Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b7 2.0 Tdi 8v - ciężko zapala na zimnym silniku


routerek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów ; )


Mam problem z moim Audi, a mianowicie ciężko zapala na zimnym silniku przy zerowych temperaturach, przez chwile nie równo pracuje ale zaraz załapuje i wszystko jest ok, jak jest zimny czuć jak trzęsie silnikiem. Dodam że nie zauważyłem żadnego spadku mocy, kopcenia itp, itd.


Poradzi ktos z obecnych na forum co może być przyczyną?


Pozdrawiam


  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na komputerze, okazało się że pierwszy wtrysk "leje". Orientuje się ktos może ile kosztuje regeneracja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki sposób stwierdzili komputerem , że 1-wszy pompowtrysk leje :kox::naughty:

Napisz coś więcej, bo bardzo jestem ciekaw :decayed:

Zrób logi grup 13, 18 i 23 podczas odpalania i następnie ponów jak się nagrzeje :whistling:

Podejżewam nieszczelne uszczelniacze pompowtrysków :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem przy temperaturze w granicach zera odpalał tylko dziwnie zatelepało silnikiem później złapał obroty i już wszystko było w porządku. Dzisiaj przy temperaturze -4 kręciłem go kilka razy za każdym razem tak jak by załapywał, ale gasł dopiero za czwartym razem zapalił. Daj znać kolego co wyszło u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grandus sprawdz swiece zarowe.twoje objawy wskazuja na to ze ktoras nie grzeje

Właśnie jestem świeżo po wymianie świec żarowych NGK. Też myślałem że w tym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grandus sprawdz swiece zarowe.twoje objawy wskazuja na to ze ktoras nie grzeje

Właśnie jestem świeżo po wymianie świec żarowych NGK. Też myślałem że w tym tkwi problem.

kat wtrysku sprawdzales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grandus sprawdz swiece zarowe.twoje objawy wskazuja na to ze ktoras nie grzeje

Właśnie jestem świeżo po wymianie świec żarowych NGK. Też myślałem że w tym tkwi problem.

kat wtrysku sprawdzales?

jak juz to kąt synchronizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grandus sprawdz swiece zarowe.twoje objawy wskazuja na to ze ktoras nie grzeje

Właśnie jestem świeżo po wymianie świec żarowych NGK. Też myślałem że w tym tkwi problem.

kat wtrysku sprawdzales?

jak juz to kąt synchronizacji

nie badz taki do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano podjadę do mechanika, żeby posprawdzał te wtryski (oczywiście jeśli zapali ) :D Niedawno kupiłem i na razie trochę problemów :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim prawdopodobnie jest uszczelniacz pompowtrysków, ew. jeden pompowtrysk do regeneracji.

Jutro prowadzę do mechanika, na bieżąco postaram się kolegów informować co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że problem z odpalaniem przy niskich to jakaś pięta aut z VAG. W moim przypadku passat b6 2.0TDI 170KM też rano nie ma zbytnio ochoty odpalić. Przy temperaturach w przedziale 5-8 stopni zaczeły sie pierwsze problemy tzn, długo kręcił - nie mógł załapać. Nowe świece NGK bez zmian, wymianan rozrusznika na monciejszy z 11 zębami ( oryginał ma 10) poprawiło się znacznie, lecz teraz gdy postoi około 10 godz przy ujemnych temperaturach ponownie długo kręci a dodatkowo po odpaleniu silnik troche telepie ( obroty nie falują). Swego czasy robiłem jakąś diagnostyke, korekty nie rozjechane, bipy ( nie wiem jak to sie dokładnie zazywa ) też ok, rozrząd na 0,00. Komp nie pokazuje żadnych błedów podczas jazdy nie szarpie ma moc. I tak to hgw gdzie to jest przyczyna tego palenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd na 0,00. Komp nie pokazuje żadnych błedów podczas jazdy nie szarpie ma moc. I tak to hgw gdzie to jest przyczyna tego palenia.....

A sprawdzane było ustawienie wałka wydechowego w stosunku do walka ssącego? Ma to też znaczny wpływ na zapalanie silnika.

Czestym problemem też zdaża sie nieszczelność na przewodach paliwowych przy f.paliwa-np wyrobione opaski zaciskujące przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj tak dokładnie nie potrafię Ci powiedzieć , napisałem to co zapamietałem. Rozumie, że ustawienie obu wałków mozna sprawdzic vagiem? Mam nadzieję że mechanik wpadnie na pomysł sprawdzenia układu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mu podpowiedz...

Ja ust.wałka wydechowego spr już fizycznie-tak jak ciut wyżej w poście opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię tak.

dołączę filmik znaleziony na YT, bardzo podobnie odpala, dodatkowo po odpaleniu tak jak pisałem przez chwile nie równo pracuje.

Edytowane przez rosek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator był w ogole jakos sprawdzany - jakims testerem sprawnosci, testerem na obciażenie, jakis volt'arz najprostrzym miernikiem po 10h stania.

jaki masz akum.- obsługowy czy bez obsługowy - moze on jest pusty wryj zbyt niski poziom kawasu.

na tym filmie to auto kreciło jakby z padnietym akumulatorem

zrób test odpalania - kable rozruchowe ,drugie auto,które ma 100% sprawny akumulator najlepiej tez z silnikiem diesla i tak mysle -najlepiej aby w drugim autcie nie pracował silnik- zeby było 12V zasilania, bo na pracującym będzie coś koło 14V wiec już wtedy moze odpalic jak wsciekły "na strzała".

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przed chwilą rozmawiałem z mechanikiem,tak na szybko powiedział mi że najprawdopodobniej będzie problem z zapowietrzaniem układu gdyż bezpośrednio po odpaleniu gdy silnik nie równo pracuje karekta na 4 cylindrze znacznie idze na + po czym gdy praca silnika się wyrówna korakta wraca na dobre parametry. Czy jest sens w tym co mi powiedział mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...