Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z lakierem


Kubacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. :)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Audi i od początku jej największym mankamentem była zaniedbana karoseria, rysy itd. Po umyciu szamponem z woskiem samochód wygląda tragicznie, same białe kropki od wody a na dachu i masce jeszcze gorzej (wrzucę zdjęcia). Zacząłem go myć szczotką podłączona do węża, wiem, że to rysuje lakier ale efekt był o niebo lepszy niż po gąbce+szampon. Czy taki efekt zniknie dopiero po wypolerowaniu i woskowaniu? Czy może kupić szmatkę - irchę? Kupiłem na próbe gąbkę obszyta sztuczną irchą, jednym słowem totalna porażka - same smugi. Samochód jest dokładnie spłukany wodą i mimo to tak się dzieje.. Proszę o pomoc i pozdrawiam! ;)

597a9c609cf78042gen.jpg

145e879676343bd2gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz process mycia, bo samochod wyglada na nie umyty, badz myty na sloncu. Sprobuj umyc samochod w cieniu, stosujac zasade 2 wiader(w 1 woda z plynem, 2 wiadro do plukania rekawicy/gabki.) Samochod splukuj bierzaca woda, z weza/myjki. Do wycierania nie stosuj irchy, kup sobie specjalny recznik np http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na twardą wodę i nic tu nie pomoże mycie na dwa wiadra próbowałeś myć na myjni bezdotkykowej ? Spróbuj po umyciu wytrzeć ręcznikiem do sucha wtedy nie będzie kropek i zacieków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że było delikatne słońce ale w cieniu jest powiedzmy troche lepiej ale problem ten sam. Też podejrzewam twarda wode... Ktoś stosował taki ręcznik? I czy polerka i woskowanie może cos zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup irchę i po umyciu lejesz wodę do wiaderka, płuczesz i dobrze wykręcasz ichrę - ma być wilgotna, nie ociekająca wodą. Po przetarciu dwóch-trzech elementów znowu płuczesz. Twoje fotki to efekt wody, słońca i czarnego lakieru na którym widać okropnie wszystkie zacieki. Na pewno będzie ok, musisz na koniec mycia dołożyć 10 minut na irchowanie :)

Sam postępuje właśnie tak jak opisałem, bo inaczej miałbym to co na zdjęciach :P

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na wodę nie mam wpływu... Trzeba zainwestować w jakaś lepsza irchę lub ręcznik, bo to co kupiłem na próbę do niczego się nie nadaje. Ile może kosztować dobrej jakości ircha?

A tak poza tym lakier jest granatowy, nie czarny. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irchy nie tykaj - relik przeszłości. Teraz są mikrofibry, które są o wiele łatwiejsze w używaniu, przechowaniu, myciu itp... Nie znam nikogo w detailingu kto używa irchy (bo o wiele łatwiej porysować lakier).
Tak jak kolega wyżej podrzucił.
http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html
Ten ręcznik Showcarshine, sam mam, jest ok. Nie jest cudem świata, ale działa ok. Jak chcesz kompletnie pozbyć się tzw waterspotów (czyli zacieków powstających od twardej wody), to od razu kup dwa ręczniki. Jednym przecierasz całą budę - zawsze zostanie trochę wilgoci. Drugim docierasz pozostałości które zostawił pierwszy ręcznik.
Dla zwykłego śmiertelnika, który nie ma dwóch pudeł kosmetyków do samochodu, jeden ręcznik starczy.

A no i przede wszystkim... myj w cieniu samochód. Woda nie wyparowuje tak szybko i nie powstają zacieki.

Poza tym... kompletnie nie ten dział.

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej irchy się nie tyka, bo tylko pogorszysz stan lakieru, używaj reczników z fibry do tego przeznaczonych. Najlepiej przepoleruj delikatnie/ bądź zrób korekte lakieru wtedy będzie Ci o niebo lepiej dbało się o stan auta, lakier będzie miał lepszą głębię i śliskość no i jakiś dobry wosk wysuszy prawie całe auto za Ciebie, więc nie będziesz musiał walczyć z taflą wody na aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim stosuj szampon z woskiem który leje sie do bardzo cieplej wody zeby lepiej rozprowadzić wosk. Spukujesz karcherem lub podobnym dokładnie i wycierasz do sucha mikrofazą.

Najlepiej najpierw szyby inna a pózniej karoserię inna.

OT cała filozofia. Robię tak od lat i nawet nierzadko sie mnie pytają czym myje auto ze tak błyszczy.

Edytowane przez RS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...