Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

z przodu wyciągasz wtyczke od guzików elektrycznych szyb, tam masz brązowy kabelek i to jest masa (minus). zasilanie (12V) masz na kabelku szaro-niebieskim. tył jak masz korby to przez słupki samo 12V ledów ciągniesz do podświetlanych kratek kolor taki sam jak w drzwiach przednich, a mase dajesz do brązowego kabla przy wtyczce w słupku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tasma bedzie ok?

http://allegro.pl/tasma-diodowa-600-led-48w-5m-2400lm-herm-ip-63-i6094861840.html#thumb/1

Nie mam szyb w pradzie z tylu ale mam podswietlane klamki, czy da rade sie wpiac w nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jebie jakie to drogie na allegro :facepalm:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie diody LED polecacie? Zamontowałem zwykłe z silikonem i niestety jest taki efekt punktowy. Czytałem o mlecznych, ale nie mogę nic znaleźć pod taką nazwą. Chodzi mi o kolor ładny czerwony.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie diody LED polecacie? Zamontowałem zwykłe z silikonem i niestety jest taki efekt punktowy. Czytałem o mlecznych, ale nie mogę nic znaleźć pod taką nazwą. Chodzi mi o kolor ładny czerwony.

Bardzo proszę o pomoc.

przede wszystkim musisz kupić ledy które sa wąsko rozstawione czyli 6 ledów na 5cm inaczej a nie standardowo 3 ledy na 5cm. kupisz w każdym markecie tego typu ledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ok roku temu kupiłem czerwone rolka 5m za ok 70pln w leroy merlin. Nie ma efektu punkciaka. Nie wiem ile diod jest na 5cm, ale robi to u mnie robote. Standardowo- nie brac najtanszych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "droższe" tasmy posiadają często mocniejsze ledy w mniejszej ilości. Mogą mieć 300 a nawet 150 led/5m. Tutaj potrzeba jak największei ilości nie za mocnych diodek.

Trzeba więc brać tasmy oznaczone jako 600led/5m co daje 6 diod na każde 5cm tasmy! (wiem, skomplikowany rachunek :decayed: , ale to jest bardziej obrazowe), na diodach typu 3528 i NIE w silikonie - powoduje on często przegrzewanie się struktur i osłabienie świecenia a potem "spalenie" diodek.

Warto też bardziej się zagłębić co się kupuje i wziąć na białym podkładzie zamiast brązowego oraz taśmę o szerokości 8mm (są też 10mm i 12mm).

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelosinski83 piszesz dużo prawdy, ale w jednym miejscu się mylisz. Diody w silikonie nie odprowadzają tak ciepła jak te "luzem" silikon przezroczysty nie jest dobrym wymiennikiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to napisałem... Że NIE w silikonie, bo te w silikonie mogą się przegrzewać... Czytaj uważnie ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy tu za głupoty siejecie... :facepalm: proszę o zamknięcie wątku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy tu za głupoty siejecie... :facepalm: proszę o zamknięcie wątku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To znaczy?

Dużo ledów się w życiu namontowałem więc wiem o czym mówię, i na pewno nie są to głupoty...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju, co masz na myśli pisząc głupoty?

Paweł, fakt, czytałem nie uważnie

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczułem żeby moje silikonowe się grzały. ledy? to raz. dwa. dałem w silikonie i bez i te bez silikonu (300/5m) waliły punktowo. w silikonie sporo lepiej rozprowadziły. nie porównujmy montażu ledów w pomieszczeniach mieszkalnych czy innych większych powierzchniach do tego, co mamy za dekorem czyli niewiele... :hi:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nikt jeszcze nie robił tego w B5? Ja dziś rozpocząłem pracę, jutro postaram się to skończyć, ale cieżko z czasem.. Praca :huh:


nie polecam nikomu wstawiać ledów za dekory w b5, dużo pracy, każdy dekor praktycznie trzeba przerabiać. Ja muszę u siebie poprawić to jeszcze...
20160810_203701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby światło szło rôwnomiernie, to byłoby spoko

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nikt jeszcze nie robił tego w B5? Ja dziś rozpocząłem pracę, jutro postaram się to skończyć, ale cieżko z czasem.. Praca :huh:

nie polecam nikomu wstawiać ledów za dekory w b5, dużo pracy, każdy dekor praktycznie trzeba przerabiać. Ja muszę u siebie poprawić to jeszcze...

20160810_203701.jpg

Jakie ledy? celowo światło z 2 stron?

Oj tam zaraz "nie polecam" ;-)

Napisano dziś, 03:40

jakby światło szło rôwnomiernie, to byłoby spoko

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3:40 napier... na telefonie?? "miszcz" ;-) pokemonów szukałeś? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak... i nie zrozum mnie źle...

jakby doba miała 6 godzin więcej, to może dwie bym pospał... :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...