Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Motul 0w40 lub 5w40, LM 0w40 lub 5w40 i oczywiście płukankę. zgłoś się do dzika super ceny

Oczywiście płukankę... z tą oczywistością to ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może ktoś wytłumaczyć dlaczego robic płukankę?

Może zadam głupie pytanie ale muszę.Czym zrobić tą płukankę i jak. Dzieki za podpowiedź

Na pewno zaleję LM lub Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może ktoś wytłumaczyć dlaczego robic płukankę?

Może zadam głupie pytanie ale muszę.Czym zrobić tą płukankę i jak. Dzieki za podpowiedź Na pewno zaleję LM lub Motul

Rozgrzewasz na.maxa silnik. Wlewasz plukanke. 10-15 minut silnik pracuje na wolnych obrotach. Zlewasz oliwe. nowy filtr i olej i wioooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko rozumiem, ale mam jeszcze jedno pytanko nie wiem czy moje auto lubi łykać olej czy nie jesli tak to czy wjęcej będzie brało czy może się opanuje i będzie mniej łykalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może ktoś wytłumaczyć dlaczego robic płukankę?

Może zadam głupie pytanie ale muszę.Czym zrobić tą płukankę i jak. Dzieki za podpowiedź

Na pewno zaleję LM lub Motul

Dlatego: to jak z myciem zębów.

Czyścisz silnik z zatorów i syfów, to nie "Doktor silnikowy" tylko oczyszczacz.

Czyścisz elementy cierne silnika i ssaka.

u mnie po dwóch płukankach z 10w na 5w było czysto po zdjęciu miski.

ok wszystko rozumiem, ale mam jeszcze jedno pytanko nie wiem czy moje auto lubi łykać olej czy nie jesli tak to czy wjęcej będzie brało czy może się opanuje i będzie mniej łykalo?

z10w na 5w40 po drugim płukaniu była niebieska spalina, czyszczenie i wydajniejszy olej pewnie się zwiększy pobór oleju, mniemam, ze jest rzadszy i wejdzie w szczeliny, ale o BEX;a z 2004 bym zadbał :)

Może i ciszej pracuje motor. A czy na 5w40 czy 0w40 przy porannym rozruchu słychać przez chwilkę łańcuszek (ten głos :-D)

słychać przez ok 2 sek, ALT 2.0 B6 jest mistrzem tego hałasu, porobiłem mój AJL i tez przez chwile słychać a po chwili cyka jak taktowne 1.8

słyszysz jak zalewa motor, łańcuch to co innego, słychać zawsze jak jest coś nie tak

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. Właśnie dlatego dopytuje się o to co tu na forum przeczytam i nie zrozumiem bo chcę zadbac o te autko jestem posiadaczem tego autka dopiero od 2 tygodni i chce żeby mi jeszcze bobrze posłużyło.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień olej z płukaniem.

Liqui Moli engine flush - płukanaka

i poleć sobie na zmierzenie stopnia sprężania

Ciśnienia sprężania jak już, bo stopień to co innego;) piszę by nei wyskoczył do mechanika z stopniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to tak rozgrzewam silnik do 90 stopni wlewam specyfik do silnika przez rurkę bagnetu 10-15 pracuje silnik supszczam ze starym olejem zalewm nowy olei i zakładam filtr oleju i cheja.

Olej zaleje LM podejrzewam ze 5W40

no i na pewno będę zmieniał cały kompletny rozrząd łącznie z łańcuchem i napinaczem żeby mieć spokój.

Ile kosztuje taka kompletna wymiana rozrządu chodzi mi o robocizne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to tak rozgrzewam silnik do 90 stopni wlewam specyfik do silnika przez rurkę bagnetu 10-15 pracuje silnik supszczam ze starym olejem zalewm nowy olei i zakładam filtr oleju i cheja.

Olej zaleje LM podejrzewam ze 5W40

no i na pewno będę zmieniał cały kompletny rozrząd łącznie z łańcuchem i napinaczem żeby mieć spokój.

Ile kosztuje taka kompletna wymiana rozrządu chodzi mi o robocizne?

zalezy do czego sa przyzwyczajeni mechanicy :decayed: w moich regionach max 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...