Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie dekorów


RadzJo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam odświeżyć moje porysowane dekory w aucie. Najłatwiejszym sposobem według mnie będzie oklejenie ich folią 3M (szczotkowane aluminium). Czy ktoś z forumowiczów już tak robił ? Czy trzeba zedrzeć ten podkład aluminiowy (rybia łuska) z oryginalnych listew żeby folia ładnie przylegała ? Wiem jak zdemontować listwy tylko mam wątpliwości czy trzeba je specjalnie jakoś przygotowaćprzed oklejeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak tylko dobrze odtłuścisz listwy. Troszkę zdolności manualnych i do działa. Potrzebna ci będzie opalarka/suszarka do włosów oraz nożyk żeby wszystko ładnie powyprowadzać.

W razie co służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capulet, dzięki wielkie. Zastanawiałem się tylko czy zdzierać tą 'rybią łuskę' papierem czy nie. Już wszystko wiem i będę zabierać się do pracy w wolnej chwili. Widziałem gdzieś filmik na internecie i chyba nie ma w tym nic trudnego ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj oklejałem wszystkie dekory z tym że folią CARBON i powiem szczerze że gdybym nie siedział w temacie to nie wiem czy by mi to wyszło ;)

Nie wiem jaką dokładnie będziesz miał folie bo są różne ale generalnie trzeba dużo grzać. W twoim przypadku najlepsza chyba będzie suszarka do włosów

bo opalarką bez wyczucia łatwo można przepalić folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby można było dobrać taką folię, która nie odbiega od oryginału, lecz z tym jest problem. Mam do oklejenia tylko listwy od kierowcy i pasażera, a reszta w super stanie. Jednak będe musiał wszystko zrobić. Ile czasu zajeła Ci całość ? Który element najtrudniej okleić ?

Edytowane przez RadzJo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejałem wczoraj 6 elementów, dekory drzwi, popielniczkę i ramkę od biegów. Zajęło mi to jakąś godzinkę max półtora. Ale starałem się żeby wyszło idealnie. Co do folii to kup na wszystkie dekory bo na 100% nie dobierzesz takiej żeby wyglądało jak ori. Najtrudniej jest wyprowadzić tą stronę listew od której zaczyna się je ściągać z auta ale tak jak mówiłem podstawa to grzanie i dobra folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku masz firmę Lambda na ul. Gen.J.Hallera 132 tam dostaniesz na miejscu dobre folie. A jak byś kupował większą ilość to daj znać na PW to załatwię ci tam spory rabat :)

Edytowane przez Capulet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kawałek 55 cm. x 153 cm. i jeszcze sporo zostało. Więc myślę że jak weźmiesz 40 cm. to będzie na styk, pod warunkiem że nic ci się nie zepsuje ;)

Rolka folii CARBON jest właśnie 153 cm. szeroka więc wymiar jaki kupujesz jest ograniczony bo docinają po szerokości. Ja za taki kawałek zapłaciłem 98 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też oklejałem folią 3m. Nigdy wcześniej tego nie robiłem a wyszło idealnie. Suszarka i każdy element lecisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary, ale dla kolejnych osób poszukujących opini na temat oklejania dekorów i ja podzielę się spostrzeżeniami na ten temat. Jakiś tydzień temu zdecydowałem się zaryzokować i zmienić kolor dekorów z drewnianych na szczotkowane aluminium. Ciężko był mi się zdecydować bo preferuję oryginalne materiały. Zakupiłem w tym celu folię na aledrogo za 35zł 150x50. Pomyślałem sobie, a co tam za tą kasę warto spróbować bo jest to ułamek kwoty jaką trzeba wydać na dekory aluminiowe w dobrym stanie. Dekory odpowiednio odtłuściłem i po godzinie były oklejone. Do grzania folii użyłem suszarki do włosów, która idealnie się sprawdziła. Podczas oklejania byłem nieco sceptyczny co do wyglądu po zamontowaniu dekorów w samochodzie. Jednak muszę powiedzieć, że prezentuje się to bardzo dobrze i nikt kto do tej pory je widział nie zauważył, że to folia a nie oryginalny dekor. Oczywiście nie jeden forumowicz by się pewnie zorientował jednak ciężko to zauważyć. Pytanie jak będzie z trwałością folii i czy nie zacznie schodzic po kilku miesiącach. Jeśli nie to polecam to rozwiązanie ze względu na cenę i bardzo dobry efekt.

Na koniec dodam, że nałatwiej okleja się dekory lakierowane w połysku. Oklejanie np. rybiej łuski będzie bardzo ciężkie, folia nie chce się ich za bardzo trzymać i być może tu pomógłby primer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zamiar okleić dekory, mam niebieski kolor auta i chciałbym w takim samym kolorze je okleić, jednak posiadam rybią łuskę i myślę że na listwach mogła by pozostać chropowata powierzchnia nawet po wyklejeniu elementu więc z uwagi na to że siedziałem 2 lata w oklejaniu samochodów polecam zetrzeć do równej powierzchni tą warstwę, odtłuścić i dopiero okleić

najważniejsze aby dobrze podgrzać zakończenia nawet po całkowitym wyklejeniu aby materiał po 2 tygodniach nie odklejał się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejalem rybia łuskę. Polecam zetrzeć papierem przed oklejaniem. W miejscach gdzie zrobiłem to nie dokładnie przebija wzór.

Folia jaka oklejalem to 3M DI-NOC. Do ogrzewania używałem suszarki. Miejscami wspierałem się primerem. Jak na pierwszy raz wyszlocalkiem ładnie;)

https://goo.gl/photos/wAtyh2WNPftVZaKF8

Edytowane przez larguss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/152x50-folia-szczotkowane-aluminium-srebrny-fv-i4820756624.html

Miał ktoś doczynienia z tą folią?Wystarczy arkusz 150x50 do oklejenia dekorów drzwi i tych na desce rozdzielczej?

Edytowane przez doman96b6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobrze więc chyba kupie to 3m.Tak przy okazji,widzę że masz taki motor jak ja,wzrósł Ci ubytek oleju po założeniu lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobrze więc chyba kupie to 3m.Tak przy okazji,widzę że masz taki motor jak ja,wzrósł Ci ubytek oleju po założeniu lpg?

nie :D nic się nie zmieniło poza stanem portfela :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...