Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o ten odbijak, nie wiem, też mi się nie chce wierzyć bo nigdy go nie było jak kupiłem auto a teraz wsadził gumę i chyba dobrze już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi i wiem na co pomoże wymiana , robiłem to w swojej A80. Nie na kulturę pracy silnika. No ale poduszki sprawdź wszystkie. Zawsze to będzie lepiej.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko napisałem tu bo nie chce się nowego tematu zakładać, wiem że to nie ja nic do wypadania, chodzi tylko o mój przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Jedno jest pewne. W swoim przypadku nie odpuszczę i ten motor będzie chodził jak powinien nawet jeśli będę musiał zwalać głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci pisałem sprawdz podcinienie czyli wszystko z tym zwiazane.


Panowie mam problem podczas odpalania na zimnym silniku, zaczyna chodzic tak jak by na 3 gary ,obroty skacza od 900 do 1200 po przegazowaniu obroty sie stabilizuja i nie przerywa dzieje sie to tylko na zimnym silniku. jedzie i przyśpiesza bardzo ladnie. swiece wykrecałem to sa prawie nowe , przewody dzis sprawdze jak sie sciemni czy przebicia nie maja. Czym tyo może być spowodowane??? czujnik temp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przegazuje to obroty sie stabilizuja to co to ma wspolnego do cewki


Dopiero co sprawdzałem swiece i widac przebicie i to na dwoch kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie cewka uwalona w jakiś dziwny sposób. Za każdym razem tak jest kiedy odpalasz po ostygnięciu czy tylko po nocy albo dłużej?

Przewody jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody Bosch jeszcze niemiec zakładał maja przebicie a te dziwne napady pojawiaja sie na zimnym silniku ale raz na jakis czas ,mozna tak powiedziec ze co drugi dzien.

Co do kabli to troche dziwne poniewaz przebicie ich na ciepłym nie wpływa na prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po dłuższym postoju np po nocy zbiera się na nich wilgoć i dopóki motor się nie zagrzeje trochę przebicia są mocniejsze? Ostatnio mam wenę na naciągane diagnozy :) Tak czy siak przewody do wymiany. Ciekawe jak z fajkami. Znając życie są w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajki - bynajmniej tak mi się wydaje, są znacznie trwalsze. Nie muszą być elastyczne, dla tego w środku mają sztywną rurkę z izolatora. Zniszczeniu ulegają te gumowe końcówki osłaniające świecę, ale nie wiem czy ona mają jakieś większe znaczenie w izolowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie te gumy osłaniajace swiece sa popekane ale to nie wpływa na prace silnika. tak czy siak jak sie kupuje przewody to sa dwie sztuki po 30 cm i dwie fajki .

U mnie silnik nie musi sie nagrzac wystaczy ze dodam dwa razy lekko gazu i praca silnika robi sie idealna.


Panowie to jest normalne ze jak odłacze przepływke to obroty zaczynaja falowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa. U mnie np nie ma żadnej różnicy z przepływką i bez. Może mam ją walniętą :)

Nie zachwieją się obroty jak ją odłączasz na pracującym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obroty faluja a nawet na cieplym silniku mało brakuje a by sie zdusił.


Panowie mam pytanie w ADR idzie przewod od serwa do takiego trojnika to ezektor?? jest przymocowany guma do kolektora .

sciagnełem z tego trojnika przewód i moim oczom rzucił sie plastikowy wirnik. Do czego on słuzy? Bo ja u siebie go wyciagnłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obroty faluja a nawet na cieplym silniku mało brakuje a by sie zdusił.

Panowie mam pytanie w ADR idzie przewod od serwa do takiego trojnika to ezektor?? jest przymocowany guma do kolektora .

sciagnełem z tego trojnika przewód i moim oczom rzucił sie plastikowy wirnik. Do czego on słuzy? Bo ja u siebie go wyciagnłem

Tak to ezektor. Sam mam go teraz wyjętego i chce sprawdzić czy przepuszcza jak trzeba. Nie wiem o jaki wirnik Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...