Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

Mod z klamrami banalny, a jaki praktyczny.. robię to na 100%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetlenia przedniego podłokietnika ;) Tylne kable ciągniesz pod siedzeniem i środkiem pod wykładziną.

z jakiego podłokietniki!! w tym przypadku musisz wprowadzać dwa kable do każdych drzwi gdzie w drzwiach masz już ten kabel bez sensu ewentualnie jak masz z tyłu korby to wtedy musisz puścić po dwa kable w tylnie drzwi

Tutaj kolega miał na myśli prąd do zasilenia oświetlenia klamry pasów

Wysłane z mojego Honor'a 5X. Pozdrawiam ;-)[/quote

to sorki nie doczytałem

wrzucę jak będę w Polsce lub DE, bo tam mam normalne karty z pakietami, w tej chwili kwitnę pod Lyonem [emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to akurat po drodze do mnie jak będziesz wracał to możesz wpaść na dobrą cherbatke.

ps.paczka przyszła podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetlenia przedniego podłokietnika ;) Tylne kable ciągniesz pod siedzeniem i środkiem pod wykładziną.

z jakiego podłokietniki!! w tym przypadku musisz wprowadzać dwa kable do każdych drzwi gdzie w drzwiach masz już ten kabel bez sensu ewentualnie jak masz z tyłu korby to wtedy musisz puścić po dwa kable w tylnie drzwi

Ogarnij się chłopie i nie pisz bzdur! Po co rozbebeszać boczki i prowadzić do nich po dwa przewody w słupku, pomyśl! :facepalm: Wszyscy dobrze napisali - wystarczy wziąć prąd i masę z oświetlenia podłokietnika, zapalniczki lub popielniczki (przedniej, tylnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie bardziej uwazniej i ze zrozumieniem, jak pisali chlopacy o rozbebeszaniu boczkow to mieli zapewne na mysli podlaczenie swiecacych dekorow, a podpiecie sie w podlokietnik to do oswietlenia klamer od pasow. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetlenia przedniego podłokietnika ;) Tylne kable ciągniesz pod siedzeniem i środkiem pod wykładziną.

z jakiego podłokietniki!! w tym przypadku musisz wprowadzać dwa kable do każdych drzwi gdzie w drzwiach masz już ten kabel bez sensu ewentualnie jak masz z tyłu korby to wtedy musisz puścić po dwa kable w tylnie drzwi

Ogarnij się chłopie i nie pisz bzdur! Po co rozbebeszać boczki i prowadzić do nich po dwa przewody w słupku, pomyśl! :facepalm: Wszyscy dobrze napisali - wystarczy wziąć prąd i masę z oświetlenia podłokietnika, zapalniczki lub popielniczki (przedniej, tylnej).

nie wiem czy zauważyłeś ale się poprawiłem bo mi uciekł jeden post. Oczywiście że kolega ma rację żeby wziąść zasilanie np z podłokietnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Koledzy..nie kłócimy się!:) Naszły na siebie dwa tematy ledòw i zrobiło się zamieszanie:)

PS.OPIS WRZUCĘ DZIŚ, TAK JAK OBIECAŁEM, TYLKO ZE WIECZOREM,BO WCZESNIEJ SIE NIE WYROBIĘ.

Historia - skąd pomysł na tego moda…: Zobaczyłem kiedyś takie oświetlenie, który stworzyła firma ZF TRW dla Mercedesa i stwierdziłem że w naszych Audi to również musi się udać. Dzwoniłem też do tej firmy bo chciałem kupić oryginał, jednak zostałem „odsyłany od iwana do pogana” :kox: Długo szukałem aby pasowało od innego samochodu jako p&p. Jednak któregoś dnia podjąłem wyzwanie i udało się. :banan:

Na początek części które będą potrzebne: OPIS I CZĘŚCI TYLKO NA MOD TYLNYCH SIEDZEŃ !!!!

1. Diody 12V o barwie światła czerwony – 3 szt. (1szt./1 klamrę)

2. Kable (np. brązowy ok. 2m i np. biały ok. 2m) – grubość 1,5mm-2mm.

3. Plastikowy kwadracik o wym. ok. 1cm x 1cm, grubość do 5mm.

4. Rurka termokurczliwa, (o grubości takiej aby nałożyć na kable).

5. Klej „Technicqll” do plastików,porcelany,itp. (jak dla mnie lepszy niż „kropelka”).

Przebieg prac:

1. Zdejmujemy siedzisko tylnej kanapy i zabieramy się za zdjęcie czarnych obudów klamer. (Ja nie wykręcałem ich z samochodu, zdjąłem je na miejscu). W tym celu wkładamy jeden śrubokręt w miejsce gdzie wpinany jest pas, a drugi śrubokręt po drugiej stronie i z coraz większą siłą rozchylamy, aż puszczą środkowe bolce, które są klejone od środka.

Gdy zdjęliśmy już obudowy z klamer, można przystąpić do kolejnych czynności:

2. Docinamy kwadracik i robimy w nim 2 dziurki przez które przepuszczamy druciane nóżki diody.

3. Z długich kabli odcinamy ok. 30cm po 6 kawałków: (3 brązowe i 3 białe), a następnie nakładamy kawałki rurek termokurczliwych i przystępujemy do przylutowania kabli do nóżek diody. Brązowy kabelek do KROTSZEJ nóżki diody „-”, kabelek biały do DŁUŻSZEJ „+‘, tak robimy z każdą diodą.

4. Gdy już mamy przygotowane żaróweczki z kawałkami instalacji, to trzeba przymierzyć czy da się wpasować ów kwadracik - jak za duży to przypiłować (UWAGA!!Kwadracik umieszczamy OD DRUGIEJ STRONY, NIE TU GDZIE JEST WPINANY ZATRZASK OD PASÓW i jak najniżej do tylnej ścianki a między boczne ścianki czerwonego klawisza. Ponieważ raz, że nie powstaje aż tak duży efekt światła punktowego, a dwa mieści się ładnie pod przycisk. W przypadku dużej bańki żaróweczki należy spiłować jej górną część o ok. połowę aby się zmieściła!!! :) ).

5. Jeśli mamy już dopasowane, smarujemy klejem ranty kwadracików i wklejamy je w wyżej opisane miejsce. Gdy klej już usztywni wstawione kwadraciki nakładamy na kabelki rurki termokurczliwe które będą chronić głównie przed przetarciem kabelków w czasie zapinania/odpinania pasów, można owinąć jeszcze izolacją. A następnie przeciągamy luźno kabelki po bokach.

6. Teraz wyjmujemy tylną popielniczkę, aby dostać się do wtyczki oświetlenia podłokietnika (ja podłączyłem pod tą wtyczkę, bo nie mam gniazda zapalniczki, więc każdy podłączy gdzie chce, byle nie w lampki drzwi! :lol1: ). Bierzemy sztywny kawałek druta/pręta (który posłuży nam za „pilota” do przeciągnięcia kabelków) i przepychamy go pod wykładziną. Do pręta „dowiązujemy” resztę długich kabli inst.(brąz+biały) i przeciągamy pod wykładziną do kostki oświetlenia podłokietnika.

7. Końcówki kabelków od diodek lutujemy ze sobą (białe z białymi, brąz z brazem), a następnie końcówkę białego kabelka lutujemy z końcówką od długiego kabelka,a brąz znów z brązem. SPRAWDZAMY KTÓRE KABELKI SĄ OD OŚW.PODŁOKIETNIKA LUB ZAPALNICZKI, po czym przecinamy kabelki inst. od kostki oświetlenia podłokietnika lub zapalniczki i lutujemy brąz do brązowego, a biały do drugiego.

Uwaga! Jeśli ktoś będzie robił w tym czasie oświetlenie na przód to wiadomo…robimy to samo co z tyłem i kabelki możemy przeciągnąć pod bokami tunelu.

8. Izolujemy wszystkie połączenia taśmą i włączamy światła. Jeśli wszystkie diody świecą, można zabrać się za klejenie czarnych obudów klamer. WCZEŚNIEJ WARTO PRZYŁOZYĆ NA „SUCHO”, TAK ABY ODPOWIEDNIO/RÓWNO JE ZLOŻYĆ. Smarujemy klejem oderwane bolce zatrzasków (KLEIMY JAK NAJMNIEJ BY W PRZYSZLOSCI NIE BYLO PROBLEMU Z EWENTUALNYM ROZKLEJENIEM PRZY JAKIEJŚ WYMIANIE/NAPRAWIE.

Ot to cała filozofia tego moda..więcej tłumaczenia i opisu niż samej roboty! :dance2:

PRZÓD:

Ja jeszcze przodu nie robiłem ze względu na brak czasu i wymianę zapięcia pasów kierowcy na takie z czujnikiem "niezapietych pasów" a tam jest inna budowa (środek zdecydowanie ciaśniejszy ze względu na płytkę od inst.czujnika).

!!!!______ F O T Y B Ę D Ą Z A Ł Ą C Z O N E W D A L S Z E J C Z Ę Ś C I _________________!!!

Udanego modu! :):hi:

A ja już mam pracuję nad kolejnymi dwoma modami oświetlenia, wnętrza jakich jeszcze nie było na tym forum! :banan:

UWAGA!!! WPROWADZILEM ISTOTNA ZMIANĘ W OPISIE (W MIEJSCU PODLACZENIA KABLI DO NÓŻEK DIODY),bo masa to "-" ;)

Edytowane przez Fido29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido29 zdradź coś o tych planowanych modach ;-)

Wysłane z Honor'a. Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dwa pytania, po co takie grube kable do jednej diody? Chyba, że tam żarówka jest a nie led. Do jednej led to spokojnie przewody o przekroju 0,25mm. A drugie, napisałeś led 12V ale takich diód jest wiele rodzajów i wielkości. Jakieś foto poglądowe? Albo średnica diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dwa pytania, po co takie grube kable do jednej diody? Chyba, że tam żarówka jest a nie led. Do jednej led to spokojnie przewody o przekroju 0,25mm. A drugie, napisałeś led 12V ale takich diód jest wiele rodzajów i wielkości. Jakieś foto poglądowe? Albo średnica diody?

"Grube kable".

Takie mi zostały z innego rezania.Oczywiście mogą być cieńsze.

"Diody 12V".

Na giełdzie elektr.takie udało mi się kupić.Ja założyłem diody 5mm,ale 3mm też byłyby idealne.

Wiadomo że w takiej ciasnocie,to najlepsze to co małe.

Mod zrobiłem tak jak mogłem zrobić za pierwszym razem. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi i widzi coś lepiej to śmiało pisać dla następnych pokolen;)

Fido29 zdradź coś o tych planowanych modach ;-)

Wysłane z Honor'a. Pozdrawiam ;-)

Właściwie to trzy mody,bo jeden można powiedzieć że w większości jest zrobiony fabrycznie;)

Ale oko cieszy tych którzy widzieli:) I "rzecz jasna" że to mody z tych praktycznych!

Edytowane przez Fido29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się dzisiaj zabrać za te klamerki. Ale niestety, cały dzień przejeździłem po lekarzach i po dawce zastrzyków nie czułem się na tyle dobrze żeby zabierać się za rezanie :facepalm:

Dopiero w październiku do tego usiądę, ale na pewno foty wrzucę :kox:

Tak rozmyślam co Ty jeszcze z tym oświetleniem wymyśliłeś... i nic do głowy mi nie przychodzi :doh: Ale jedno jest pewne - klamerki muszę oświetlić bo fajnie to wygląda, oby tylko to światło dobrze się rozchodziło. Ciekawe jakby dać przed diodą mały kawałek mlecznego klosza. W dekorach mam założony mleczny klosz i muszę przyznać, że dzięki temu światło rozchodzi się idealnie równo, nie ma punktowego świecenia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie od nosie podświetlania dekorow u mnie w b5 dekory mają jeszcze aluminiowa nakładkę jak je podswietlic i czy wogule da się to zrobić z góry dzięki za rady

Naciapane z GT-N7105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się dzisiaj zabrać za te klamerki. Ale niestety, cały dzień przejeździłem po lekarzach i po dawce zastrzyków nie czułem się na tyle dobrze żeby zabierać się za rezanie :facepalm:

Dopiero w październiku do tego usiądę, ale na pewno foty wrzucę :kox:

Tak rozmyślam co Ty jeszcze z tym oświetleniem wymyśliłeś... i nic do głowy mi nie przychodzi :doh: Ale jedno jest pewne - klamerki muszę oświetlić bo fajnie to wygląda, oby tylko to światło dobrze się rozchodziło. Ciekawe jakby dać przed diodą mały kawałek mlecznego klosza. W dekorach mam założony mleczny klosz i muszę przyznać, że dzięki temu światło rozchodzi się idealnie równo, nie ma punktowego świecenia :kox:

Przed etapem wklejenia kwadracika z dioda jest możliwość pokombinowania.Można by spróbować z jakimś "kloszem",pleksi,itp. Jak również z kolorem światła diody,bo np.TRW zamontowalo zielona diode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wstawienie fotek KoJ@K ;)

Nie robiłem fotek z każdego etapu,bo mod nie jest trudny,a uważam że opis wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to drobnostka, wiec nie masz za co dziekowac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks za opis i fotki :-)

super zobaczyć co tam jest w środku i jak się do tego zabrać :-)

:good:

Pisząc grubość przewodu autor za pewne miał na myśli jego średnicę z izolacją, a nie przekrój.

Zamiast drogich diod 12V polecam zastosować zwykłe superjasne + rezystory 1kOhm.

spiłować pilnikiem i papierem całą soczewkę. Są też diody dyfuzyjne - tutaj świetnie by się nadały...

Albo superflux 90 stopni (są kwadratowe i może wystarczy bezpośrednio do plastiku przykleić bez kwadracika z tworzywa

Sugerowałbym też zabezpieczyć jakoś nóżki (ciepły klej - i przykleić do tego kwadracika od spodu) żeby nie były poddawane naprężeniom podczas ruchu przycisku pasów.

"+" i "-" diodek oznaczany jest inaczej, nie zawsze dłuższa noga to "+"

minus jest ZAWSZE po "ściętej" stronie "klosza" diody, przy nóżce minusowej będzie tak jakby lekko spiłowana.

FPBEG4NFK8FVU92.MEDIUM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoJ@k a nie orientujesz się jak te mody zastosować w b5 gdzie bynajmniej u mnie dekory mają nakładki alu

Naciapane z GT-N7105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dekorów b5 był

przewijany - przekop

temat. znajdziesz info

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...