Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lunatyk napisał:

Panowie i Panie a co powiecie na temat pompy sprzęgła. Gdzieś pojawił się wątek jej wymiany ale nikt nie napisał czy to pomogło.
Ja po wymianie sprzęgła odczułem chwilową poprawę później wszystko wróciło do tego samego szarpania w końcowej fazie puszczania sprzęgła.
Przypomnę że mam wymienione wszystkie poduszki około 40tyś pod silnikiem i pod skrzynią biegów. Płyn w sprzęgle wymieniony.
I jeszcze jedna sprawa mam drugi samochód i jest to audi 80 TDI niezniszczalne i tam też mam takie same drgania a przecież dwumasy tam nie ma.
Panowie może ktoś wymienił pompę sprzęgła i wysprzęglik? Wydaje się że tam może tkwić przyczyna.
Pompa albo wysprzęglik nie trzyma ciśnienia i tłoczek puszcza nierównomiernie powodując drgania. Występuje to tylko wtedy kiedy jest duże obciążenie czyli na 1 biegu

Koszt nie jest jakiś bardzo duży zarówno pompy jak i wysprzęglika. Co myślicie o mojej teorii?
Dlaczego po wymianie pompy sprzęgło całkowicie zmienia swój charakter pracy, działa lekko i płynnie.  Uważam że wina tkwi w tłoczkach pompy ew wysprzęglka.

Ja wymienilem wszystko - Komplet sprzegla/dwumas/wysprzeglik i pompka sprzegla. Wysprzeglik 170zl, pompa ok 300zl. Poprawa trwala kilka dni i szarpanie powrocilo jak bumerang. Teraz juz nawet szarpie (raz bardziej raz mniej) po kilku minutach jazdy, a nie tak jak dawniej po dlugiej trasie. Wlasnie myslalem nad wymiana poduch ale Twoj post powoli mnie do tego zniecheca.

Edytowane przez macieek
tak sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podobna sytuacja byla przeciez z wachaczami bananami.wszyscy szukali przyczyny nie tam gdzie trzeba a w koncu okazalo sie ze tuleje na bananach zle tlumia drgania.poduszki to dobra teoria bo podczas jazdy w korku silnik ma wiecej drgan .olej w poduszkach sie nagrzewa przy czym traci swa sztywnosc.u mnie telepie silnikiem raz na jakis czas ale olej sie na poduszkach pokazal wiec pierwsze co to zaczynam od poduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie były drgania na 1 biegu. Wymienilem dwumase, plyn hamulcowy, poduszke skrzyni biegów (oryginał) zostawilem stary wysprzeglik ale przypadkiem zauważyłem bardzo miękką prawą poduche silnika, tą bez złącza elektrycznego. Kupilem ładną używkę z 2011 roku i drgań nie ma już ponad dwa tygodnie :banan: dodam, że moja poducha była tylko bardzo miękka, nigdzie nie była popękana ale nie jestem pewien czy nie wyciekła przypadkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też sie zastanawiam czy nie mam padniętych poduszek. Szarpanie przy ruszaniu ustąpiło po wymianie kompletnego sprzęgła ale wibracje w trakcie jazdy (60 -80) cały czas są. Wymieniłem już przeguby wewnętrzne z półosiami, opony zimowe z felgami nowe, wyważanie dwa razy i dalej to samo. Chyba juz pozostają tylko poduszki silnika bo co innego może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej85 napisał:

U siebie też sie zastanawiam czy nie mam padniętych poduszek. Szarpanie przy ruszaniu ustąpiło po wymianie kompletnego sprzęgła ale wibracje w trakcie jazdy (60 -80) cały czas są. Wymieniłem już przeguby wewnętrzne z półosiami, opony zimowe z felgami nowe, wyważanie dwa razy i dalej to samo. Chyba juz pozostają tylko poduszki silnika bo co innego może być. 

A banany zmieniłeś na nowsze? To może być przyczyną wibracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie było sprawdzane i nie było żadnych luzów, wszystko sztywne więc nic nie majstrowalem. Myślicie że banany byłyby powodem wibracje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej85 napisał:

Zawieszenie było sprawdzane i nie było żadnych luzów, wszystko sztywne więc nic nie majstrowalem. Myślicie że banany byłyby powodem wibracje? 

na 99% .Z reszta jest specjalny temat o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz nie doczytalem nic o tym i nie wiedziałem że sa jakieś nowsze. Wibracje czuć na załączonym biegu wiec wiązałem to raczej z usterka czegoś  z napędu a nie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 12:59, Andrzej85 napisał:

O widzisz nie doczytalem nic o tym i nie wiedziałem że sa jakieś nowsze. Wibracje czuć na załączonym biegu wiec wiązałem to raczej z usterka czegoś  z napędu a nie zawieszenia.

Prosze

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na tyle co mogę wam pomoc to moim problem od dłuższego czasu było  szarpanie przy ruszaniu okazało się ze pękła poduszka silnika i to było tego przyczyna ;) po wymianie poduszki poki co „odpukać „ jak reka odjął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzSi - czy szarpanie miało miejsce tylko przy nagrzanym silniku czy już od startu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdiagnozowałeś winę poduszki ? I skąd wiedzieć która to poduszka bez  ingerencji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazał ze jest błąd poduszki znajomy mechanik stwierdził ze przeglądanie okablowanie czy gdzieś się nie uszkodziło bo ponoć zdążą się tak i doszlismy z nim do tego ze może to być tez przyczyna szarpania i na szczęście się udało ze to nie skrzynia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzynia moglby powodowac takie szarpanie? Ktory element? Bo chyba nie lozyska?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle skrzynia ale sterownik skrzyni który podejrzewał mechanik od skrzyni.. i taka przyjemność 1500 zł ;) które by poszło w błoto ?

edit; również stwierdził ze to wina zle zaadaptowanej skrzyni (150 zł ) Które zrobiłem na miejscu ale również nie pomogło ;) 

Edytowane przez GrzegorzSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu o szarpaniu w manualach, a więc jaki sterowni? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anoo wlasnie. Tutaj mowa o manualach!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...