Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega mi przylutował dzisiaj 2 diody, ale zamiast czerwonych wrzucił cleary. Tzn świecą na czerwono ale same w sobie są przezroczyste i są bardzo mocne w porównaniu do reszty, macie jakiś pomysł czym by je troszkę 'przytłumić'??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi przylutował dzisiaj 2 diody, ale zamiast czerwonych wrzucił cleary. Tzn świecą na czerwono ale same w sobie są przezroczyste i są bardzo mocne w porównaniu do reszty, macie jakiś pomysł czym by je troszkę 'przytłumić'??

objedz je papaierem ściernym wokoło i żadnej różnicy nie zobaczysz-przetestowałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi przylutował dzisiaj 2 diody, ale zamiast czerwonych wrzucił cleary. Tzn świecą na czerwono ale same w sobie są przezroczyste i są bardzo mocne w porównaniu do reszty, macie jakiś pomysł czym by je troszkę 'przytłumić'??

objedz je papaierem ściernym wokoło i żadnej różnicy nie zobaczysz-przetestowałem :wink4:

No to po co mam objeżdżać? :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi przylutował dzisiaj 2 diody, ale zamiast czerwonych wrzucił cleary. Tzn świecą na czerwono ale same w sobie są przezroczyste i są bardzo mocne w porównaniu do reszty, macie jakiś pomysł czym by je troszkę 'przytłumić'??

objedz je papaierem ściernym wokoło i żadnej różnicy nie zobaczysz-przetestowałem :wink4:

No to po co mam objeżdżać? :no:

Aby ją zmatowić,wtedy strumień jest rozproszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie mam włącznik z funkcją auto i jak ją włączę na auto to nie działa podświetlenie auto jest ciemne reszta działa a wydaje mi się że kiedyś świeciło na pomarańczowo jak jest na innej funkcji to świeci na czerwono tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie mam włącznik z funkcją auto i jak ją włączę na auto to nie działa podświetlenie auto jest ciemne reszta działa a wydaje mi się że kiedyś świeciło na pomarańczowo jak jest na innej funkcji to świeci na czerwono tak ma być?

sprawdz diodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powinna być dioda która świeci w 2 kolorach?

nie ma takiej.

rozbierz,miernik w rekę i bedziesz wiedział o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaraz napis auto ma świecić tylko na czerwono? A jak jest włączona funkcja auto to też ma świecić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend się uporałem z włącznikiem :good: objaw był następujący:

Przekręcam pokrętło wszystko piknie świeci. Mija jakieś 10 minut, podświetlenie prawe zaczyna migać aż w końcu gaśnie i już się nie zapala.

Mierniczek w rękę i znalazłem dziada (diodę). Lutownica w rękę, chwila moment i już wszystko świeci jak trza :good:

BTW przy okazji wyjmowania i wkładania włącznika otwierając drzwi przy włączonych światłach zaczyna piszczeć jakaś syrenka informująca o tym fakcie. Wcześniej to nie działało co było irytujące :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak z nudów dziś zrobiłem na szybko koledze do paska :kox: :kox: :naughty: :naughty:

DSC00546.jpg

a był cały zielony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj rozpracowałem włącznik... nie świeciła prawa część.

Powiem szczerze zaskoczony jestem efektem... :tongue4:

rozebranie 10 minut, lutowanie kolejne 10....

Efekt jak oryginał..... :good:

Musze przyznać ze wlutowałem inną diode - akurat taką miałem...troche chamsko i niegodnie A4 to wyglądało ale po złożeniu...kto wie co tam siedzi :cool1:

Podświetlnie wygląda super :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już rozbieracie ten włącznik to proponuję przelutowanie (z użyciem kalafonii) wszystkich elementów na płytce.Miałem ostatnio dwa włączniki na stole, w drugim włączniku jeden z rezystorów najzwyczajniej odpadł i latał po wnętrzu powodując np. samoczynne zapalanie się halogenów. Generalnie widać że niektóre z rezystorów (właśnie od ledów) pod wpływem wieku i temperatury zsuwają się ze swoich miejsc, mają zimne luty i w skrajnym przypadku odpadają. Obydwa włączniki z 2002 roku.

Wypadałoby też wyczyścić styki robocze, u mnie dwa były trochę wypalone więc taka operacja na pewno przedłuży ich żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgonie z instrukcją w tym temacie elektronik przylutował mi wszystkie czerwone diody (migało i gasło podświetlenie). Wszystko by było super, ale zniknęło podświetlenie pokrętła. zapala się tylko wtedy jak wcisnę i trzymam przełącznik. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz przełącznik i dociśnij styki, jeżeli elektronik nie spartolił roboty to może płytka nie została dociśnięta do styków i ponowne złożenie pomoże. A jak nie to pisz do Góral.tz on Ci zrobi takie przelutowanie w pełni profi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dzisiaj zrobiłem swapa górnej częsci z pokrętłem i płytki z diodami z 8E0941531A na 8E0941531C.

Początkowo chcialem zostawić plytke z wersji "A" bo rózni się ona do "C" - ale ostatecznie wstawilem "C".

Po lewej "C" po prawej "A":

9909c65659df3a6fm.jpg

A tutaj po założeniu płytki z "C" do włącznika "A" - jeden zaczep pozostaje niepodłączony:

192c392331ff9023m.jpg

Mimo wszystko światła działają normalnie, ale ikony strzalek nie są chyba podświetlone - czy tak ma być? Bo juz nie pamietam czy tak bylo w starym włączniku.

1b767518c076eb93m.jpg normalne

c83a06e829eef504m.jpg przednie przeciwmgłowe

e14f8c3882e1e58bm.jpg tylne przeciwmglowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio musiałem wykonać operację opisaną w tym wątku, gdyż przestała mi działać żółta dioda podświetlenia AUTO we włączniku. Diodę wymieniłem i podświetlenie działa, ale po pewnym czasie zorientowałem się że coś jest nie tak. Wcześniej jak otworzyłem bądź zamknałem samochód świecił mi się tylko włącznik świateł awaryjnych, a teraz dodatkowo świeci się podświetlenie: włącznika świateł, regulatora wysokości świateł + CLH, przycisku ESP, uchwytu na kubek oraz menu nawigacji między siedzeniami.

Wiecie co może być nie tak i jak to naprawić?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio musiałem wykonać operację opisaną w tym wątku, gdyż przestała mi działać żółta dioda podświetlenia AUTO we włączniku. Diodę wymieniłem i podświetlenie działa, ale po pewnym czasie zorientowałem się że coś jest nie tak. Wcześniej jak otworzyłem bądź zamknałem samochód świecił mi się tylko włącznik świateł awaryjnych, a teraz dodatkowo świeci się podświetlenie: włącznika świateł, regulatora wysokości świateł + CLH, przycisku ESP, uchwytu na kubek oraz menu nawigacji między siedzeniami.

Wiecie co może być nie tak i jak to naprawić?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

pzdr

Zapewniam cie ze jest wszystko w porzadku i na pewno tak tez wczesniej miales :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do tematu i opiszę co jest w moim AWX'ie nie tak:/. Włącznik świateł mam oryginalny, nie ma na nim napisu "AUTO". Niezależnie od tego czy w dzień czy też w nocy światła mijania raz zapalają się same raz nie:/. Chciałbym wymienić włącznik na jakiś w lepszym stanie bo mój już jest trochę wytarty a diody nie świecą wszystkie jednakowo, niektóre słabiej, podobnie mam z podświetleniem podgrzewanych foteli. Postaram się wrzucić jak najszybciej fotkę żebyście rzucili okiem;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego czy w dzień czy też w nocy światła mijania raz zapalają się same raz nie:/

to może VAGa podepnij... będzie może coś wiadomo... bo to co najmniej dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...