Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie lusterko fotochrom wewnętrzne?


Yacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprowadziłem autko z Niemiec, wiedziałem że przednia szyba była wymieniana i mam zwykłe lusterko wsteczne. Rozkodowałem vin i wyszło,że:

4L2 = Bezpieczne lusterko wsteczne, wewn.,przyciemniane

5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52

6XE = Lusterko wewnetrzne, przyciemniane automatycznie,

Wychodzi na to, że oryginalnie miałem lusterko wewnętrzne fotochrom. Mam pytanie do was: jakie mam szukać lusterko wewnętrzne fotochrom? Bo chyba są różne typy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) szukam takiego jaki był oryginalnie, czyli podejrzewam najzwyklejszy fotochrom bez żadnych dodatkowych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś fotochrom to lusterko musi mieć czujniki żeby mogło się automatycznie ściemniać. Możesz kupić lusterko od b6 fotochrom z przyciskiem lub bez przycisku.

Z przyciskiem będziesz mógł wyłączyć automatycznie ściemnianie te bez przycisku nie mają takiej możliwości działają automatycznie.

Dodatkowe niektóre z przyciskiem maja też automatyczny kompas ale koszt tych to około 500 zł zwykłe fotochromy z przyciskiem do 300 zł bez przycisku od 100 zł można już znaleźć i są to wszystko fotochromy do B6.

Jeśli chodzi o lusterko z B7 z dodatkowym czujnikiem deszczu to nie jest tak hop siup jak napisał kolega wyżej żeby je zamontować trzeba mieć na szybie odpowiednią podstawkę nie pasująca od B6 więc trzeba było by zmienić szybę to po pierwsze po drugie aby to działało musiał byś mieć moduł od B7 ażeby mieć moduł z B7 trzeba przerobić instalacje a to nie jest takie proste dla każdego.

Więc jeśli masz szybę z mocowaniem od B6 szukaj każdego fotochromu od B6 będzie pasowało są te same wtyczki i piny w nich B7 sobie odpuść mają inne mocowania i czekała by zmiana modułu z zamianą kablowni

Choć kilka osób już ma takie lustro z B7 w B6 jest też wątek o tym

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE Robero321. Czyli szukam z przyciskiem lub bez. Mam nadzieję, że skoro było, to nie będzie problemu z podłączeniem i uruchomieniem tego lustra.

Dziękować i szerokości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się wtrącę, ale jaka jest różnica w lustrach z małych a dużym uchwytem? Do czego służą te z małym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę kolejne pytanie: czy lusterko wsteczne typu konvex to jest z małym czy dużym uchwytem?

nittro: Tak na moje rozumowanie, duży uchwyt to taki gdzie jest jeszcze miejsce na jakiś czujnik w nim - ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z małym są z B6, lusterka mają zintegrowany czujnik zmierzchu... te z dużym są z b7, możliwe że w podstawce(mocowaniu) jest miejsce na czujnik deszczu(chyba że jest w szybie, nie wiem nie mam b7 i mnie to nie interere), oraz czujnik zmierzchu też prawdopodobnie zintegrowany...

Tak więc z b6 do b7 i odwrotnie bez rzeźby nie przypasi...

Na forum w dziale sprzedam jozek ma lusterka z b6 fotochrom + kompas z s-lina, sam od niego brałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, b6 ma zintegrowany czujnik w lusterku, natomiast w b7 czujnik jest oddzielny. Jest montowany w uchwycie lusterka. Pelni funkcje czujnika swiatla I deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze bo mam kod 4L2= Bezpieczne lusterko wsteczne, wewn.,przyciemniane ale nei mam 6xe- to mialem org fotochrom czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. rowniez miałem oryg.lusterko ściemniane automatycznie lecz tez niemiec zmienial szybe i jest zwykłe . Moje pytanie skoro mam zwykłe a chcialbym zmienić na fotochrom to uchwyt pod lusterko jest inny niż w zwykłym i tylko tym cie różni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 uchwyt jest taki sam dla zwykłych lusterek i tych z fotochromem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...