłaczyc do tableta z windowsem 8???

Opublikowano

a cholera wie http://www.ross-tech.com/vcds-lite/download/index.html na dole masz vcds 1.2 weż pobierz i zainstaluj, tylko jak się uda to nie znaczy że bedzie działać bo jeszcze sterowniki potrzebne są do kabla

Opublikowano

a weże od podcisnienia wszystkie sprawdzales?

Opublikowano
  • Autor

Wszystkie dwa razy


Panowie kabel droższy : http://allegro.pl/interfejs-vag-usb-kkl-obd2-obd1-piny-promocja-i4569652229.html czy najtańszy : http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4599645883.html


Dopiero zauważyłem. Wezmę ten drugi bo jest na USB.

Opublikowano

Ja dziś zakupiłem sobie ten drugi, i używałem również tego drugiego wszystko elegancko :)

Opublikowano

panowie audi zrobione chodzi jak pszczółka przed chwilą wróciłem właśnie od kolegi i na gazie i na benzynie chodzi jak poprzednio aż chce się jechać laleczką koszt naprawy to tylko dobre słowo dla kolegi i zero błędów na vagu


w końcu chęć wróciła do jazdy i tyle chajsu wje.... w nią a za tyle zrobione

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.