Jump to content
IGNORED

Regeneracja Wahaczy

babka321
 Share

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad pewną kwestią, mianowicie chodzi mi o regenerację wahaczy dolnych czyli wymiany tulei gumowo-metalowych. Czy jest to możliwe??? Zaintrygowało mnie to ponieważ znalazłem w sprzedaży tuleje i zastanawiam się czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny sprzęt do ich wymiany, czy tylko zwykła prasa. Może ktoś już robił coś takiego? Z góry dzięki za pomoc.

Dużo osób to robiło, np. ja tyle że nie sam a oddałem do firmy która zajmuje się regeneracją, za dwa wraz z wymianą zapłaciłem tyle co za 1 nowy :wink:

• Upvote 1

A ile wytrzymują regenerowane? Czy warto? Pytam bo nie wiem.

Jak wsadzisz dobre tuleje, np z Lema to wytrzymają tyle samo co nowe wahacze z Lemfordera, warunek te które oddajesz do regeneracji to muszą być ori.

Zależy który wahacz, tuleje dasz radę jeśli masz sprzęt ale sworzeń to już gorzej.

A możesz podać jakieś namiary gdzie regenerują? I Czy to Ty do nich wysyłałeś ?

kupujesz tulejke i na prasie wprasowujesz , prasa moze byc amatorska , lewarek hydrauliczny i ogień ;)

sworznia sam nie zregenerujesz w domowych warunkach ;d

a tuleje są dostępne i w niedużych pieniądzach wiec jak masz jakas tulejke wywaloną to naprase i latasz dalej :)

A możesz podać jakieś namiary gdzie regenerują? I Czy to Ty do nich wysyłałeś ?

Ja robiłem w zaprzyjaźnionym warsztacie, mieli już po regeneracji na stanie. Oni to oddają bodajże do firmy w Bytomiu ale mogę się mylić, nie pamiętam już bo to dość czasu temu było.

A tak wogóle to czy można wymieniać sworznie w naszych wahaczach?

Szukam w necie sworzni do zawieszenia A4 B6 i nijak nie mogę znaleźć.

Tulei jest pełno.

Edited by pionti2

Witam

takie Pytanie

Muszę wymienić tuleje w wachaczu ( prawym dolny tylni ) A4 B6 2003rok

Jak wyjmuje ten wachacz to czy łatwo zdemontować zwrotnice i jakie narzędzia do tego przygotować?

Jaką tuleje kupić może macie jej numer i ew kto to wymieni (wybije i wbije) w Mazowieckim ?

Pozdrawiam

Wiktor

Edited by lechwik

A tak wogóle to czy można wymieniać sworznie w naszych wahaczach?

Szukam w necie sworzni do zawieszenia A4 B6 i nijak nie mogę znaleźć.

Tulei jest pełno.

siemka.jak poszlo ze sworzniami?bo sam szukam gdzie mozna zregenerowac

Witam kolego. Mam zaprzyjaźnioną firmę która regeneruje właśnie wahacze. Ja jeżdżę już 1.5 roku. Wszystko na org. Więcej na priv. ;D

Witam kolego. Mam zaprzyjaźnioną firmę która regeneruje właśnie wahacze. Ja jeżdżę już 1.5 roku. Wszystko na org. Więcej na priv. ;D

jeśli jest możliwość to także potrzebuję namiar na regenerację

Adasm112, jeśli możesz podpowiedzieć gdzie szukać tej firmy od regeneracji wahaczy do b6 tki z góry thx pozdrawiam

Skoro przeprowadzałeś regenerację wahaczy to podaj jeszcze jakie koszty się z tym wiążą, bo na ten temat nic nie piszesz,a ciekawi mnie czy jest to porównywalne z kupnem kompletu nowych czy też wyraźnie tańsze, sam nigdy nie brałem opcji regeneracji części zawieszenia pod uwagę.

Koszt regenerowanych jest rzędu 550-600zł za komplet (bez faktury). Tyle bynajmniej to kosztowało 2 lata temu w Poznaniu, nie wiem jak teraz/gdzie indziej.

Korzystnie cenowo wypadają zestawy, np. MS czy SKV, w komplecie dodatkowo drążki/końcówki, łączniki, no i komplet nowych śrub.

Jeżdżę na regenerowanych od ok. 60tys km, na tę chwilę nic nie hałasuje.

Koszt regenerowanych jest rzędu 550-600zł za komplet (bez faktury). Tyle bynajmniej to kosztowało 2 lata temu w Poznaniu, nie wiem jak teraz/gdzie indziej.

Korzystnie cenowo wypadają zestawy, np. MS czy SKV, w komplecie dodatkowo drążki/końcówki, łączniki, no i komplet nowych śrub.

Jeżdżę na regenerowanych od ok. 60tys km, na tę chwilę nic nie hałasuje.

Raczej ze 30kkm, bo jak kojarzę to w tym roku wrzucałeś... :-)

Źle kojarzysz ;)

Wrzucałem z końcem 2014 albo początkiem 2015 :) (a zatem mogłem rozminąć się o ok. 10tys km)

Edited by erchi

Witam. Wybaczcie że tak późno odpisuje ale nie miałem zbytnio czasu. Dużo osób pisało do mnie już na priv w sprawie kontaktu. Chłopaki regenerują do prawie każdego modelu od Fiata po Wartburga nawet ;D więc ja płaciłem za wszystko prawie 800 zł łącznie z KW. Dostałem gwarancję na rok pisemną. Czekałem na wahacze około 2 dni. Jeśli masz org to wysyłasz do chłopaków i robią na Twoich z tym że musisz tak czekać do tygodnia. A jeśli chcesz to oni Tobie wysyłają już po regeneracji a ty im odsyłasz swoje (muszą być org!) i zwracają Tobie jakąś kwotę. Fajna i miła obsługa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Dnia 27.12.2016 o 00:11, adasm112 napisał:

Witam. Wybaczcie że tak późno odpisuje ale nie miałem zbytnio czasu. Dużo osób pisało do mnie już na priv w sprawie kontaktu. Chłopaki regenerują do prawie każdego modelu od Fiata po Wartburga nawet ;D więc ja płaciłem za wszystko prawie 800 zł łącznie z KW. Dostałem gwarancję na rok pisemną. Czekałem na wahacze około 2 dni. Jeśli masz org to wysyłasz do chłopaków i robią na Twoich z tym że musisz tak czekać do tygodnia. A jeśli chcesz to oni Tobie wysyłają już po regeneracji a ty im odsyłasz swoje (muszą być org!) i zwracają Tobie jakąś kwotę. Fajna i miła obsługa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ale jaka nazwa firmy :D

Panoćki, jak Wam się sprawują regenerowane wahacze?

W okolicy Rzeszowa/na Podkarpaciu ktoś się tym zajmuje? 

Edited by jolley

Witam

Ja swoje regenerowałem w Poznaniu. Zrobiłem 120tys. 85% autostrada i poza pękającymi gumowymi osłonami sworzni górnych wahaczy (trochę masy uszczelniającej bond &seal rozwiązało problem) wszystko jest ok

Gdzięś dawniej wyczytałem w necie że w Rzeszowie regenerują. Ja już 8 lat jeżdze autkami z wielowachaczem i jedyne co kupiłem nowe do zawieszenia to końcówki drążka kierowniczego oraz łączniki stabilizatora. A tak to tylko używane wachacze oryginalne i rzadko zaglądam do zawiechy. Większość ludzi kupują zestawy tak do 500 zł lecz ciężko tym objeżdzić 2 lata .

Na raz też ciężko wydać 2k na Ori zestaw, co już coraz to częściej wytrzymuje 3 lata gwarancji i pada.

Z tym nic się nie dzieje poza tulejami, które można wymienić i sworzniami (tu nic nie poradzimy, chyba że można kupić nowy sworzeń wraz z kopułką)

Panowie, takie zapytanie, mam w swoim a4 b6 2001r jeszcze oryginalne zawieszenie które na sworzniach nie ma najmniejszych luzów jedynie dolne wahacze banan i prosty na tulejach mają spore luzy i chciałbym te tuleje wymienić na Lemfordery z tym że banan mam lepfordera a prosty jest TRW, oba ze znaczkami audi. Czy te tuleje w obu markach są takie same? Mowa w wszystkich tulejach wahaczy dolnych czyli 14541 01, 36688 01, 17659 01. Chyba odpowiednie dobrałem? Pozdrawiam

Edited by Maxiiiii

Wymieniaj całość bo po wymianie dolnych zaraz górne polecą. 19nasto letnia guma juz dawno straciła swoje właściwości.

52 minuty temu, pila24 napisał:

Wymieniaj całość bo po wymianie dolnych zaraz górne polecą. 19nasto letnia guma juz dawno straciła swoje właściwości.

Góra jest idealna nie widzę sensu wymieniać, pytanie było czy wahacze trw i lemforder mają te same wymiary tulei.

Edited by Maxiiiii