Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Woda pod dywanikiem kierowcy w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Ostatnio miałem wodę pod dywanikiem kierowcy. Wyczyściłem odpływy w podszybiu i sprawdziłem czy woda odpływa i było ok jednak dzisiaj znowu jest mokro. Co mam jeszcze sprawdzić? Czytałem o uszczelce pod komputerem ale widze jak się do niego dobrać, co jeszcze sprawdzić czy może przesiąkać przez uszczelkę szyby?

Opublikowano

Może masz uszkodzoną uszczelkę pod obudową kompa ?

Opublikowano
  • Autor

No całkiem możliwe tylko pytanie czy żeby rozkręcić obudowę kompa musze zdjąć wycieraczki i plastik od podszybia? Bo tam chyba jest jedna śrubka? Próbować uszczelnić to sylikonem czy kupić uszczelkę w ASO? Gdzieś czytałem za kosztuje około 20zł?

Opublikowano

Tak musisz zdjąć wycieraczki i podszybie :wink:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Odkopuję temat. Ostatnio zauważyłem pod gumowym dywanikiem od strony kierowcy plamę o średnicy ok. 8cm. Poniżej foto, które idealnie obrazuje miejsce. Dziwne jest to, że górna i boczne cześci wykładziny są suche, tak jakby woda od dołu się dostawała? Ktoś coś poradzi? Zdjęcie przykładowe. Pacjent to B6 Avant.

nytB0U.jpg


Dokładnie takie coś tylko w mniejszym stopniu:

1gKWs0.jpg

Opublikowano

Tak czy siak podszybiu do sprawdzenia. Oprócz odpływu pod kompem i pod aku sprawdź jeszcze przelot linki otwierania maski. Czasami tam przecieka.

Opublikowano

U mnie w B6 rowniez mialem ten problem, przyczyna?- sparaciana uszczelka pod kompem no i brak 1 srubki w obudowie kompa. Naprawa- odkrececie wycieraczek, wyciagniecie plastikow w podszybiu, odkrecenie i zdjecie obudowy kompa (okolo 6 śrubek )

Opublikowano

Tak czy siak podszybiu do sprawdzenia. Oprócz odpływu pod kompem i pod aku sprawdź jeszcze przelot linki otwierania maski. Czasami tam przecieka.
Dzięki za wskazówkę.

U mnie w B6 rowniez mialem ten problem, przyczyna?- sparaciana uszczelka pod kompem no i brak 1 srubki w obudowie kompa. Naprawa- odkrececie wycieraczek, wyciagniecie plastikow w podszybiu, odkrecenie i zdjecie obudowy kompa (okolo 6 śrubek )
Kolego kupiłeś nową dolną obudowę kompa z uszczelką, czy silikonem uszczelniłeś? Da się kompa ruszyć bez demontażu plastików podszybia?
Opublikowano

silikonem uszczelniłem i jest gitara.. Niestety nie da sie bez demontażu podszybia. Srubki obudowy sa z tyłu i nie dojdziesz tam inaczej. nie ma duzo roboty z demontażem

Opublikowano

...

Edytowane przez Blaw

Opublikowano

To gdzie w końcu są te kanaly odplywu wody jadni piszą ze kolo aku i pompy drudzy ze trzeba kompa odkręcać chodzi mi o Audi A4 B6

Opublikowano

Jeden pod aku a drugi pod puszką kompa . Ja jednak usunąłem gumową uszczelkę na środku podszybia ( pomiędzy wężami nagrzewnicy)i woda może się lać wiadrami.

Opublikowano

Tzn. ta obok aku ?

Opublikowano

Tak tą z prawej strony aku ( stojąc przed autem)

Opublikowano

No i jak nie ma tej uszczelki obok aku to zalatwia sprawe czy musze odkręcać puche kompa ?

Edytowane przez bishop1923

Opublikowano

Ja mam ten sam problem a woda nadal mi sie leje mimo wymiany obudowy sterownika silnika na nowa z aso, odplywy mam drozne i nawet usunalem te gumowe wezyki z tych odplywow by lepiej woda splywala. Jak bd cieplej to cos czuje, ze bez szlaufa z woda, rozebrania podszybia i rozebrania plastikow pod kiera sie nie obejdzie by aobaczyc ktoredy woda leci. Dramat ogolnie... btw obudowa sterownika kosztuje w aso ok 230 zl i nie mosna kupic samej uszczelki dolnej czesci obudowy.

Edytowane przez razorsl

Opublikowano

Ja mam ten sam problem a woda nadal mi sie leje mimo wymiany obudowy sterownika silnika na nowa z aso, odplywy mam drozne i nawet usunalem te gumowe wezyki z tych odplywow by lepiej woda splywala. Jak bd cieplej to cos czuje, ze bez szlaufa z woda, rozebrania podszybia i rozebrania plastikow pod kiera sie nie obejdzie by aobaczyc ktoredy woda leci. Dramat ogolnie... btw obudowa sterownika kosztuje w aso ok 230 zl i nie mosna kupic samej uszczelki dolnej czesci obudowy.

A usunołes uszczelke obok aku tą duzą na srodku podszybia ? Bo ja mam zamiar jutro ja usunac i wtedy potraktowac auto szlaufem . O efektach poinformuje w weekend.

Opublikowano

widzę, że to jakiś czuł punkt b6, bo też wczoraj zobaczyłem, że mam wilgotną wykładzinę pod dywanikiem... :/ skoro w aso nie można kupić samej uszczelki kompa, to jedynym wyjściem jest silikon?

Opublikowano

A da cos usunięcie uszczelki kolo aku tej dużej ?

Dzisiaj usune ta uszczelke duza obok aku z prawej strony stojąc do auta przodem i potraktuje auto szlaufem o efektach napisze wieczorem

No i zrobione ? Wyciepałem ta gumę z odplywu obok aku i odkręciłem obudowę kompa okazało się ze uszczelka istny szajs wiec do tego rowku obudowy nałożyłem silikonu dość tak gęsto i skręciłem dość solidnie . Po wszystkim polałem auto dużą ilością wody i ta ładnie spływa na ziemię dziś super pogoda wiec dywanik wyschnął.Teraz tylko zostało sprawdzać dywanik co jakiś czas czy spokój jest ? W razie czego pytajcie to postaram się pomóc.Pozdro ?

Edytowane przez bishop1923

Opublikowano

Ja mam nowa uszczelke pod obudowa kompa wiec u mnie to nie to, przypuszczam ze moge miec wyciekmprzez nieszczelnq sciane grodziowa. Odplywy mam wszystkie drozne i woda splywa szybko pod samochod.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.