Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biały dym podczas ruszania


mati101086

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie bialego dymu ktory pojawia sie zawsze rano po zapaleniu samochodu lub zawsze po tym jak samochod postoi zapalony na jalowym biegu. Ta dolegliwosc znika jak samochod przegonie np przez 10km ale jak wjade do miasta i stoje na swiatlach np 30sek to podczas ruszania znowu sie pojawia z czym to moze byc problem ? Bo uszczelka pod glowica sprawdzona i wydaje sie byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliza sie wymiana oleju ale zawsze wymieniam olej w terminie co 10tys km. A moze to problem z jakims uszczelnienie w silniku a moze pierscienie albo jakies uszczelniacze zaworowe czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG nie pomoże ponieważ aby to zdiagnozować będziesz musiał wymontować każdy wtrysk z osobna i sprawdzić jakie daje każdy z nich ciśnienie. W przypadku różnych wartości silnik potrafi dymić na biało nie zależnie od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym - spalanie płynu

Niebieski -olej

czarny -wtryski /nieszczelność w dolocie.

Więc zasadnicze pytanie,ubywa płynu chłodniczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odkopuje teraz ten temat ale sprawa wciaz nie zalatwiona.

Wygalda to nastepujaco samochod jak odpalam to kopci na bialo moze bialo niebiesko troche a moze jestem juz przewraliwiony na ten temat i teraz tak plyn chlodniczy ubywa bbardzoo powoli, olej nie prybywa nie robi sie majonez a samochod jak odpale to kopci przejade 10km nie kopci ale jak postoje 2min na jalowym i rusze to znowu pokopci przez 2min i tak w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak miałem, akurat nie w audi.Kopcił na biało i spaliny czuć było taką niedopaloną ropą.Tutaj przyczyną był totalnie zawalony filtr paliwa.Acha silnik minimalnie nierówno pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik rowno pracuje ale fakt czuc taki zapach jak przy 50letniej ciezarowce. a filtr paliwa wymieniany w zeszlym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speawdź dawkę oraz kąt wtrysku.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku ponad rok temu ustawialem i też nic to nie dało

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...