Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TDI Czyszczenie wtryskiwaczy


ddam1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie korzystał ktoś korzystał z procedury czyszczenia wtrysków polegającej na podawaniu odpowiednio skomponowanego środka czyszczącego zamiast paliwa, który przechodząc przez układ paliwowy rozpuszcza znajdujące się w nim zanieczyszczenia i doprowadza je do cylindra w celu spalenia.

Co o tym myślicie??

Myślę żeby to zrobić w swoim AFN 1.9 tdi 110 km

http://www.feuvert.pl/oferta/uslugi/czyszczenie-wtryskiwaczy-172.html

http://www.autoputz.pl/index.html#page=pCN

http://www.blokman.pl/czyszczenie-wtryskiwaczy/czyszczenie-ukladow-paliwowych-systemem-clean-master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dodatek Castrola do dieselka..głównie ma zapobiegać "zamarzaniu" ropy ale też czyści układ paliwowy ;)

koszt ok 30 zł.. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz korekcje na tych wtryskach najlepsza opcja i wcale nie droga wyjmujesz wtryski dajesz je do sprawdzenia jak rozpylaja ja za nim zalozylem wtryski 216 tez stosowalem jakis specyfik stp ale nic nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obszerny temat o czyszczeniu wtrysków, są zdjęcia filmy i mase mądrych postów. Następnym razem poszukaj zanim założysz nowy temat.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/127707-all-czyszczenie-wtryskiwaczy-pompowtryskiwaczy-diesla/page-8?hl=%20czyszczenie%20%20wtrysk%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Liqui Moly Diesel Spulung w 2 autach i widzę same korzyści. Nigdy nic się nie rozszczelniło.

2 razy widziałem przy demontażu wtrysków jaka skorupa potrafi się na nich osadzać także dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 lat w swoim aucie używałem dwóch rożnych środków Liqiu Moly bezpośrednio do zasilania i mam same dobre wrażenia. Stosowałem to również w 3 innych autach i właściciele też byli bardzo zadowoleni.

Pewnie miałeś pompki na wymarciu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w kilku autach czyściłem Liqiu Moly 2666 w układzie zamkniętym auta odzyskały drugie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po czyszczeniu Liqiu moly wylądowałem u pompiarzy na uszczelnieniu. Taka moja rada.

Ciekawe... Chyba ktoś myślał że wtryski nie domagają a tu pompa kaput :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Zobacz sobie akademie Liqui Moly na Youtube, tam jest pokazane co i jak.

Ja zastosowałem taki zestaw:

1. Diesel Spülung - Czyszczenie wtrysków

2. Engine Flush - Płukanka silnika

3. Synthoil High Tech 5W-40 (5L+1L) - Olej syntetyczny

4. Cera Tec - Powłoka ceramiczna

i powiem szczerze że wydane pieniądze na to wydam jeszcze raz przy 3 wymianie oleju.

Ośmiu moich znajomych może Ci potwierdzić efekt czyszczenia wtrysków w VW, Peugeot, Fiat, Seat i oczywiście Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic to środków LM. Sam od lat używam oleje silnikowe tej firmy. Pompę załatwiłem prze swoją niewiedzę. W sklepie z produktami LM poprosiłem o dobry środek który leje się do BAKU. Powiedzieli lej pan ten specyfik na pełen zbiornik my tam robimy i jest git. A że akurat zbiornik miałem pod korek jak zawsze to wlałem. Mój błąd!!!!! że w internecie nie doczytałem. Po powrocie do domu wchodzę na neta i czytam że kupiłem PRO LINE JET CLEAN na którym to się uruchamia auto a nie leje do baku. Hmm.. poszedłem zerknąć na pompę. Po przejechaniu 50km była cała zalana. Wcześniej sucha jak pieprz. Uszczelniłem dekiel i nastawnik bo tam lało najbardziej. Po wyjeżdżeniu pełnego zbiornika zajechałem do pompiarza bo się lało wszędzie. Uszczelki rozpuszczone!!! rozchodziły się w palcach.

Pompa na stół i wszystkie uszczelki do wymiany. Po tym całym zabiegu postanowiłem sobie zrobić test. Wziąłem uszczelkę bosch do pojemnika i wlałem resztkę LM. Po 2 dniach rozeszła się w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie radź, jak popełniłeś błąd :)

Ten preparat bezpośrednio się podłącza z filtrem i elegancko czyści oraz CHŁOPIE CZUĆ W TRASIE CZUĆ! :)


Tutaj taki mały instruktaż:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem juz kilka razy używałem tego srodka i same pozytywne efekty. W filmie instruktażowym gośc mówi że możemy używać go na oba sposoby bezpośrednio pod zasilanie jak i do baku więc nie wieże w twoje słowa. Tak nawiasem to jesli podłączysz to bezpośrednio pod zasilanie to i tak środek przechodzi przez pompę ................

Używałem tego srodka co na filmie jak i Liqui Moly Pro Line i według mnie ten drugi daje lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem na oba sposoby

diesel spulung. Ale pro line jet cleaner już nie. Jego leje się do urządzenia myjącego. Ma dużo większe stężenie. W pompie jest krótki czas, niecałą godzinę. A jak wlejesz do baku uszczelki będą narażona na niego cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie kłócił bo tak nie robiłem ale na forum już ktoś to lał do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lalem u siebie dwa razy i chyba trzy razy w innych autach. Nie lalem tego do filtra bo stwierdziłem ze szkoda nowego filtra. Pompkę robisz we własnym obiegu, do słoika wlewasz środek i aplikujesz przedłużone zasilanie i powrót. Aby układ się nie zasyfil w wężyk zasilania wsadziłem filterek taki jak np do motorowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...