Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

Zaklej ledy 2 warstwami papierowej taśmy lakierniczej, trochę przyciemni i rozproszy światło. Ewentualnie regulator jasności pwm na bazie ne555 na przykład.

> Wysłane przez Tapatalka <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione biale ledy z diodami 5630 60szt na metr. Lepiej przykleic na dekor czy drzwi?

Ledy sa w silikonie ale jeszcze nakleje na nie tasme mleczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione biale ledy z diodami 5630 60szt na metr. Lepiej przykleic na dekor czy drzwi?

Ledy sa w silikonie ale jeszcze nakleje na nie tasme mleczna.

Zasmucę Cię... Kupiłem takie do oświetlenia akwarium. Były naklejone na aluminiowy profil. Po 3 tygodniach pojechały na reklamację. Silikon popękał od temperatury, diody straciły 2/3 mocy. Poprosiłem o wymianę na wersję bez silikonu. Świeci już 10 miesięcy bez zmian. Poza tym 5630 to bardzo mocne diody, raczej nie nadają się do tego zastosowania, a taśma z nimi musi być naklejona na powierzchnię odprowadzająca ciepło. Powinieneś uderzyć w stare 3528 120szt/m lub 3014 120szt/m.

> Wysłane przez Tapatalka <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiolem na ponad godzine jeden odcinek pod aku i zmierzylem temp, max doszla do 38stopni, wiec w dekorze jak nie przekroczy 50 bedzie ok, ale fakt ciut za mocno swieca i zle mam ulozone bo widze kawalek tasmy. I nie wiem dlaczego ale z przodu ledy swieca slabiej, podpiolem pod oswietlenie klamek, co moze byc nie halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dam "mleczne" podświetlenie to to światło się fajnie rozproszy czy dalej będzie tak punktowo świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem juz tasme 120/m 3528 czerwona. Ta 5630 faktycznie napierdziela mocno. Nada sie do podswietlenia w kuchni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiada ktoś zdjęcia z montażu i mógłby się nimi podzielić jak ułożyć taśmę led tak aby światło było jednolite (bądź zdjąłby dekor z drzwi i cyknął jakieś foto) ? :):hi: Chciałbym przykleić taśmę do boczków u góry bo z tego co przeczytałem w wątku większość tak robi. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiada ktoś zdjęcia z montażu i mógłby się nimi podzielić jak ułożyć taśmę led tak aby światło było jednolite (bądź zdjąłby dekor z drzwi i cyknął jakieś foto) ? :):hi: Chciałbym przykleić taśmę do boczków u góry bo z tego co przeczytałem w wątku większość tak robi. :naughty:

Nie każdy [emoji13] Ja mam taśmy przyklejone od dołu i dodatkowo odpowiednio przycięty dekor.

Na taśmie przykleiłem klosz mleczny żeby światło ładnie się rozchodziło:

IMGP6788.jpg

IMGP6790.jpg

A tak to wygląda przy założonym dekorze:

IMGP6801.jpg

IMGP6802.jpg

IMGP6803.jpg

I z włączonym podświetleniem:

Przód:

IMGP5247.jpg

Tył:

IMGP5253.jpg

Postanowiłem dać oświetlenie po 50 cm w każdych drzwiach.

I foto ogólne juz z RNS-E:

IMGP6782.jpg

Wszystko bangla tak od kilkunastu miesięcy i nie ma żadnego problemu [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na taśmie przykleiłem klosz mleczny żeby światło ładnie się rozchodziło:

skąd wziąłeś taki klosz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z elektryka kupiłem listwy ledowe oraz profile z kloszem mlecznym. Profile wywaliłem, a klosz wykorzystałem. Na Allegro jest tego bardzo dużo, wystarczy wpisać "klosz mleczny led" [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przykleiłem za pomocą taśmy przezroczystej bo nic innego wtedy pod ręka nie miałem :facepalm: I tak to siedzi od kilkunastu miesięcy i nic nie opada wiec na razie tego nie ruszam [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś znalazłem taki film


fajnie to nawet wygląda no i regulowanie jasności guzikami przy liczniku to bajer jak dla mnie. Są tylko 2 małe problemy: nie znam niemieckiego no i niestety nie jestem aż tak utalentowany żeby się za to brać.... :facepalm: Ale może komuś się spodoba i się zdecyduje :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi sie podoba jak swieci jednak zza dekoru. Jak masz podswietlenie klamek i podepniesz sie pod nie to tez regulujesz guzikami przy liczniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


regulowanie jasności guzikami przy liczniku to bajer jak dla mnie.

ale to przecież działa normalnie np u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten pasek ledowy. Sam bym na taki podmienił bo ciekawie swieci. Albo zostawił biały na dole, a dookoła na gorze dekorów dał czerwony [emoji16][emoji848] Ktoś podpowie jak on się fachowo nazywa?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kupienia na Amazonie:

https://www.amazon.de/gp/product/B00WV6EFEI/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=6742&creativeASIN=B00WV6EFEI&linkCode=as2&tag=vitj-21

z tyłem się trochę męczył bo korba, jak ktoś ma elektrykę jest dużo prościej :)


znalazłem też coś takiego w Polsce, ale albo jest w rolkach 50m, albo cena z kosmosu. najwyżej jak będzie kilku chętnych to można się podzielić rolką. czekam na info jaki jest koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zainteresowany na wszystkie dekory jak coś [emoji6] Ciekawe ile Ci policzą bo średnio chciałbym to ciagnąć z amazonu [emoji57]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem po 47pln/metr. kwestia ile potrzeba na całe auto. można je ciąć co 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


47pln/metr.

:facepalm:

dekory 4x75cm. lewa strona powiedzmy 20cm. środek deski jakieś 130cm. rachunek prosty. 4,5x47=kogoś yebuo, żeby tyle za to dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...