Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka otwarcia drzwi


RAIZOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam od kilku dni Audi A4. Interesuje mnie taka sprawa... Czy w tym autku w jakiś sposób kierowca na desce jest informowany o otwarciu któryś z drzwi ?Pytam ponieważ u mnie po otwarciu nie pojawia siężadna ikona,komunikat itp. Do tego nie gaśnie lampka podświetlająca wnętrze po zamknięciu wszystkich drzwi. Proszę o jakiś "drogowskaz" co szukać, gdzie sprawdczać . Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fis to masz taką informację. Przy zegarkach bez fisu takiego info brak.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pełnego FISa więc powinien Ci się wyświetlać na centralnym ekranie komunikat o otwarych drzwiach. Przy otwarciu drzwi pasażerów też Ci nie pokazuje komunikatu?

A co do lampki wnętrza to może głupie ale w jakiej pozycji masz główny przełącznik?

Czy po przekręceniu zapłonu lampki też nie gasną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwarciu żadnych drzwi i bagażnika nie wyświetla się komunikat. Lampka jest przesunięta w prawo, widząc ikonke otwarcia drzwi po lewej stronie przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło gaśnie rzeczywiście po włączeniu zapłonu ale klapa, bagażnik i drzwi nie dają o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz połączenie kostek przy pompce centralnego. W avancie pompka znajduje sie w prawym boczku bagażnika więc w sedanie pewnie jest w tym samym miejscu. Może być jeszcze tak, że FIS masz dołożony i ktoś nie dorezał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego co ma pompka centralnego do wyświetlania otwarcia drzwi? Drzwi z klucza zamykają się poprawnie. Tu musi być problem w tym całym kompie. Mało płynu od sprysków sygnalizuje, spaloną żarówke również, a drzwi nie.

P. S. Rocznik pojazdu to 98...złącze obd 2 jest tutaj tak?

Edytowane przez RAIZOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak OBD II

Pompka nie tylko otwiera i zamyka drzwi. Steruje także oświetleniem, alarmem, otwieranie i domykanie szyb z pilota.

Nie wiem czy czasem też nie odpowiada za odczyt sygnałów z mikro styków drzwi i to może właśnie w niej tkwi problem bo wątpię, że nagle wszystkie mikro styki padły naraz. Najlepiej podepnij VAGa i może coś się wyjaśni.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki w takim razie za kierunek poszukiwań. Podepne u kolegi i zobaczymy czy są jakieś błędy. Odezwe się po diagnozie. Pozdrawiam

No i jestem po diagnozie. Wyskakuje monit o błedzie centralnego zamka w drzwiach kierowcy i pasażera po stronie kierowcy. Zapewne padnięte są nieszczęsne mikrostyki ...ale jak nie działa chociaż jeden to nie działa powiadamianie na desce rozdzielczej z żadnych innych drzwi czy maski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne aby wszystkie mikrostyki padły. Zacznij od sprawdzenia pompki centralnego pod kątem zaśniedziałych styków lub zimnych lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem , tylko ze u mnie fis pokazuje otwarte drzwi kierowcy jak otwieram drzwi pasażera. jak otwieram od strony kierowcy to wskazuje normalnie . czyli mam tak ze obojętnie które drzwi przednie są otwarte fis pokazuje tylko stronę kierowcy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat bo też mam podobne zegary z fisem (tylko diesel) i nie zdawałem sobie sprawy o istnieniu komunikatu otwartych drzwi. Byłem przekonany, że otwarte drzwi sygnalizuje lampka wewnętrzna. Jeśli jest inaczej to chętnie poobserwuję ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem , tylko ze u mnie fis pokazuje otwarte drzwi kierowcy jak otwieram drzwi pasażera. jak otwieram od strony kierowcy to wskazuje normalnie . czyli mam tak ze obojętnie które drzwi przednie są otwarte fis pokazuje tylko stronę kierowcy ;/

A masz pełen FIS czy 1/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie w b5 nie ma komunikatu otwarcia drzwi tylko ostatnie polifty to mialy i a6 chyba ze ktos zmienial licznik i wszystko dokładał. lampka musi byc ustawiona w pozycji srodkowej wtedy bedzie sie zapalac po otwartych drzwiach. wlaczona na prawo bedzie sie swiecic caly czas.

DMJA ktos dokładal u ciebie ten bajer i wszystko spiete jest pod jeden pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie w b5 nie ma komunikatu otwarcia drzwi tylko ostatnie polifty to mialy i a6 chyba ze ktos zmienial licznik i wszystko dokładał. lampka musi byc ustawiona w pozycji srodkowej wtedy bedzie sie zapalac po otwartych drzwiach. wlaczona na prawo bedzie sie swiecic caly czas.

DMJA ktos dokładal u ciebie ten bajer i wszystko spiete jest pod jeden pin

możliwe. reszta drzwi tylnych pokazuje normalnie jak i nie zamkniętą klapę bagażnika , wiec pewnie drzwi pasażera są źle podpięte.

mam pelen fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to rozumieć w końcu ? Mam autko z 98 roku więc komunikat o otwarciu drzwi nie wyświetla się na desce w tym roczniku pomimo pełnego FIS'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to rozumieć w końcu ? Mam autko z 98 roku więc komunikat o otwarciu drzwi nie wyświetla się na desce w tym roczniku pomimo pełnego FIS'u?

Dołączam się do pytania

Edytowane przez mokry_mtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...