Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrobanie/zgrzytanie Przy Hamowaniu, Kontrolka Abs


dliwski

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam taki problem:

przy hamowaniu (ale tylko przy małej prędkości, np. jak dojeżdżam do świateł) czuję pod nogą i słyszę coś w stylu skrobania/zgrzytania, dodatkowo świeci się kontrolka ABS ale nie zawsze i nie ma to związku z tym zgrzytaniem (które też nie zawsze występuje). Co z tym zrobić, jak sprawdzić co konkretnie nawala? Przy większych prędkościach nie ma tego problemu, a sam zgrzyt nie ma wpływu na siłę hamowania.

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś koronka abs do wymiany najprawdopodobniej. Ewentualnie czujniki do wyczyszczenia ale objaw zgrzytania przy hamowaniu w zakresie małej prędkości to koronka. Sprawdzony przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nic :decayed: a co robił poprzedni właściciel - tego nie wiem, bo co mi mówił to jedno, a co rzeczywiście zrobił to pewnie drugie, ale na zawieszenie nie narzekam. Co sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle przy zmianie przegubów lub wahaczy wychodza takie cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev co masz na myśli? Wlasnie jestem po wymianie gornych wachaczy i amorow i dzis włącza sie esp na desce a abs podczas jazdy i blokuje mi kola zwlaszcza jak przejade po jakiejs nierówności. Zgasze znika i jak delikatnie rusze to ok az do jakiejsz np dziury w drodze Upalili czujnik jak grzal zwrotnice?

Edytowane przez pawelk1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną zależność - jak już zapali się kontrolka ABS to przestaje skrobać albo skrobie zdecydowanie rzadziej.

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grzał zwrotnice to koniecznie sprawdź przewody do czujników abs. Mogli coś przytopić i robi zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak po wymianie hamulców przód tył na nowy zestaw. Powyżej 150 km/h zapalała się kontrolka ABSu ale po zgaszeniu auta gasła, aż do następnego razu. dodatkowo przy lekkim hamowaniu było czuć ABS. U mnie wystarczyło w tylnej osi cofnąć troszkę czujniki ABSów i już po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pab_lo, spróbuję :hi:

przez ostatnie kilka dni nie było problemu - kontrolka nawet nie mignęła i skrobania nie było - niezależnie od prędkości i siły hamowania. Już miałem nadzieję, że sam wyzdrowiał... :decayed: no ale dziś znowu zapaliła się kontrolka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktorys z czujników jest za bardzo wysuniety albo poprostu luzny i zle odczytuje z koronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...