Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator 70 Ah Czy podejdzie do audi a4 1.6


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem ponieważ mam dwa auta Passata b4 1.9 Tdi i audi a4 1.6 benzyna problem polega na tym że mam zamiar wymienic aku w passku bo zima idzie a boje się że mi nie odpali rano a w audi mam słaby akumulator i pomyślałem że aku z passka wrzucę do audi tylko że ten aku ma 70Ah i boję się o alternator a szkoda mi tego aku wyrzucic bo jeszcze audi by na nim polatała :)


Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam sobie odpowiedziałeś, bo boisz się o alternator :) pytani jaki jest bo jak jest np 120 A to ok ładuj tą 70 i będzie hasać, ale jak masz 90 A to ta 70 może być deczko przy duża, nie oznacza to że coś stanie się z alternatorem, prędzej z akumulatorem bo Ci go nie doładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z alternatorem to nic sie nie stanie tak jak kolega napisał w najgorszym wypadku to aku siądzie bo będzie nie doładowany i tylko to może się stać a jeśli tobie to nie przeszkadza to ładuj i jeździj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejść to podejdzie tylko po co taka duża pojemność. Ja w adr miałem altek 90 a aku 55 i wystarczyło. Podejrzewam że ty w 1.6 masz podobnie.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj do audi ten akumulator i sie nie przejmuj. Wymiarowo wejdzie, a doładować też się doładuje tylko zajmie mu to trochę więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejść to podejdzie tylko po co taka duża pojemność. Ja w adr miałem altek 90 a aku 55 i wystarczyło. Podejrzewam że ty w 1.6 masz podobnie.

Po co ? dlatego że mam w pasku aku dobry ale nie wiem co bedzie z nim przy -20 z rana:) dlatego chce wymienic a w audi mam słaby i zimom może nie odpalic żonie do pracy a po co mam kupowac dwa aku :D

jak wystarczy kupic jeden a ten z paska wrzucic do audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko abyś go doładował. Jeśli będziesz robił trasy to ok. a jeżeli parę km dziennie to aku będzie niedoładowany i padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wkładaj ten aku 70 Ah. Będzie OK. Ja w swojej 1.8 jeździłem przez 2 lata na aku 72Ah i zero problemów. Padł ze starości, nie był nowy. A wcale długich dystansów nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam troszkę słabszy bo 65ah i jest wszystko ok a mam silnik 1.6 i nawet nie wiem jakiej mocy mam alternator i praktycznie cały czas wale krótkie odcinki może raz w miesiącu zdarzy się trasa i tak już prawie 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...