Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Webasto do B7 z 3,0 TDI


pwitkow

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej się za takie dziwactwa nie brać..u nas w polsce mało który zakład to robi..w ASO się nie podejmują bo zbyt ryzykowne..jak chcesz założyć to w niemczech bez problemu zakładają w aso..cena dość wysoka..lepiej zainwestuj w garaż podziemno-ogrzewany :cool1::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze urzadzenie jest takie samo,zasadnicze roznice w tych urzadzeniach to sposob zasilania(benzyna-ropa) i ogrzewania wodne i suche,nie wiem jak sie to ma do urzadzen fabrycznie montowanych w audi (podlaczenie do ori instalki i fis`a)ale montaz standartowego urzadzenia to nie zaden kosmos,jestem na etapie montazu ,zalozylem na razie piec i wpialem go do obiegu chlodzenia,niestety utknalem na podpieciu zasilania paliwa bo chwilowo nie mam mozliwosci dostania sie na jakis kanal zeby przewod paliwowy poprowadzic,mam zamiar wszystko podlaczyc tak jak jest w ori i dlatego chwilowo postoj z montazem,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujecie paliwa montuj nie wpinaj sie trojnikiem w uklad paliwa poniewaz niektore auta nie akceptuja tego i wyskakuje blad ze za niskie cisnienie w ukladzie roboczym paliwa ....ujecie kosztuje 70zl na allegro a zawsze lepiej miec osobne zasilanie paliwem i przy okazji zalecane :) tak jak napisales urzadzenia dziela sie na benzyn-diesel , suche-mokre , 12-24v i sa jedne z kasetami cyfrowymi (audi,VW , bmw itd ...) ich nie zalozysz do siebie one sa pod dane auto jak audi a4 diesel z webasto z fabryki nie zalozysz do audi a3 i innych ...tam sa oryginalne wiazki itd ... a standardowe webasto np Thermo top C (bez znaczka Audi itp z kaseta analogowa ) podlaczysz do jakiego auta chcesz :)... ... mozna by pisac i pisac ....i ogrzewania dobiera sie od gabarytu auta :) bo sa 4kW i 5 kW :) dlatego sa znaczki Thermo top C , P , T i wogole ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakis link do tego ujecia,nie wiem za bardzo jak tego szukac a piszac ze chce sie wpiac w uklad mialem na mysli wpiecie sie do zbiornika,trojnikiem sie nie da do pompa musialaby pracowac zeby paliwo poszlo na webasto a to jest bez sensu,tylko bezposrednio przed pompa ale z tym ujeciem mnie zaciekawiles musze to zobaczyc,dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojnik stare rozwiazanie ... zbyt czułe sa czujniki teraz i za duzo tego w aucie zeby ingerowac w cisnienie paliwa;) ujecie sa 2 typy do ciezarowych i osobowych i w tych sa z króćcem pionowym i poziomym :) w aucie lepszy poziomy ...tu aukcja zakonczona ale tak wyglada ujecie robi sie otwor 6mm wiertlem w denku pompy ucina sie odpowiedni odcinek tej rurki bo jest bardzo dluga (dlatego zagieta na zdjeciu ) i skreca nakretka sklada pompe i wlasne ujecie gotowe ;-)

http://www.allegro.pl/item457374356_ujecie_paliwa_do_ogrzewan_webasto.html

w Gdyni partner webasto czyli serwis montaz itd to

P.U.H. EL-MECH Andrzej Żuchowski Kusnierska 1

81-084 Gdynia +48 (58) 665 20 61

ma stronie www.webasto.pl mozna znalesc najblizsze serwisy z waszych okolic ;)

ja ujecie we wtorek bede montowal jak czas pozwoli :) i jeszcze wpiecie na klimatronika musze zrobic ale brak pinu audi :( moze z jakiejs starej wiazki wyciagne i thermo top bedzie grzał moja niunie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosciej i taniej zalozysz postojowke bezposrednio w webasto lub w ebersprecharze

Chcąc się dowiedzieć ile kosztuje montaż ogrzewania postojowego wystarczy na stronie firmy eberspaecher wypełnić formularz z danymi samochodu: http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/62/

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie 1500 o czym ty mowisz...zegar 200 calosc wychodzi ok 6000 z montarzem. oczywiscie jak chcesz miec full wypas z pilotem placisz wiecej. cena wysoka ale powiem tak...widok ludzi w czapkach w zimnym samochodzie przy -10 ... bezcenne

oczywiscie mozesz kupic uzywke i zamkniesz sie w 2000 ale nie polecam tego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś się udało ugryźć temat to niech się pochwali...

Sprawa wcale nie jest trudna do ogarnięcia... tylko dużo pracy w kanale.

Zamontowaliśmy w 2 dni, elektryka jest bardzo prosta, trochę pomęczyło mnie kodowanie.

Jutro wrzucę manual na "Zrób to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujcie,montujcie.Od razu o pelny kosztorys poprosze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwę graty - też się zabieram za montaż. Montujecie ori czy jakiś "zewnętrzny" pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwę graty - też się zabieram za montaż. Montujecie ori czy jakiś "zewnętrzny" pakiet?

Do ori są materiały dydaktyczne i fabryczne przystosowanie, poza tym ori jest... w miarę tania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ale dorwij wszystkie graty na 1x - od kilku miesięcy szukam wymiennika ciepła ze sterownkiem dla 1.9TDI i... d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...