Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TipTronic Audi A4 B8 wytrzymałość?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy skrzynie TIPTRONIC w samochodach audi a4 b8 z silnikiem 3.0 TDI są dobre? Czy sprawiają problemy z większymi przebiegami czyt.200tys?

Jakich ewentualnie napraw można się spodziewać przy takim przebiegu. Z góry dziękuje za każdą opinię na temat "TIPA"

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bez problemów, mam kolegę co ma 430k, tylko zmienia olej co 50k

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

.. i tutaj zacznie się moje pytanie mam Audi A4 3.0 q - 2009r. - skrzynia tiptronic. - przebieg 210 tys. -- wg serwisu olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany..... nic się nie dzieje.. ale pytanie czy wymienilibyście przy tym przebiegu olej w skrzyni ?

Opublikowano

Olej do wymiany no.... Ja bym tak uczynił

Edytowane przez maxit

Opublikowano

Tip i Multi musza miec olej wymieniany na czas

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W jednej a4 3.0 tip według serwisu olej co 60tys był wymieniany w drugiej mam 117km i nie ma wpisu żadnego. Chcem teraz wymienić olej ale ok 200zl za litr mi powiedzieli a wchodzi 7 przy wymianie. Skrzynia kxs

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez maryoushek

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wczoraj byłem w aso w poznaniu i powiedzieli ze w tipie jest nie wymienialny... w sensie ze jeśli nic się nie dzieje to nie wymieniac. a jeśli już chcesz wymienić to koszt 2600 zł ;) w aso

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nawet w elsie jest napisane ze wymiana oleju tylko w przypadku naprawy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  • 3 lata później...
Opublikowano

Oczywiście, że wymiana nie zaszkodzi...

a jakie nr kompletnego zestawu do tipa ?

Jakiego producenta olej?

Opublikowano
W dniu 26.02.2019 o 11:49, Marcin Gugu33 napisał:

Oczywiście, że wymiana nie zaszkodzi...

a jakie nr kompletnego zestawu do tipa ?

Jakiego producenta olej?

Równie dobrze mogłeś napisać jaki olej do automatycznej skrzyni. Nikt tu szklanej kuli nie ma.

Opublikowano

Widzisz, ja już to wiem, a Ty próbujesz udowodnić że ktoś wymaga za dużo.

.

Opublikowano
9 godzin temu, Marcin Gugu33 napisał:

Widzisz, ja już to wiem, a Ty próbujesz udowodnić że ktoś wymaga za dużo.

.

Ravenol

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.

 

Podepnę się pod temat.

A4 B8 2013, silnik CPMA, 8 biegów Tiptronic.

Zabieram się za wymianę oleju.

ASO w wersji statycznej 2200 PLN z czego litr oleju wyceniają na 309 PLN.

Z tego co czytam to najczęsciej polecany jest RAVENOL ATF 8HP Fluid (kolega DEV powyżej również o tym oleju wspomnia).

Natomiast na Allegro są oleje marki ZF, np. https://allegro.pl/oferta/olej-zf-lifeguard-fluid-8-1l-s671090312-bmw-audi-7966540923

Macie jakieś opinie? Ktoś się spotkał i używał?

I pytanie dodatkowe.

Może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego fachowca do wymiamy oleju w wersji dynamicznej?

Region Bielsko-Biała, Tychy, Katowice, Oświecim, Kraków, może nie dalej :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

Kup ZFa i wymień sobie sam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Z kodów które są w książce serwisowej wynika że mam skrzynię TipTronic (0G7).

Przeglądając tę książkę, olej w skrzyni (Multitronic: Öl - taki jest oryginalny zapis) wymiany był przy 60 tys km.

Natomiast w tej samej książce w informacjach o wymianach oleju dla TipTronic są wypisane jedynie hybrydy.

Czy mam rozumieć, tak jak kto już pisał, w TipTronic oleju się nie wymienia  i mogę spokojnie dalej jeździć ?

Opublikowano
8 godzin temu, Caporeira napisał:

Czy mam rozumieć, tak jak kto już pisał, w TipTronic oleju się nie wymienia  i mogę spokojnie dalej jeździć ?

Wg ASO oleju się nie wymienia, w ASO nie naprawia się również skrzyń Tiptronic tylko się je wymienia. Odpowiedz sobie sam czy wymienić czy nie.

Czy oby na pewno masz Tiptronic? Samochód ten co w profilu? Jaki masz kod skrzyni obok kodu silnika na wlepce w książce serwisowej?

Opublikowano

CJCA były tylko manual albo multi. 

Opublikowano
14 godzin temu, Caporeira napisał:

Z kodów które są w książce serwisowej wynika że mam skrzynię TipTronic (0G7).

Przeglądając tę książkę, olej w skrzyni (Multitronic: Öl - taki jest oryginalny zapis) wymiany był przy 60 tys km.

Natomiast w tej samej książce w informacjach o wymianach oleju dla TipTronic są wypisane jedynie hybrydy.

Czy mam rozumieć, tak jak kto już pisał, w TipTronic oleju się nie wymienia  i mogę spokojnie dalej jeździć ?

daj VIN, sprawdzimy jakiego masz tam cudaka

Opublikowano
6 godzin temu, pelonek1 napisał:

Wg ASO oleju się nie wymienia, w ASO nie naprawia się również skrzyń Tiptronic tylko się je wymienia. Odpowiedz sobie sam czy wymienić czy nie.

Czy oby na pewno masz Tiptronic? Samochód ten co w profilu? Jaki masz kod skrzyni obok kodu silnika na wlepce w książce serwisowej?

Obok silnika jest NYM.

Ale poniżej jest 0G7 i ten kod tłumaczony jest jako tiptronic.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.