Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Felgi 16 na zime

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zastanawiam się nad wyborem felg na zimę , w zasadzie 2 popularne wzory tj coś takiego.

1 . http://allegro.pl/audi-a-6-felgi-aluminiowe-5x112-i4751333792.html

2 .http://allegro.pl/felgi-zimowe-16-audi-a4-a6-5x112-et35-7jx16-i4710103530.html

W przypadku wzoru 2 zauważyłem kilka rodzajów et są od 35 do 50 czy to normalne czy któreś et świadczy o tym że felga jest nieoryginalna i i ważne które wybrać pod hamulec 320 żeby weszło ?

Edytowane przez kenzi

Opublikowano

Wizualnie obie odpadają (jak dla mnie).

Opublikowano

Mogą być te drugie, szukaj biedronek, trwałe, mocne felgi za niedużą cenę.

Opublikowano

za biedronki w ładnym stanie (nieodrapane) będzie musiał dać z 700stówek. Też byłem w podobnym dylemacie i zacząłem szukać całych kompletów kół, chyba ekonomiczniej wychodzi
Przykład - koleś z Gubina sprzedawał ostatnio felgi jak z pierwszego linku z nokianami 2013r zima ~7-8mm 1300zł (co śmieszne dzwoniłem do niego i powiedział, ze przyjechał niemiec i rzucił mu 400euro :kox: )

Opublikowano

Ciekawe jakby to wyglądało jakby założyć takie biedronki pomalowane w czarnym macie ?

Może ktoś to przymierzyć do B6 programem graficznym ?

6_f.jpg?1414703370

Opublikowano
  • Autor

Wizualnie obie odpadają (jak dla mnie).

Hmm a co według Ciebie na zime bardziej pasuje w 16stce ,

Opublikowano

Wizualnie obie odpadają (jak dla mnie).

Hmm a co według Ciebie na zime bardziej pasuje w 16stce ,

Witaj!

Te są b. fajne:

http://allegro.pl/felgi-audi-vw-5x112-7-5jx16-a4-a5-a6-a3-oryginal-i4765914822.html

ewentualnie te:

http://allegro.pl/felgi-audi-vw-5x112-7-5jx16-a4-a5-a6-a3-oryginal-i4765914832.html

Pozdrawiam!

Opublikowano

No przecież to jest to samo :kox:

Opublikowano
  • Autor

No przecież to jest to samo :kox:

Właśnie takie same pokazałem na początku .

A za biedry warto dać 500 zł w ładnym stanie , bo jakos ta felga nie przemawia za mną , ma ktoś foto jak to wygląda na aucie w pakiecie sline .

A takie coś a71c1ab748e9c67em.jpg

Co to jest pierwsze widze , czy opona 215/45/17 będzie ok

Opublikowano

W sumie wg. kalkulatora opon:

dla 205/55/16 w rozmiarze 17 to jest:

215/45/17 i 225/50/17 lub 225/45/17, 235/45/17 choć ta ostatnia już odbiega trochę średnicą.

Edytowane przez julo23

Opublikowano

Ostatnia, czyli 235/45 to fabryczny rozmiar wg Audi, a idealny odpowiednikiem jest 215/50. Reszta jest w granicach normy, a 225/45 przekłamuje licznik. Tyle w temacie.

Opublikowano

To jeśli rozmiar 235/45R17 jest takim wyznacznikiem to jeśli przechodzimy na rozmiar 16cali to powinniśmy dawać rozmiar najbliższy temu - czyli 205/60R16 a przecież normą w audi jest 205/55R16.

Dlaczego ? I który w końcu rozmiar możemy uznać za standard w audi i od niego można przeliczać inne ?

Edytowane przez julo23

Opublikowano

Nie wiem. Tak to już jest. Wlepka na drzwiach prawdę Ci powie.

195/65/15

205/55/16

235/45/17

I o ile się nie mylę, to dalej jest: 225/40/18.

Opublikowano

Wyjściowy był 215/55/16 z 235/45/17 przynajmniej moje na takich 17 z fabryki wjechało. A założenie 205/55/16 na zimę, wiele nie zmienia wg kalkulatora

Wysłane z mojego GT-I9070

Opublikowano
  • Autor

No fajnie ale dalej nic nie wiem bedzie ok czy nie

Opublikowano

No fajnie ale dalej nic nie wiem bedzie ok czy nie

Bo dziwne pytanie. Opona niższa o kilka milimetrów... Jeżeli kupujesz nowe to lepiej 225 albo 235 jak wyżej piszą, ale wszystko zależy też jakie masz zawieszenie

Opublikowano

Patrzyłem ostatnio na opla insignie.

U nas jest 225/40/18 a w insygni 225/50/18 bodajże, o ile dobrze pamiętam, w każdym bądź razie inne niż nasze.

Fajnie bo nie dobija tak na dziurach a felga duża jest.

Edytowane przez julo23

Opublikowano

Wszystko rozchodzi się o to czy koło się zmieści i nie będzie o nic tarło, jest po prostu dużo zmiennych. Jak felge kupisz dobrą to jeszcze opony (chociaż z nimi trochę łatwiej). Sam kupiłem ostatnio koła, których nie jestem pewien czy będą pasowały. Czekam na pierścienie centrujące i będę przymierzał do swojego avanta :D

Opublikowano

takie dałem na zimę

3971083900_1415918274_thumb.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.