Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu wydechowego w A4 B8


Jano1

Rekomendowane odpowiedzi

w przedlifcie nie było tego :)

Wiem [emoji6] ale może ktoś przekonał się jak to działa [emoji12] mam taki zestaw z q7 2010 r. ed123dc8c7828626985bd9055464e294.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi po głowie ten wydech.

Mam jednak pytanie . Czy do B6 można go zaadoptować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś taki zestaw na podszybie :naughty: działa to w przedlifcie :naughty::naughty::naughty:

febf33d2.jpg

Cześć,

sam się zastanawiam na tym i myślę, że będzie działać.

Jest to tylko kwestia dobrego podłączenia.

Sam Gateway nie wykryje tego modułu, aby była możliwość nim sterowania z mmi, zresztą tak samo jak i tym co jest z tyłu - ale działać powinien.

PS. aby było możliwe sterowanie z mmi głośnikami od wydechu trzeba 09 wymienić na polifta i jeszcze klika zabiegów - oczywiście jak masz ADS, ale to już grube rezanie (do ogarnięcia, bo u siebie to miałem)

Panowie chodzi mi po głowie ten wydech.

Mam jednak pytanie . Czy do B6 można go zaadoptować ?

Raczej będzie to hulać, ale głowy nie dam uciąć ;)

o o o - po wpisie Marcina poprawka ;)

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi po głowie ten wydech.

Mam jednak pytanie . Czy do B6 można go zaadoptować ?

Z modułem od Kufateka można to zamontować do każdego auta z magistralą CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli wydech z SQ5, będzie pasował do B8 2.0 TDI, tak?

Do tego dyfuzor zderzaka z S4 B8. Dokladnie taki:

http://cdn.niketalk.com/3/30/900x900px-LL-30ac06d9_8344773299_c8294c5ba9_b.jpeg

Chciałbym się jeszcze upewnić czy dyfuzor od S4 pasuje do zderzaka S-Line polift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ale już zacznij szukac listwy do dokładki, bo mega ciężko znaleźć a w ASO chyba 800PLN krzyczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

A znasz może numer tego dyfuzora?



aby było możliwe sterowanie z mmi głośnikami od wydechu trzeba 09 wymienić na polifta i jeszcze klika zabiegów - oczywiście jak masz ADS, ale to już grube rezanie (do ogarnięcia, bo u siebie to miałem)

rozwiń myśl "grube rezanie", co dokładnie trzeba zrobić? Gateway`a właśnie włożyłem od polifta. W planach mam zrobienie ADS no i chętnie taki wydech bym założył.


Znalazłem numery części e Etce.

Nr dyfuzora z S4 B8 po lifcie to 8K0807521L

Do niego jest jeszcze montowana chromowana listwa, nr części 8T0807791B.

Z dostępnością dyfuzora nie ma większego problemu. Ceny używek mieszczą się w przedziale 150-250 zł.

Problem jest z listwą. Na Allegro nie ma żadnej. Jest kilka na eBay w Anglii ale ceny się zaczynają 120 EUR ...


Mam już prawie wszystko do założenia z wyjątkiem kostki do modułu sterującego wydechami 8T0 071 953A. Czy ktoś z was może podać numer tej kostki?

Zapytałem dwie osoby biorące udział w tej rozmowie ale ... echo więc pytam was na forum.

Wydechy końcowe mam z SQ5. Tłumik środkowy pod aktywny wydech nr 8T0071901A. Tylko tej wtyczki mi brakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

A znasz może numer tego dyfuzora?

aby było możliwe sterowanie z mmi głośnikami od wydechu trzeba 09 wymienić na polifta i jeszcze klika zabiegów - oczywiście jak masz ADS, ale to już grube rezanie (do ogarnięcia, bo u siebie to miałem)

rozwiń myśl "grube rezanie", co dokładnie trzeba zrobić? Gateway`a właśnie włożyłem od polifta. W planach mam zrobienie ADS no i chętnie taki wydech bym założył.

Znalazłem numery części e Etce.

Nr dyfuzora z S4 B8 po lifcie to 8K0807521L

Do niego jest jeszcze montowana chromowana listwa, nr części 8T0807791B.

Z dostępnością dyfuzora nie ma większego problemu. Ceny używek mieszczą się w przedziale 150-250 zł.

Problem jest z listwą. Na Allegro nie ma żadnej. Jest kilka na eBay w Anglii ale ceny się zaczynają 120 EUR ...

Mam już prawie wszystko do założenia z wyjątkiem kostki do modułu sterującego wydechami 8T0 071 953A. Czy ktoś z was może podać numer tej kostki?

Zapytałem dwie osoby biorące udział w tej rozmowie ale ... echo więc pytam was na forum.

Wydechy końcowe mam z SQ5. Tłumik środkowy pod aktywny wydech nr 8T0071901A. Tylko tej wtyczki mi brakuję.

4H0973714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

A znasz może numer tego dyfuzora?

aby było możliwe sterowanie z mmi głośnikami od wydechu trzeba 09 wymienić na polifta i jeszcze klika zabiegów - oczywiście jak masz ADS, ale to już grube rezanie (do ogarnięcia, bo u siebie to miałem)

rozwiń myśl "grube rezanie", co dokładnie trzeba zrobić? Gateway`a właśnie włożyłem od polifta. W planach mam zrobienie ADS no i chętnie taki wydech bym założył.

Znalazłem numery części e Etce.

Nr dyfuzora z S4 B8 po lifcie to 8K0807521L

Do niego jest jeszcze montowana chromowana listwa, nr części 8T0807791B.

Z dostępnością dyfuzora nie ma większego problemu. Ceny używek mieszczą się w przedziale 150-250 zł.

Problem jest z listwą. Na Allegro nie ma żadnej. Jest kilka na eBay w Anglii ale ceny się zaczynają 120 EUR ...

Mam już prawie wszystko do założenia z wyjątkiem kostki do modułu sterującego wydechami 8T0 071 953A. Czy ktoś z was może podać numer tej kostki?

Zapytałem dwie osoby biorące udział w tej rozmowie ale ... echo więc pytam was na forum.

Wydechy końcowe mam z SQ5. Tłumik środkowy pod aktywny wydech nr 8T0071901A. Tylko tej wtyczki mi brakuję.

o co mi chodzi odnośnie grubego rezania. . .

Nie wiem czy wiesz czym się różni moduł 09 przedlifotwy od 09 poliftowego. . .

Jeżeli wiesz, to już znasz odpowiedź - grube rezanie, a jeżeli nie wiesz to nie będę tłumaczył bo nic to nie da.

Ja niestety poległem na przełożeniu poliftowej 09 do przedlifta, zastrzelił mnie servotronic (jest też na to sposób, ale gra nie warta świeczki, za dużo $$$), szkoda bo jest możliwość sterowania w mmi aktywnym wydechem (jak w a6) oczywiście przy ADS.

Jeżeli chcesz montować aktywny wydech to . . . zapraszam do lektury wątku i wszystko będziesz wiedział. ;), a jak nie to pisz :)

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy wiesz czym się różni moduł 09 przedlifotwy od 09 poliftowego

nie, na pewno wszystkich różnic nie znam. Zastanawiałem się nad zmianą MCE na poliftowe ale jak oglądałem schematy w ELSIE to ... dłubania strasznie dużo. Nawet QQ1 jest inaczej podłączone. Parktronic podłącza sie do MCE, nie potrzeba dedykowanego sterownika. To tylko przykłady, różnic jest więcej

Koniec, końców założyłem MCE od przedlifta z końcówką P tak żeby wszystko było.

A ty jesteś pewny, że chodzi Ci o 09 a nie 19?

Żeby sterować aktywnym wydechem przez ADS twój Gateway musi to oganiać, czyli mieć adres A9. A ten adres jest tylko w poliftowych gateway`ach. Ostatnio rozmawiałem o tym z Grześkiem WRCLaguna, on mi sprawdzał czy może któryś Gateway z przedlifta ma A9 ale nie, żaden nie ma.

MCE jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, A9 to nie aktywny wydech, a ten pod maską co trzęsie budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz czym się różni moduł 09 przedlifotwy od 09 poliftowego

nie, na pewno wszystkich różnic nie znam. Zastanawiałem się nad zmianą MCE na poliftowe ale jak oglądałem schematy w ELSIE to ... dłubania strasznie dużo. Nawet QQ1 jest inaczej podłączone. Parktronic podłącza sie do MCE, nie potrzeba dedykowanego sterownika. To tylko przykłady, różnic jest więcej

Koniec, końców założyłem MCE od przedlifta z końcówką P tak żeby wszystko było.

A ty jesteś pewny, że chodzi Ci o 09 a nie 19?

Żeby sterować aktywnym wydechem przez ADS twój Gateway musi to oganiać, czyli mieć adres A9. A ten adres jest tylko w poliftowych gateway`ach. Ostatnio rozmawiałem o tym z Grześkiem WRCLaguna, on mi sprawdzał czy może któryś Gateway z przedlifta ma A9 ale nie, żaden nie ma.

MCE jest bez znaczenia.

Gatewey też do zmiany na polifta jeżeli chcesz mieć aktywnie buczący przód i tył ;). (tak jak pisze hohe).

ps. pisłem wcześniej że gateway do wymiany przy montażu buczydła pod maską.

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już cały zestaw, zamontuje i wam powiem czy A9 jest do buzzera pod maską czy do końcowych wydechów.

Gateway`a mam z polita, MCE z przedlifta. Nie mam przycisków do ADS ale mam w MMI, w którym mogę zmienić tryb pracy ADS.

Gdyby ktoś z was miał przyciski do ADS to jestem zainteresowany kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do buzzera. Moduł wydechu nie ma swojego adresu i sie go nie koduje.

Co nie znaczy, że nie będzie w ADS na MMI. :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już cały zestaw, zamontuje i wam powiem czy A9 jest do buzzera pod maską czy do końcowych wydechów.

Gateway`a mam z polita, MCE z przedlifta. Nie mam przycisków do ADS ale mam w MMI, w którym mogę zmienić tryb pracy ADS.

Gdyby ktoś z was miał przyciski do ADS to jestem zainteresowany kupnem.

To dawaj znać jak i co:) ja już dokładnie nie pamiętam co i gdzie podlaczalismy że w mmi wyswietlila się opcja możliwości zmiany pracy głośności wydechu. Na pewno to bylo jakoś przy zmianie przycisku od ADS na ten poliftowy. A te graty pod maskę masz od a6 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak to pod maską zagra.

Pewnie gdyby nie konieczność wymiany Gatewaya na polift, to już bym to założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te graty pod maskę masz od a6 ?

mam oryginalny sterownik z A4/A5 8K0907159 i 8R0907159z Q5, jeden z nich założę.

4H0907601D - buzzer, ten sam element występuję w A1, A3, A4, A5, A8, Q5, Q7 i TT

czy ktoś ma schemat? Przekopałem Else ale nic nie znalazłem z wyjątkiem podłączenia buzzera i jego sterownika. Ten sam co podał wrclaguna.

Szukałem w schematach od A4, A5 i Q5.

I druga sprawa, może wiecie gdzie oryginalnie jest montowany buzzer a gdzie jego sterownik?

Edytowane przez Goffer3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...