Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcięcie zapłonu


soeren

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke czytałem opinii na temat tej blokady. Widac ze ludki ja chwalą-pod warunkiem ze jest prawidłowo zainstalowana... :)

Miałem taką zamontowaną w Vectrze i to było bardzo dobre rozwiązanie, nie wystarczyło przycisnąć jednego guziczka tylko trzeba było zamknąć obwód przez dotknięcie palcami w dwóch miejscach samochodu.

udało Ci się zajść z okolic Krakowa ?

Tak, napiszę Ci na PW czy ten koleś da radę zrobić też coś takiego w AUDI bo wiem że się tym zajmuje ale zgubiłem do niego telefon. Poszukam i dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super - ale "w branży" znają takie zabezpieczenia - trzeba tylko wymacać gdzie i jazda :decayed:

Tylko samochód kradnie się w ciągu minuty albo i nie to ciekawe kiedy by znalazł 2 miejsca odwodu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super - ale "w branży" znają takie zabezpieczenia - trzeba tylko wymacać gdzie i jazda :decayed:

Tylko samochód kradnie się w ciągu minuty albo i nie to ciekawe kiedy by znalazł 2 miejsca odwodu :cool1:

to przez OBD wyłączy immo a to urządzonko pewnie bazuje na fabrycznym schemacie i pojedzie w siną dal :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie na obd robię prawie przy każdym montażu, tylko mam troszkę inny knif na to, do tego jeszcze odcięcie ( w B6 mam trzy różne obwody do rozcięcia tak aby nie wywalały błędów ) i możecie mi wierzyć że auto nie odjedzie. Centralkę czy to blokada sensorowa,alarm itp zawsze staram się dobrze ukryć + oryginalna taśma izolacyjna, po instalacji nic nie widać aby było coś rozcinane, klejone. I zabezpieczenie naprawdę zdaje egzamin.

Piszę gdyż zajmuję się tym na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą ukraść autko to wezmą na hol.

Ja uważam że lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie alarmu (powiadamiającego właściciela sms) z czujnikami udarowymi i zabezpieczeniem przed holowaniem.

Ale im więcej zabezpieczeń tym lepiej, wiadomo. Im więcej zabezpieczeń tym większe prawdopodobieństwo że złodziej sobie odpuści i pójdzie do innego autka słabiej zabezpieczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze napisać co sądzicie o takim rozwiązaniu?

http://allegro.pl/item642802007_bezobslugowa_blokada_zaplonu_kd_2006_2_karty.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam odcinke,ale jak ktos zaznajomiony w temacie ,sie przyjrzy-to bedzie wiedzial o co chodzi :mysli:

wiec popatrze,jak sie temat rozwinie...[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 19:32_________________________________________________napiszcie cos o odcince na OBD,ktory bezpiecznik-dalej juz sam pokombinuje... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomek :wink4:

a tu objasnienie,jakby ktos nie wiedzial co jest gdzie :wink4:

290db54c8eae43d6m.jpg

piny ponumerowane tak,jakby patrzec na gniazdo[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 21:36_________________________________________________jak sie temat rozwinie,to bedziemy mowic nie o tym,jak szybko jezdzi auto,tylko jak ciezko bedzie tym autem szybko odjechac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujecie się na odcięcie paliwa za pomocą dodatkowego elektrozaworu na przewodzie paliwowym to przy gaszeniu auta elektronika sterujaca tym zaworem powinna jeszcze przez chwilę podtrzymywać na nim napiecie aby nie następowało wzrastanie ciśnienia w układzie pompa-przewód-zawór. Jeśli ciśnienie przekroczy pewną wartość to sprężyna w eletrozaworze bedzie zbyt słaba aby odblokowac zawór przy odpalaniu auta i paliwo nie pójdzie do silnika. Miałem taki przypadek w 1.8 T, trzeba było ściągnąć przewód z pompy pod tylnym siedzeniam żeby rozładować to ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogooglowałem trochę i poczytałem dobre i złe opinie o KD-2006, czytałem o SEO i również mówili że czasami nie działają tak jak powinny, teraz już sam nie wiem co montować. Pomóżcie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem swieżakiem na tym forum także proszę o wyrozumiałość :)

Nie mogę zakładać nowych tematów także podczepię się pod ten:

Zamierzam założyć w swoim Audi A4 2001r 1.9TDI 131KM alarm z odcięciem. SEO PERFECT.

Elektryk mówi, że zobaczy co będzie łatwe do odcięcia z perspektywy zamontowania. Nie wiem czy nie chce iść na łatwiznę.

Pyta się też czy będę chciał mieć osobny pilot do alarmu czy w kluczyki, który już mam.

Proszę o wyrażenie opinii na ten temat .

Jakie odcięcie jest najlepsze:

1. Pompy paliwa,

2. Zasilania komputera pokładowego,

3. Zapłonu

4. Rozrusznika ?

Proszę o pomoc i doradzenie w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii odpowiedzi poszukaj sam, ewentualnie zdaj się na elektryka. Nikt tu nie będzie odpowiadał na temat możliwości zabezpieczenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie odcięcie zasilania komputera pokładowego. Czy to dobry sposób odcięcia , czy można łatwo podać zasilanie do komputera? Nie znam się na elektryce, może ktoś coś podpowie?

Na temat tego odcięcia bardzo mało piszę się w sieci, także chciałbym rozwiać moje obawy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze posty i troche smiac mi sie chce, jak komus zalezy to zadne zabezpieczenia wam nie pomoga, znam kilka przypadków ( jestem rzeczoznawca) gdzie w biały dzien wciagneli auto na lawete i po aucie, wiec nawet porzadne zabezpieczenia po canie nie pomoga, oczywiscie mozna zrobic swoje zabezpieczenia mianowicie, odciac pompe paliwa( tylko benzyna) diesel po dluzszym kreceniu zapali, zmienic wtyczke obd2 ( wsadzic przejściówke z wymieszaniem kabli na niej, odciac komputer, zemienic przednia klamke na opcje bez zamka zeby nie mogli otworzyc, jedynie zbicie szyby pozwoli wejsc do srodka ( wlozenie plaskownika i przegwalcenie zamka a nie trzeba mocno) i auto otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, chodzi o zasadę. Jak ktoś jest ogarnięty to bez pytania wie jakie elementy się odcina/zabezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z okolic Krakowa chciał założyć odcięcie to mam znajomego elektrionika,u mnie działa już 3 lata bez zarzutu i nie wywala błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...