Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem kierowcy


dawid6693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A ja wczoraj zauwazylem ze mam wode pod dywanikiem ale pod nogami pasażera z tylu za kierowca.Dodam ze mokry jest tylko róg podlogi od po stronie tunelu.Moze ma ktos jakas rade gdzie w tym przypadku moze ciec?

Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś mialem taki problem z tą wodą ale kompa uszczelniłem i nadal sie to robiło co do czego to szyba przednia mi sie odkleiła musiałem 200 zł zapłacic za ponowne wklejenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać trytytke w tym miejscu i koniec wody.

a38d5ad24aa60e280b6777e9234d6436.jpg

Kolego POWER-KRIS a ta trytytka to co to jest ? Mnie mechanik - elektryk uszczelnil puche kompa i do listopada bylo sucho przyszla zima spadlo troche mokrego sniegu i dalej mokro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgina uszczelki od budy bo jak między szyba a drzwiami leci woda lub puszcza gdzieś uszczelka to zamiast splynac przelewa się na dywanik do środka. Nawet w aso potrafią tak zrobić jak ktoś się skarży na mokry dywanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgina uszczelki od budy bo jak między szyba a drzwiami leci woda lub puszcza gdzieś uszczelka to zamiast splynac przelewa się na dywanik do środka. Nawet w aso potrafią tak zrobić jak ktoś się skarży na mokry dywa

No ale jakby woda zamiast splynac leciala na dywanik od drzwi to podczas jazdy w deszczu lecialaby kierujacemu na nogi chyba ze sie myle.

Gdzie mozna taka trytytke dostac/kupic?

Edytowane przez bishop1923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat. Leje mi sie tak samo woda... Wyciagnalem tunel, plastyki pod kierownicą i cały dywan. Komp uszczelniony i co? woda dalej leci. Kiedy lalem go wodą to okqzało się, że woda wali gdzieś przez uszczelkę od serva (woda zaczyna pojawiać się nad pedałem hamulca pod gumową osłoną. Kiedy nasiąknie ta gąbka to woda zaczyna kapać na dół pod dywanik) Czy ktoś z was miał taki problem? Ile kosztuje ta uszczelka za servem i gdzie ją dostanę? (Jakieś zdjęcia wrzucę jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w dziale części o numery tej uszczelki to po numerach cenę znajdziesz

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście tamtędy mi woda może pomykać do środka. Żeby założyć tą uszczelkę trzeba servo ściągać? No i jak się do tego zabrać... Zaglądałem od środka i nie wiedziałem jak się do tego zabrać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wskazówka - stopka od mechanizmu wycieraczek mocowana jest na wysokości silniczka wkrętem i jest tam taka gumowa ni to tulejka ni to uszczelka. Jeśli ten wkręt się poluzuje lub ta gumowa tulejka sparcieje to też będzie sączyła się woda do środka nad pedałami. Wkręt jest na wylot przez ścianę grodziową a to gumowe barachło niby uszczelnia połączenie.

Często w B6 czy B7 grzebane jest przy mechanizmie wycieraczek i mało kto zwraca uwagę na powyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też już sprawdzałem, ale dzięki za info.

Serwo uszczelniłem ale okazało się, że woda dalej wdziera się do środka... Nalałem wody na podszybie i powietrzem pod ciśnieniem dmuchałem od środka i to co zobaczyłem strasznie mnie zaskoczyło! Woda dostaje się na zgrzaniu blachy!!! :o Załatwiłem sobie taki "klej" dekarski i zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślałem też o zaspawaniu tego migiem ale to w ostateczności. Zobacze co po tym kleju będzie. Do tego zapowietrzyłem sobie hamulce -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kolego zawadziles o coś przodem dosyć konkretnie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trochę off topic, nie chce straszyć, ale ciekawe co się z tym może teraz stać przy dzwonie . Nie ma się co martwić nie takie niedorobki wychodzą z fabryki ☺

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mogę wstawić po 17 jak wróce do domu. To jest przy tej śrubce od mechanizmu wycieraczek

http://images78.fotosik.pl/557/607a469422ffff47.jpg Nad czerwoną kreską tu gdzie zgrzanie blachy

Edytowane przez kamyk2112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mokry dywanik od strony pasażera. Szyba wieczorami parowała mi. Często jak unieruchomiłem pojazd kapało koło błotników. Zajrzałem pod maskę a tam w okolicach akumulatora ze 3 litry wody. Wyciągnąłem akumulator i udrożniłem odpływy.

Pytanie: czy trzeba jakoś demontować te dywaniki od podłogi żeby to wyschło, czy samo wyschnie? Jak rozbieraliście to może wiecie, czy w podłodze są jakieś gąbki trudnoschnące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Otoż też po myjni automatycznej miałem cały dywanik wody od strony kierowcy. Nawet pedał sprzęgła zaczął skrzypieć.Podczas deszczów też jest sporo wody. Nie mam kompletnego podszybia. Tylko kawałek zasłaniający filtr kabinowy. Nie wiem czy to wybrakowane czy były modele bez tego. Czy jest możliwość ze przez to leje się do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...