Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 1.9 TDI Sedan S-Line 2007r/ RECARO /FOTOCHROM+KOMPAS/18CALI RS6+EIBACH-30/Program 145KM/340 NM


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sciagalem jak montowalem czujniki parkowania. Pisz na pw jak masz jakies pytania.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sciagalem jak montowalem czujniki parkowania. Pisz na pw jak masz jakies pytania.

Wysłane z mojego LG-D802

Koledzy to nie ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy temat odnośnie A4 B7 sedan jest ok, wiec nie wiem czegi Ty oczekujesz od tego forum? Kolega M1etek mi pomógł i wiem jak do tego się zabrać.

Myślę, że wszystko można to o tym modelu pisać.

Dzisiaj np. zauwazyłem że trochę dzrzwi odkierowcy mi opdały i ciężko się zamykają i może ktoś wie jak je podnieść bo opuszczenie kabłąka zamka nie chcę stosować gdyż

się potem linia auta nie będzię zgadzać?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci mówię, że to na pewno jest temat nie do tego. :cool: Od problemów jest dział techniczny i nie róbmy bałaganu koledze w temacie o jego A4ce. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, koledzy sorry faktycznie nie to miejsce. Jestem tu nowy i nie wiedziałem dokładnie jak to forum działa. Już teraz wiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji tego iz za pare dni robie sobie a dokladniej swojej audi prezent,czyli kupno rns-a,

bede mial na sprzedaz swojego bns-a, wystawie go oczywiscie w odpowiednim dziale ze zdjeciami ,stan jak nowy,bede chcial 400 zl za niego,ale dopiero wysylka po 20 grudnia,bo wtedy wracam do polski:-)ewentualnie na pw

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretny mod nadchodzi widze ;D też bym pewnie w swoim zalozyc rns-e, ale moje auto wyszlo z fabryki bez oryginalnego radia, takze koszty podlaczenia oryginalnego radia sa duzo wieksze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navigacja RNS- E kupiona :banan: polskie menu i mapki 2014 podziękowania dla Siemiana :) stan ideał :)

IMG_0496.jpg

IMG_0500.jpg

W poniedziałek zabieram się za montaż :)

pora też wypastować autko przed nowym rokiem :)

IMG_0503.jpg

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie na urlop z DE postanowiłem ogarnąć parę rzeczy w swoim Audi :)

Pierwsze Navi :)

ostatnie chwile z BNS-em :)

IMG_0521.jpg

tu jeszcze małe porówanie :)

IMG_0524.jpg

IMG_0527.jpg

Z niezbędnymi kluczami do wyciągnięcia radia :D

IMG_0528.jpg

Mapy 2014 :)stan navi perfekt :banan: raz jeszcze podziękowania dla Siemiana :hi:

IMG_0538.jpg

Wszystko działa aż miło :)

oglądając forum zobaczyłem że niektórzy użytkownicy sedanów posiadają wieszak w bagażniku , by torby , reklamówki itp. nie latały po całym kufrze :( znalazłem od Octavii II , pasuje idealnie, 10 minut pracy i zamontowane :banan:

IMG_0530.jpg


Jeszcze jeden mod :D , dzięki któremu buzia uśmiecha się z ucha do ucha :D to automatyczne otwieranie klapy bagażnika :D ,

żeby było trudniej to nie kupowałem tego od naszego kolegi z forum , tylko zleciłem tą robotę mojemu tacie :) który zrobił mi

niespodziankę po powrocie do Polski i zrobił ze zwykłych podnośników do klapy, automatyczne podnoszenie :)

Tak wyglądały już po przeróbce:)

IMG_0518.jpg

a tutaj krótki filmik jak to działa po przyciśnięciu przycisku na pilocie :)

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lekko opisać przerobienie podnośników?

I podaj numer tego uchwytu z Octavii.

Edytowane przez M1etek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramie na którym widać sprężynę musi być przerobione, musi być roznitowane z obydwu stron (należy zeszfliwować nita od tyłu)wyciągnąć nita ,następnie dorobić dwa takie nity , i dospawać do ramienia kawałek materiału w którym zamocowana jest dolna część sprężyny :)

numer wieszaka 6Y5867615D


oczywiście podnoszenie klapy wymaga jeszcze poprawki , jak choćby wymiany siłowników bagażnika na mocniejsze , bo wyraźnie widać jak na samym początku klapa zostaje wybita przez ramię , a w momencie gdy resztę pracy ma wykonać amortyzator bardzo zwalnia, muszę się rozejrzeć za mocniejszymi amortyzatorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny dorabiane , znalezione w swoich garażowych szpargałach :) , demontowane kilkukrotnie :facepalm: (tutaj trochę z tym męczarnia :facepalm: ) ,skracane po to by siła wybicia klapy była na tyle mocna by mogła sobie poradzić z udźwignięciem klapy na starcie :) warto to zrobić naprawdę fajny gadżet :) zawsze na to chorowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RNSEm od razu lepiej w środku. :thumbup1: Haczyki też się przydają, tym bardziej w sedanie jeśli ktoś nie ma siatki.

Zawiasy klapy i siłowniki kiedyś dorabiał ktoś na forum, nie pamiętam dokładnie kto. U mnie są fabrycznie i sobie chwalę. Dołóż sobie jeszcze otwieranie z wnętrza. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie :) już zostałem zarażony rezaniem :facepalm: 4 listwy S line na prógi zostały zamówione :D


kasownik błędów do oświetlenia led zamówiony :)

4837173493.jpg

po świętach trzeba zlikwidować kontrolkę spalonej żarówki :)


Mała przed wigilijna sesja po umyciu :) nie pastowałem bo było zbyt zimno :)setup zimowy ;)ach te 16 -stki :facepalm: na przyszłą zimę planuje 17 :)

IMG_0558.jpg

IMG_0554.jpg

IMG_0557.jpg

IMG_0555.jpg

IMG_0551.jpg

no i wnętrze :Dnie mogę się nacieszyć z navi :banan:

IMG_0561.jpg

Ja patrze na to ostatnie zdjęcie to nieuniknione jest zmiana na jaką ładniejszą S line Kiere :) tylko na tą która mi się podoba około 2tyś zł trzeba dać :facepalm:


i prezent dla mnie na święta :D żeby herbatka lepiej smakowała :D

IMG_0566.jpg


Witam w ostatni dzień świąt :) pora byśmy znowu zasiadali przed kompy :) a dokładnie na forum A4 :banan: klub :grin: bo ileż można siedzieć przy stole i jeść :D a tak na poważnie to szukam tego słupka który jest niżej na zdjęciu, a dokładniej numeru , mój od momentu gdy kupiłem jest podrapany , musze go wymienić ,bo kuje mnie w oczy i to bardzo :(

IMG_0511.jpg

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz mi powiedzieć jak wygląda zmiana z BNS (5.0?) na RNS-E?

Wszystkie kabelki pasują, czy trzeba jakieś kostki przerabiać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabelki kostki itd , to bezproblemowo wszystko pasuje nic nie musisz przerabiać :) skoro masz BNS tak jak ja miałem to roboty jest naprawdę niewiele, jedyne co musisz zrobi c poza wyciągnięciem BNS i włożeniem RNS to podłączenie Lini kan, która ja zleciłem znajomemu elektrykowi samochodowemu , tutaj masz wszystko gdybyś chciał to zrobić sam :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/116690-all-b6b7-przejscie-z-bns-50-rns-e-podlaczenie-lini-k/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...