Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o trick z przepustnicą 1.8 T ?


przem88

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrownanie przepustnicy:

Wkladamy kluczyk do stacyjki przekrecamy na zaplon (nie uruchamiamy silnika, to ta pozycja w stacyjce tuz przed uruchomieniem silnika;) ) nastepnie wciskamy pedal gazu do podlogi i trzymamy tak przez 3s. Wylaczamy zaplon i dopiero teraz puszczamy pedal gazu. Kluczyk pozostaje w stacyjce, czekamy ok 2 minuty, a nastepnie wyciagamy kluczyk ze stacyjki, wkladamy z powrotem normalnie odpalamy autko i reakcja oraz czulosc na "depniecie" jest duzo lepsza.

wyczytałem cos takiego , i z ciekawosci to zrobilem, i nie wiem czy dziala tu psychika czy nie ale na prawde auto inaczej jezdzi tzn szybsza jakby reakcja na pedał gazu. robił ktos tak kiedys? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wlasnie wracam z zabiegu, z ciekawoscia to zrobilem bo juz slyszalem o tym gdzies a mam chwile wiec czemu nie...... Roznicy nie widze :( Moze to nie pelny zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ja zrobilem z ciekaowsci to raczej widze roznice az sam sie dziwie, moze masz poprostu wyregulowna ?:) ja odlaczlem jakis cxas temu spoo razy akumulator a podobno wlasnie jak sie odlacza aku to dobrze jest takie cos zrobic , ale moze to tylko bajaka a mi na łeb siada i sobie to wmówiłem, wiec niech sie ktos jeszcze wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK u mnie dziala jest odczuwalna roznica :) Ale pewnie dlatego,ze niedawno wymienialem akumulator a czytalem ze po odlaczeniu aku takie cos powinno sie robic :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odczułem. Za to bardziej odczuwalne jest od czasu do czasu przepałowanie auta. Oj loto to to wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odczułem. Za to bardziej odczuwalne jest od czasu do czasu przepałowanie auta. Oj loto to to wtedy :)

Coś w tym jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp uczy się stylu jazdy. Jeździ się jak emeryt to i auto reaguje jak emeryt. A jak się jeździ jak ostro to i auto ma lepsze reakcje na gaz. Tak to sobie rozumuje bo jak któregoś pięknego dnia mnie poniosło na autostradzie i bujnąłem się 230 i tak jechałem przez kilka km to przez kolejny tydzień nie poznawałem swojego auta :)

Edytowane przez michalm320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp uczy się stylu jazdy. Jeździ się jak emeryt to i auto reaguje jak emeryt. A jak się jeździ jak ostro to i auto ma lepsze reakcje na gaz. Tak to sobie rozumuje bo jak któregoś pięknego dnia mnie poniosło na autostradzie i bujnąłem się 230 i tak jechałem przez kilka km to przez kolejny tydzień nie poznawałem swojego auta :)

Mam podobne wrażenia.Dojeżdżam do pracy raczej spokojnie i wtedy ją muli.Jak jej dop...... to od razu jej przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...