Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Fear44 napisał:

Rozumiem, dziękuję Ci bardzo za pomoc może mi się to uda samemu ogarnąć. ?

Instrukcję masz,więc dasz radę. Chodź wszytskiego przewidzieć się nie da.

Jedynie na czym poległem,przy montażu to:

- klucz do odkręcania nakrętki pompy baku.

- miałem też nitownicę ręczną w razie gdyby stelaż pod webasto nie pasował

- cybanty lub opaski samozaciskowe (na które zmieniłem w tym roku)

Reszta to jakieś tam pierdoły,które nie wstrzymują montażu,jak np: mocowanie tylniej kanapy,które są jednorazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Instrukcję masz,więc dasz radę. Chodź wszytskiego przewidzieć się nie da.

Jedynie na czym poległem,przy montażu to:

- klucz do odkręcania nakrętki pompy baku.

- miałem też nitownicę ręczną w razie gdyby stelaż pod webasto nie pasował

- cybanty lub opaski samozaciskowe (na które zmieniłem w tym roku)

Reszta to jakieś tam pierdoły,które nie wstrzymują montażu,jak np: mocowanie tylniej kanapy,które są jednorazowe.

Rozumiem, a zapytam jeszcze o jedno jak z wężami z płynem chłodniczym? Gdzie robiłeś połączenie? Uda się zrobić to zaraz obok webasto czy trzeba jechać z wężami gdzieś dalej np. do grodzi jak to jest w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fear44 napisał:

Rozumiem, a zapytam jeszcze o jedno jak z wężami z płynem chłodniczym? Gdzie robiłeś połączenie? Uda się zrobić to zaraz obok webasto czy trzeba jechać z wężami gdzieś dalej np. do grodzi jak to jest w oryginale.

Jestem z tych co uwielbiają porządek nawet tam ,gdzie tego nie widać.  A więc podłączenie zrobiłem na podszybiu.  Fakt faktem , instalacji  fabrycznej wiąże się z dużymi kosztami. A to między innymi z braku dostępności węży lub dlatego że np. są pewne rurki aluminiowe, które przechodzą pod filtrem powietrza i kosztują 700 zł.  Szukałem je dwa lata :kwasny:. Przedtem puściłem węże,które były w zestawie górą ,zaraz nad turbo i dpf. Ale wkurzał mnie brak dostępu.

W miejscu montażu webasto ,nie przechodzą żadne przewody wodne w które możesz się wpiąć. 

Ps.do jakiego modelu chcesz włożyć webasto? 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilch-1984 napisał:

Jestem z tych co uwielbiają porządek nawet tam ,gdzie tego nie widać.  A więc podłączenie zrobiłem na podszybiu.  Fakt faktem , instalacji  fabrycznej wiąże się z dużymi kosztami. A to między innymi z braku dostępności węży lub dlatego że np. są pewne rurki aluminiowe, które przechodzą pod filtrem powietrza i kosztują 700 zł.  Szukałem je dwa lata :kwasny:. Przedtem puściłem węże,które były w zestawie górą ,zaraz nad turbo i dpf. Ale wkurzał mnie brak dostępu.

W miejscu montażu webasto ,nie przechodzą żadne przewody wodne w które możesz się wpiąć. 

Ps.do jakiego modelu chcesz włożyć webasto? 

No właśnie też szukam tych rurek i za Chiny nie mogę znaleźć, pytałem w ASO to zaśpiewali 800zl... Jest to A5 Sportback 5d 3.0tdi z 2012r.

Myślałem żeby już od biedy kupić jakieś rurki i je wygiąć ale nie wiem czy mi się to uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fear44 napisał:

No właśnie też szukam tych rurek i za Chiny nie mogę znaleźć, pytałem w ASO to zaśpiewali 800zl... Jest to A5 Sportback 5d 3.0tdi z 2012r.

Myślałem żeby już od biedy kupić jakieś rurki i je wygiąć ale nie wiem czy mi się to uda. 

Jak zobaczyłem, jak są powyginane..Stwierdziłem,że odwzorowanie oryginału, wiąże się z cudem. Ja znalazłem ,przeszukując w wyszukiwarce allegro "rura wody audi a4 " . Mam na myśli,iż szukając nie skupiaj się tylko na numerze OE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zastępujecie te aluminiowe rury bo właśnie po dwóch latach jedna się przetarła i leci płyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilch-1984 Założyłem webasto do swojego auta, wszystko działa grzeje płyn lecz niestety nie załącza się climatronic dochodzi do niego +12V lecz po prostu się nie włącza. Kodowałeś coś? Niby w instrukcji pisze coś o kodowaniu. Myślę jeszcze jakbym kupił zły pin i nie łączy, jaki miałeś numer pinu? Ja kupiłem o numerze 000979009E MQS

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o info. czy do uruchomienia fabrycznego pieca wystarczy podłączenia zasilania, can, obd,  pompy paliwa, opcjonalnie zawór w podszybiu? I taki minimalny zestaw wystartuje z FIS. Opcjonalnie moduł radiowy z pilotem?
Oczywiście po "zakodowaniu" przez OBD.

W którym miejscu podpinaliście CAN?
1 - Przewód danych do magistrali danych (magistrala CAN High).
2 - Przewód danych do magistrali danych (magistrala CAN Low).
Najbliżej po drodze jest chyba ECU, prośba o podpowiedź czy tu zarabia się nowe piny czy wpina w istniejące.  Jeśli tak to w które?

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać dokładną liczbę (ile konkretnie kupić/zamówić) uchwytów do zamocowania przewodów paliwowych? Chodzi mi o klamrę mocującą 8K0201190B oraz uchwyt rurki hamulcowej 8Z0611797.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 11:53, wrclaguna napisał(a):

Masz tu w PDF   opis co i ile jest :


 

WEBASTO a4 b8.pdf 256.05 kB · 5 pobrań

Dzięki:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zamontowaliście rurę zasysacjąca powietrze (8K0261225A)?

Czy ta rura ma swobodnie zwisać przymocowana tylko do króćca pieca? 

Podpowiedzcie mi jak fabrycznie powinno to być zamontowane czym i do czego? 

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy webasto może się zapowietrzyć ? moje nie odpala jak vcds robie test pompki paliwa to słychać, że pompka burczy, a w zbiorniku jakby bąble leciały, albo zaciągnąć nie może  tak na słuch. Po 3 razach webasto się blokuje, błąd wywala brak płomienia. Podpowiecie coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozpiąć układ paliwowy przy piecu i sprawdź wykonując „nastawy podstawowe”  jaką dawkę paliwa daje pompka dozująca. Dla Diesla powinien to być przedział 51-62ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w q7 mam  webasto i tam sobie cyka cyk cyk cyk,  a w b8 robi buuuuu jakby  pompować z kanistra i wyssie do zera. Słychać w baku jakby nie łapało paliwa albo nie mogło zassać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed prawym tylnym kołem. Wystarczy zdjąć jedną osłonę podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę wyjąłem z pod prawego kola. Jak podam jej + do cyka, ale wszystko jest suche. Ze zbiornika paliwa nie leci nic. W zbiorniku jest jeszcze jakaś pompka? bo jak zrobiłem test pompy vcds to burczało w zbiorniku ale przez ten wężyk odpięty od tej cykaczki nic nie leci ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...