Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejanie folii przyciemniającej z szyb


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie jak odkleic skutecznie folie prezyciemniajaca z szyb??

moze ktos ma jakies domowe metody na szybkie odklejanie

prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odklejałem z tylnych drzwi i jakiejś filozofii w tym nie ma, na rogu zaczynasz i ciągniesz, powinna zejść cała. Zostaje klej na szybie którego nie próbuj myć niczym (jak klej pójdzie w szyny to zapomnij o odsuwaniu szyby), pozostaje tylko skrobanie. Koleś w miejscu gdzie przyciemniają zrobił mi to za 20zł/2 szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie folii to żaden problem, niestety zostaje po niej cały klej. Widziałem kiedyś jak typek ściągał tą folie na gorąco jakąś maszyną parową (do prania tapicerki chyba).

Klej ciężko schodzi i najlepiej wyjąc sobie szyby. Na szmatkę rozpuszczalnik NITRO i szorujesz miejsce przy miejscu często obracając szmatkę.

Później tylko coś do mycia szyby i śladu nie będzie. Jeśli będziesz robił to na zamontowanej szybie to uważaj na rozpuszczalnik żeby nie polać tapicerki

bo mogą zostać odbarwienia.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wlasnie w punkcie przyciemniania szyb. jakby komus to bylo potrzebne to zrobil gosc tak.

najpierw rozkrzewal opalarka i sciagal cala folie. pozniej jakims preparatem na bazie alkoholu popryskal szybe i scieral resztki kleju zyletka pozniej jak jeszcze cos zostalo to powatarzal czynnosc szyba musiala byc non stop mokra i nie mozna jej wtedy zamknac bo bedzie po mechanizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tym odklejaniem? dowody wam pozabierali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...