Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompa PB


zwalowy

Rekomendowane odpowiedzi

zatarlem pompe....jak wyjac?po kolei bym prosil

zdjelem oslone metalowa,zwalilem wezyki i wtyczke,odkrecilem gorna czesci i widze pompke...jak ja wyjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odkręciłeś metalową osłonę i plastykowy pierścień - przytrzymujący dekiel z przyłączami a przy okazji uszczelniający zbiornik, to teraz musisz włożyć rękę do zbiornika i przekręcić kosz, w którym zamocowana jest pompa w lewo /jak się nie da to w prawo/. Kosz z pompą wyskoczy z zaczepów i wtedy wyciągasz ją na zewnątrz. Aha, wcześniej musisz odłączyć i wyjąć pływak, ponieważ będzie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za informacje

jako ze ja ciagle jezdze na LPG bo PB do Q bardzo zniecheca platnosc na stacji przez co mam ciagle niski poziom paliwa PB co spowodowalo zatarcie pompy(juz zamowilem nowa),dorobie wylacznik pompy i bede ja wylaczal po przejsciu na LPG(mialem tak zrobione w 100-tce wiec to zaden klopot a dodatkowo zabezpiecza auto przed kradzieżą :)

p.s gdyby ktos tesh chcial taka przerobke podpowiem ze wystarczy wpiac sie odpowiednim przelacznikiem(umeiszczajac w sobie znanym miejscu) za bezpiecznikiem jak dobrze pamietam o nr 28 i pradzie 15A,owszem taki przelacznik nie ebdzie tani a co za tym tesh idzie nie malych gabarytow bo trzeba zawsze dac zapas pradowy na stykach(jestem elektronikiem z zawodu wiec wiem co mowie),lecz mozna tez zastosowac maly przelaczniczek sterujacy przekaznikiem....da sie??? DA SIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze takiego cudaka ze schematem.

rozumiem ze pijesz do mnie?

Poprosze takiego cudaka ze schematem.

do koloru do wyboru----- (przestrzegam przed kupowaniem badziewnych bo styki potrafia sie zespawac albo wogle przestac zwierac i najzwyczajniej w swiecie czeka nas laweta)

najprosciej wpinasz sie za bezpiecznik nr28------https://www.google.pl/search?q=a4+b5+opis+bezpiecznik%C3%B3w&biw=1360&bih=653&tbm=isch&imgil=gbyHRmfIsHTQRM%253A%253B4rLUXTks1qLYYM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.auditimes.pl%25252Ftopic%25252F233-opis-bezpiecznik%25252525C3%25252525B3w-audi-a4-b5%25252F&source=iu&pf=m&fir=gbyHRmfIsHTQRM%253A%252C4rLUXTks1qLYYM%252C_&usg=__zExlpgIK1nVLJHaWvKXn8Uiw798%3D&ved=0CCsQyjc&ei=rf5sVN_1D6f7ywOQ6ILgBg#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kGgYKiB0j0MmdM%253A%3BuAtPKFylPm2U6M%3Bhttp%253A%252F%252Fimages35.fotosik.pl%252F72%252F307532dcb3c5d466.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faudislask.pl%252Fnadwozie-wnetrze-wyposazenie-elektryka-i-elektronika%252F%28a4-b5-b6%29-schemat-bezpiecznikow%252F%3B843%3B1024

jak chcesz jeszcze mniejszy co w sumie nie wiem czy bedzie wygodne przy szukaniu po omacku podczas jazdy wtedy trzeba wpiac go w szereg z odpowiednim pinem przekaznika pompy

kolejna sprawa jezeli wybierzesz wersje podswietlana nalerzy pamietac o podaniu stalej masy na przelacznik

p.s przypominam ze taki zabieg moze skutkowac z wystepywaniem bledow w komputerze pokladowym z uwagi na zerowe cisnienie PB w ukladzie podczas jazdy na LPG(i wylaczonej pompie PB)...nie wiem na ile w tych samochodach ejst zrealizowany monitoring cisnienia PB ale zasada w kazdym aucie taka sama(oczywiscie poza ON chyba ze jako zabezpieczenie przed kradzieza)

pozdro Tomek:D

Poprosze takiego cudaka ze schematem.

rozumiem ze pijesz do mnie?

Poprosze takiego cudaka ze schematem.

do koloru do wyboru----- (przestrzegam przed kupowaniem badziewnych bo styki potrafia sie zespawac albo wogle przestac zwierac i najzwyczajniej w swiecie czeka nas laweta)

najprosciej wpinasz sie za bezpiecznik nr28------https://www.google.pl/search?q=a4+b5+opis+bezpiecznik%C3%B3w&biw=1360&bih=653&tbm=isch&imgil=gbyHRmfIsHTQRM%253A%253B4rLUXTks1qLYYM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.auditimes.pl%25252Ftopic%25252F233-opis-bezpiecznik%25252525C3%25252525B3w-audi-a4-b5%25252F&source=iu&pf=m&fir=gbyHRmfIsHTQRM%253A%252C4rLUXTks1qLYYM%252C_&usg=__zExlpgIK1nVLJHaWvKXn8Uiw798%3D&ved=0CCsQyjc&ei=rf5sVN_1D6f7ywOQ6ILgBg#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kGgYKiB0j0MmdM%253A%3BuAtPKFylPm2U6M%3Bhttp%253A%252F%252Fimages35.fotosik.pl%252F72%252F307532dcb3c5d466.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faudislask.pl%252Fnadwozie-wnetrze-wyposazenie-elektryka-i-elektronika%252F%28a4-b5-b6%29-schemat-bezpiecznikow%252F%3B843%3B1024

jak chcesz jeszcze mniejszy co w sumie nie wiem czy bedzie wygodne przy szukaniu po omacku podczas jazdy wtedy trzeba wpiac go w szereg z odpowiednim pinem przekaznika pompy

kolejna sprawa jezeli wybierzesz wersje podswietlana nalerzy pamietac o podaniu stalej masy na przelacznik

p.s przypominam ze taki zabieg moze skutkowac z wystepywaniem bledow w komputerze pokladowym z uwagi na zerowe cisnienie PB w ukladzie podczas jazdy na LPG(i wylaczonej pompie PB)...nie wiem na ile w tych samochodach ejst zrealizowany monitoring cisnienia PB ale zasada w kazdym aucie taka sama(oczywiscie poza ON chyba ze jako zabezpieczenie przed kradzieza)

pozdro Tomek:D

link nie wszedl http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=prze%C5%82%C4%85cznik+12v+20A&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-3-e-1106

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam junkersa

mozesz mi ogarnac ta kabelkologie abym mogl sobie to zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam junkersa

mozesz mi ogarnac ta kabelkologie abym mogl sobie to zamontować ?

oczywiscie przyjacielu..dla Ciebie Tomku to dla mnie zaszczyt...tylko zakupie co potrzeba i przetestuje u siebie bo jak wsponialem mialem tak w 100-tce a w A4 moze byc ciut innaczej...jak ogarne temat dam ci dokladny opis....ale zaraz zaraz poco Ci to skoro nie masz LPG?

Tomek wepnij sobie go z za bezpiecznikiem nr28 w szereg i po klopocie...masz opis pinow na aukcji a najlepiej omomierz w lapke i lecisz:)

to tak proste ze nie ma co zj***c!!!!w razie watpliwosci 792 355 224

http://allegro.pl/przelacznik-12v-20a-z-dioda-led-38x22mm-italy-i4810532414.html

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ukryty wyłacznik pompy paliwa

no to mowie kup sobhie taki jakis ladny wygodny za powiedzmy dyszke i wepnij go w szereg za bezpiecznikiem 28 i zainstaluj w sobie znanym miejscu(tylko nie psiz tutaj gdzie bo to ma Ci jednak auto zabezpieczyc dodatkowo przed kradzieza)...minimalny prad stykow daj 20A(wiecej=lepiej) ale nie do przesady

ja w 100-tce mialem taki zrobiony a nawet dodatkowo byl dorobiony duuuzy wylacznik pradu na elektromagnes rozrusznika...to byl taki duzy z wyjmowanym kluczykiem...zapewniam ze bardzo skuteczne zabezpieczenie bo zadne podmiany kompa przez zlodzieja a zanim sie domysli/doszuka co jest to narobi sobie przypalu i zrezygnuje...skuteczne!!!!!bo zlodzieje generalnie nastawieni sa na fabryczne zabezpieczenia i wczesniej sa na to przygotowani a jak Ty dorobisz wlasne zabezpieczenia to zlodzieja skutecznie zabije...jedynie tylko laweta moze zgarnac auto ale nie oklamujmy sie kto tak robi a jak juz to auto za 200tys a nie za zalosne 10 15 czy 20...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni będę wyciągał kolektor wydechowy to moze dam radę ogarnac i to.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze dasz

godzina roboty max!!

odpal auto i wyjmij bezpiecznik 28...silnik musi zdechnac...proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aeb również na 28 ? ;) też chciałbym jak kolega Dev zrobić "hebelek" do odcięcia pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aeb również na 28 ? ;) też chciałbym jak kolega Dev zrobić "hebelek" do odcięcia pompy ;)

nie ma znaczenia jaki typ silnika...jak masz B5 to wkladka topikowa nr 28 po wyjeciu silnik zdycha...ta sama zasada

jak ktos mieszka w poblizu Torunia i ma ochote na taki zabieg to zapraszam...pomoge ogarnac ale tak jak wspomnialem to baaaaaaanalne chyba ze ktos jest typowym laikiem badz boi sie pradu(co pochwalam-to nie sa zarty) bo w nawet w naszych autach tez sa prady(nie NAPIECIA!!!!!!) ktore moga zabic wiele osob na raz polaczonych w szereg!!!!!!!!!!

przypominam rowniez ze to nie napiecie zabija lecz prad a dokladniej jego wartosc i czas trwania.......napiecie nie ma tu nic do tego pozatym ze jest wymogiem do przeplywu pradu.zalecam cofnac sie do szkoly i przypomniec sobie co to ejst prad a co to napiecie i od czego jest zalezny prad(podpowiem ze od rezystancji,nie podpowiem czego i od wydajnosci pradowej zrodla) :):)

sorka ze pisze tak nie po polskiemu ale polski zawsze mialem pod napletem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie biedakowi stało ?

zapił sie ????

nie wiem....wkuncu padl:D

jak odkrecic tennnnnn pierdolonyyy ssak z baku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!siluje sie juz godfzine i ni c**ja ani w jedna ani w 2 strone...weze wkurwiaja kable wkurwiaja....nawet zlapac tego nie idzie...jakis patent?

generalnie jest tak-stwierdzilem jedno glosnie ze u mnie nie da sie tego wykrecic tudziez wyrwac....to ejst jakies pojebane rozwiazanie..stwierdzilem ze nie ebde sie pier**lil z plywakiem bo na c**j mi wskazania budzika wiec go wyrwalem razem z kablami,zostala tylko ta czarna plastikowa obudowa z rezystorem co dalo mi milimetry wiecej miejsca bo nawet na chama nie moge wy***ac tego plastiku...generalnie nawet j**anego kosza nie da sie wyrwac juz nawet lomem to naginalem ale ni j**anego c**ja...odpuscilem bo to zalosne zeby tyle sie pier**lic z takim badziewiem....poprostu wjade na kanal,zwale caly bak i bede wszystko wylamywal po kawalku i w kibel z tym....niestety musze kupic caly 2 kosz co ejst pojebane bo sprzedaja z pompa a ja mam juz nowa....i z kwoty 90 zl robi sie 250 wiec miodzio na sam weekend .....k**wa ludzie jakim cudem wam to wylazlo!!!!!!

u mnie mzoe jest to jakies inne albo sie tak jakos nie wiem skleilo czy jak nie wiem moze zwulkanizowalo a moze j**ane kosmici z Tuskiem na czele albo kwasne deszcze moze gazeta wyborcza a c**j wie!!!!....k**wa jestem tak wkurwiony ze masakra!!!!

na j**any kanal tylko na lince bo z gazu awaryjnie nie odpale bo niedawno padl wtrysk i jak zimny to nic**ja nie zapali.....no idzie sie ro***bac na cyce ale zeby dac sobie chociaz troszke satysfakcji pierdolnelem solidnie kazdymi drzwiami bo mialem otwarte na maxa wszystkie co by nie wdychac tak tej benzy

IDE SIE NAJEBAC:)

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...