Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania ...


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pare dni temu przy wymianie oleju kolejna poduszka silnika puściła olej. Tym razem druga po przeciwnej stronie. Autko od chwili zakupu (tj. 2 lata temu i 30 tyś km temu) drga. Są one odczuwalne na biegu luzem aczkolwiek podejrzewam, że trwają nawet w czasie jazdy tylko "rozkładają się" i nie są odczuwalne. W tym czasie wymieniłem :

sprzęgło wraz z dwumasem (wszystko marki LUKa),

zawór N75 (nowy z ASO),

zawór DV (nowy z ASO),,

odmę PCV (nowy z ASO),,

przewód do PCV bo był nieszczelny,

popychacz pompy paliwa,

rozrząd kompletny (nie mogę znaleźć faktury ale wszystkie paski,rolki itp.)

około 45 tyś km temu łańcuch z napinaczem od zmiennych faz rorządu (poprzedni właściciel w ASO)

turbinkę bo pękła w międzyczasie,

świece,

filtry paliwa,powietrza, oleju.

Auto jak drgało tak drga. Przejeździłem dość sporo z tym drganiami natomiast kolejna padnięta poduszka świadczy o tym, że te drgania nie pomagają i przenoszą się na całą karoserię. Czy macie jakieś jeszcze pomysły co jeszcze można spróbować ? Na VAGu żadnych błędów. Spalanie oleju między wymianami 1L - 1,5L w zależności od prędkości przemieszczania się.

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez ekonom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

223 tyś km.

Załączam link do filmiku z pracy silnika, ale obawiam się, że może to trochę zafałszować obraz ponieważ na skutek drgań elementy karoserii rezonują wydając dźwięki (z przodu grill szczególnie co próbowałem uchwycić).

https://www.youtube.com/watch?v=s4yOLE1aO2M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam poduszki skoro ciekną to jest już ich koniec w ASO koszt poduszek pod silnik to około 1100zł bo skoro wymieniłeś już dwumase i sprzęgło to reszta nie ma wpływu na drgania tylko na nierówną prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na kompletna diagnostyke komputerowa, polecam germana z wrocka ew do mnie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sam dźwięk pracy silnika jest jak najbardziej normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchaj się, że coś się tłucze takim metalowym dźwiękiem w silniku. Jestem po wymianie napinacza z łancuszkiem oraz szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchaj się, że coś się tłucze takim metalowym dźwiękiem w silniku. Jestem po wymianie napinacza z łancuszkiem oraz szklanki.

Ten łańcuszek oraz szklanki, które wymieniałeś to od napędu zmiennych faz rozrządu ?

Zmieniła się praca silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi ciszej i brak metalicznego dźwięku, który jest powyżej, więc na bank silnik nie chodzi jak powinien ;).

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymienione wszystko to samo co Ekonom oprocz turbo i dwumasa i tez mam odczuwalne drgania, przebieg jakies 50k km mniej. Najbardziej te drgania widac na galce od zmiany biegow, probowalem to nagrywac ale nie da sie za bardzo uchwycic tego telefonem, nie wiem za malo klatek czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię jeszcze jedna próbę z poduszkami tym razem ASO silnika i skrzyni biegów. Do tego jeszcze taki mały element gumowy koło wiatraka mocujący silnik. Fotki poniżej. Jak będę po wymianie dam znać.

583d7399835305433be83f84e592cedd.jpg

9a8ee2664d94d5f2baa00fef774fab2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daj znac, szkoda ze te cholerne poduszki sa takie drogie bo juz bym je wymienil w ciemno ale nie chce na chybil trafil wywalac szmalu. Poza tym mam jakies gruchoczace stuki przy gwaltowniejszym skrecie w prawo i podejrzewaja maglownice :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daj znac, szkoda ze te cholerne poduszki sa takie drogie bo juz bym je wymienil w ciemno ale nie chce na chybil trafil wywalac szmalu. Poza tym mam jakies gruchoczace stuki przy gwaltowniejszym skrecie w prawo i podejrzewaja maglownice :/

Na getem.pl dostaniesz trochę taniej niż w aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z powodu drgań ciekawą rzecz zaobserwowałem. Osłona od silnika zaczęła robić dziurę w przewodach od chłodzenia. Zdjęcia sytuacji poniżej.

acf68f6a6104996c79933f40b0325d33.jpg

5bbd99711f953568b144a79c0be7264d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podegnij ten uchwyt od osłony do góry bo przetrze Ci wąż. Tak czy inaczej wąż kwalifikuje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym getem jest straszna bida, przeguby? jak one sie maja do wibracji?

Jaka bida? Masz pełny katalog, wbijasz konkretny numer części i zamawiasz. Realizacja zamówień 2-3 razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze raz rzucic tam okiem w takim razie, przegladalem ten ich katalog to niewiele bylo a jak wpisalem w wyszukiwarce "poduszki silnika" to pokazalo pare sztuk i to do bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...