Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomoc w znalezieniu nr lub konkretnej nazwy częsci {fotka}


a4_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam mały problem z moją B5. mianowicie to cos (na załączonym zdjęciu) odcina mi paliwo co jakis czas wg mechnika. w skrócie mówiąc jak ide rano do samochodu to nigdy nie wiem czy odpali......szukałem w ETCE po aledrogo.pl itp , nie moge na mierzyc a ni nr ani nazwy cześći:( coś mi sie obiło o uszy ze to jakis zawór zwrotny czy cuś ale nawet po takiej nazwie wyniki wyszukiwani "0" odrazu proszę kochanych adminów, gdybym nie trafił z tym tematem do konkretnego miejsca o przeniesienie do prawidłowego, oraz po zakonczeniu tematu o jego usunięcie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9933694aa28c366e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś to jest zwykły trójnik i raczej tam paliwa ci nie odcina. Polecałbym sprawdzić elektrozawór na pompie. Czy do niego na pewno dochodzi stale prąd. Może kabel jest załamany nub przetarty.Na szybko to podłącz niezależnym przewodem + z aku pod nakrętkę zaworka. Powinien być stale otwarty i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko własnie tez sie dowiedziałem ze w tym "zwykłym trójniku" jest zawór nadmiarowy(przelewowy) a a propo podłączenia na szybko......to skąd bede wiedział ze on jest stale otwarty??


tylko własnie tez sie dowiedziałem ze w tym "zwykłym trójniku" jest zawór nadmiarowy(przelewowy) a a propo podłączenia na szybko......to skąd bede wiedział ze on jest stale otwarty??

dobra elektrozawór sprawdzony :/ normalnie na otwartym i nic.. niechce zakręcic....dalej mi zostaje pradopodobny problem z tym dziwnym trójnikiem

Edytowane przez a4_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się zastanawiam czy dobrze zrozumiałem. Przed odpaleniem wozu masz stracha czy odpali, bo potrafi nie odpalić. Podczas jazdy gaśnie??


Wg etki szukaj zaworu nadmiarowego 028130122B, jest na alle http://allegro.pl/zawor-nadmiarowy-pompy-wtryskowej-0281360122a-i4695868532.html

Ale i tak coś tu nie pasuje. Układ paliwowy nie jest zapowietrzony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze rozumujesz:-) ale w czasie jazdy nie gaśnie. Później patrzyłem to nie podawalo paliwa na wtryski....zatargalem auto do mechanika odpalil go na plaka(aż mi łzy zaczęły lecieć jak słyszałem suchy klekot zaworow) no i dojechalem do domu.....a rano d*pa znowu nic

Aha zawór już zakupilem tylko powim Ci że znalazłem za 40 i też nowy a tu bagatela 200 uhuuu:-) czekam aż przyjdzie bo to teraz święta to może będzie gdzieś we środę....wtedy będę patrzył jak go zamontuje....tam patrzyłem to jakiejś wielkiej filozofii z montażem nie ma

Edytowane przez a4_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy z rozruchem występują niezależnie od temperatury? Pytam gdyż u mnie ostatnio zaczęły sporadycznie pojawiać się podobne problemy z rozruchem z tym, że na zimnym zapali ale wystarczy, że przejadę 2-3 km i zgaszę silnik to muszę zakręcić kilka razy wałem aby zapalił. Miałem juz przypadki, że przy temp 90 stopni z 10-15 sekund musiałem kręcić rozrusznikiem podobnie jak na pochyleniu. Na VAG-u zero błędów, silnik jak jest zimny przy minusowej temperaturze zapali bez problemów lub z charakterystycznym kaszlem ale po uruchomieniu pracuje równo bez żadnego kopcenia, świece sprawne zresztą obecnie nie maja takiego wpływu, kąt prawidłowy. Najdziwniejsze to jest to, że przy dodatniej temperaturze pali bez problemów. Doszedłem do wniosku, że musi to być jakiś problem z zasilaniem z tym, że w Etce znalazłem jakiś zawór zwrotny na układzie i nie wykluczone, że jak paliwo nie ucieka to motorownia pali a jak zaworek przepuszcza to nie odpala od razu lecz po chwili. Dlatego twoja diagnoza mnie zainteresowała gdyż ten sam problem może dotyczyć mojej A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju zainwestuj 2 złocisze i kup wąż przezroczysty i zastąp nim wąż pomiędzy filtrem paliwa i pompą wtryskową. Jak gdzieś się zapowietrza to zaraz pojawią się bąbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...