Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z wrzucaniem biegów


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:WItaM szanowne forum!w moim :audi: pojawił sie niestety jakiś problem z wbijaniem biegów.nie jest on cały czas,ale występuje dość często:(.Ot po prostu niekiedy chcem ruszyć,wciskam sprzęgło,a tu pojawia sie albo opór(wejdzie bieg ale mocniej wciśnięty),ale czasem nawet uzycie siły nie da rezultatu(tyczy sie każdego biegu).Dodam przy tym że nie ma tego charakterystycznego "zgrzytu",jak to jest przy niedociśnięciu sprzęgła.Przyznam jak już ruszy to biegi chodzą ok,problem jest i na zimnym silniku,jak i po zatrzymaniu sie samochodu.Dziwi mnie że to nie jest zawsze tylko około 40% ruszań samochodu..Niewiem-czy to jakis problem oleju?czy może sprzęgło?skrzynia coś sie sypie?Może miał ktoś tak podobnieto mi pomoże...POzdROwiONka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest podobnie jak u kolegi, z tym że dotyczy to tylko jedynki i wstecznego.

Te biegi wchodzą ciężej, ale da się je wrzucić.

Raz wymagało to ogromnej siły - ale ruszyłem lekko na dwójce i bez problemu wbiłem wsteczny.

Bać się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Może być coś z synchronizatorem lub dociskiem - bo na wyłączonym silniku biegi wchodzą jak w masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja od paru dni tez zauważylem taką usterkę tzn. często cięzko biegi wchodza ale nie cały czas. Denerwuje mnie to najbardziej gdy zwalniam i chce schamowac silnikiem np. z trojki na dwojke, ciezko jest wtedy, wciskam sprzegło i sekunde lub dwie musze poczekac az spadną obroty, wtedy latwiej wchodzi bieg ale przy 1-2-3-4 jest lipa (5 tylko nie narzekam, lekko wchodzi). Myśle, ze to kroi sie pelna wymiana sprzęgla ale jutro wymienie olej w skrzyni bo z 85tys napewno nie bylo tam nic dolewane. Jesli ktos ma podobny problem to na bierząco prosze o rady. Ja jutro pojezdze po mechaniorach i na wieczor dam cynk. hej[br]Dopisany: 26 Październik 2008, 21:06_________________________________________________...kamilo2010 daj znac jak juz bedziesz po zabiegach, mam podobny problem. dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz.olma

pomocy,nigdy nie mialem problemow ze zmiana biegow w mojej nuni do dzis,podczas redukowania z 4 na 3 bylo z gorki cos tak jakby strzelilo zadudnialo tak jak by sie cos pod samochodem przeturlalo ale nic nie bylo wiec zatrzymalem sie i tu problem po wlozeniu wstecznego auto podjechalo do tylu nie gasilem silnika tylko go wyluzowalem bylo ciemno poswiecilem pod autem ale nic nie bylo takiego wiszacego tam.Chcialem nim ruszyc ale lewarek zmiany biegow nie chcial sie ruszac na inne strony tylko wsteczny i luz.zgasilem szarpnolem lewarkiem i na zgaszonym silniku sprawdzalem po kolei biegi wchodzily dosyc gumowo troche inaczej jak zwykle ale wszystkie oprucz 5 biegu.5 bieg jak by nie istnial nie idzie lewarka wbic na 5 bieg.a w czasie jazdy przy wzucaniu 3 biegu trzeba troche celowac bo jak nie to liczy zebatki.przypomne ze wszystkie biegi wchodza gumowo.czy to moze byc jakas oberwana poduszka? czy popuscila sie srubka przy skrzyni od mocowania lewarka?,czy takim przypadkiem spotkal sie juz ktos z was? czy moge sie juz rozgladac za nowa skrzynka,jest troche problem z tym obecnie jestem nia we wloszech i czy pojezdze jeszcze na tym do swiat i dojade do polski na tych 4 biegach czy i one mi sie potraca do tego czasu.Dzieki z gory za dobre rady sa bardzo potrzebne mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: DLA WSZYSTKICH CIEKAWYCH,powiem że mi pomogło(żaden mechanik nie zalecił mi tego)posmarowanie rzadkim olejem tej "zębatki" tej pod drązkiem zmiany biegów!!Tylko ściągłemtą skórzaną osłone i solidnie ją nasmarowałem!problem znikł!!!a juz miałem wymieniać sprzęgło~!!~!!2 minuty roboty =koszt prawie żaden,a sprzęgło tylko 1000zł;))pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że spróbowałeś :)

U mnie pewnie coś innego, bo nie chce wchodzić 1 i R, a w dodatku tylko przy włączonym silniku.

Mechanik na razie doradził mi nic nie ruszać dopóki się nie pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem co kamilo ale sprawa zostala zalatwiona całkiem inaczej. Problem z wbijaniem biegów rozwiązałem zupełnie przypadkowo przy wymianie siatki łączącej tłumik (tej pierwszej od silnika). Od jakiegoś czasu tłumik wpadał w pewien rezonans poprzez zuzycie tej siatki łącznikowej a kołysanie sie gałki zmiany biegów i problemu z ich wbijaniem kwalifikowałem do innej awarii. Jednak po wymianie siatki problem z biegami znikł. pozdrawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam jeszcze inaczej. Problem dotyczy tylko 2 biegu. Mam lekkie trudności z wrzuceniem 2 ale tylko na zimnym silniku. Olej w skrzyni był wymieniany 5 miesiecy temu. Wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie podobnie, zaczęło sie od dwójeczki, a teraz podobne zachowanie czuje już na '3' i '4'.

jedynka i piątka bezproblemowa. jak silnik sie dobrze nagrzeje, problem znika.

w innym wątku, ktoś zaproponował wymianę pompy sprzęgła.

jakby chcieć zrealizować wszystkie wyżej przedstawione propozycje, to już chyba lepiej wymienić cala skrzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżdżę spokojnie, ale jakbym chciał przycisnąć na zimnym silniku i wrzucic na 2 to lipa. Trzeba pewnie coś z tym zrobić bo czasami trzeba szybko uciekać ze skrzyzowania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...