Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

skoro wpadł kosz, to teraz pora na climatronic 2 DIN, tym razem rocznik 2011 końcówka BM w stanie idealnym :):kox:

ywcC2QO.jpg?1

dzięki rafi10612 :hi:

Następny mod to montaż czujnika jakości powietrza :D

... i zmiana panelu :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wybierasz się na zlot Audi Cabrio do Bolkowa?

Opublikowano
  • Autor

Koła założone, mega mi się podoba :kox: teraz tylko gwint (montaż za tydzień) i będzie git :naughty:

ae9593dd284db5b68805e5c6e9261c5b.jpg

4d9fa435e66dff91a6821fa1d02f6a4b.jpg

58879f20c1120c8c2c08064d7290087e.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Jest kosa , jak jeszcze gwint dojdzie to juz całkiem ;)

Opublikowano

Taaa dziś na spocie widziałem, jest git, zdecydowanie :good:

Opublikowano
  • Autor

jeszcze kilka fotek z dzisiaj ;)

sztbnbe.jpg

QK38UaV.jpg

3MAqkoH.jpg

Wybierasz się na zlot Audi Cabrio do Bolkowa?

niee.. nie jadę, za daleko..

Opublikowano

2f0evpx.jpg



ju9sat.jpg



:good:


Opublikowano

nice :naughty: Jędruś gwint jak najszybciej . koło swietne :kox:

Opublikowano

215-tki do takiej felgi? :mellow:

Opublikowano
  • Autor

tak, a co w tym złego?

Opublikowano

Wygląda to tak jakbyś kupił drogie felgi a na opony już nie starczyło :decayed:

Naciągi kojarzą mi się z agro... no w każdym razie nie mój gust :unsure:

Pomijam już fakt, że ten rozmiar nie jest zalecanym do A4 cabrio (225/35R19 to co innego)... będziesz miał jeszcze większe przekłamania prędkości niż na referencyjnym kole (215/55R16) z powodu średnicy koła mniejszej aż o 10mm - czyli licznikowo masz np. 100km/h a w rzeczywistości TIR będzie Cię wyprzedzał. A na CB usłyszysz soczystą wiązankę pod swoim adresem od jego kierowcy :grin:

Z drugiej strony to dobry sposób na uniknięcie mandatów za przekroczenie prędkości... :kox:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

miał być minimalny naciąg, bo auto będzie jeszcze niżej. tak miało być, to moja wizja, która mi się podoba ;)

szanuję zdanie innych i dobrze, że każdy ma swój gust :)

a to, że rozmiar nie jest zalecany.. to nie problem ;)

Opublikowano

jesssst pięknaaa :D

ehhh kuwa felgi felgi mi Arek mówi że na 21kwietnia ma czas dopiero :(

żebym ja wcześniej do ciebie napisal juz by były jak należy ehhh :)

Edytowane przez amaradaar

Opublikowano

BeyerBrown - jakie aż 10mm różnicy ? Udowodnij albo nie ściemniaj :)

Zakładając, że standardowo były koła 195/65 R15 lub 205/55 R16 to różnica wynosi tylko ok. 2mm.

Opublikowano
  • Autor

dokładne wyliczenie to różnica do fabrycznego koła 18x8" z oponą 235/40/18 -> -1,9% :) także to żadna różnica.. ;)

Edytowane przez jedrekx

Opublikowano

Koła 235/40R18 tłumaczą trochę wyliczenia BeyerBrown, ale ten rozmiar był pewnie płatną opcją :decayed:

Opublikowano

BeyerBrown - jakie aż 10mm różnicy ? Udowodnij albo nie ściemniaj :)

Zakładając, że standardowo były koła 195/65 R15 lub 205/55 R16 to różnica wynosi tylko ok. 2mm.

Ależ proszę Cię bardzo, już tłumaczę.

Te rozmiary które podałeś nie są standardowe, pomimo, że widnieją na wlepie przy drzwiach, to raz.

Dwa, jest to rozmiar "zimowy" z oznaczeniem M+S, tak jak to widać u mnie (wlepka od cabrio):

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8NW5td1g5N0prNnc/view?usp=sharing

moim zdaniem jest on pomyłką producenta, co udowodnię w czwartym argumencie :P

Trzy to cabrio 1.8T fabrykę opuszczało na kołach 215/55R16 (moje z kolei na kołach 235/45R17 tak BTW.) i to pod nie ustawiano licznik, dlatego należy przyjąć, że jest to rozmiar wzorcowy.

A teraz wklep sobie do tego kalkulatora:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

te trzy rozmiary:

Wzorcowa: 215/55R16

Zamiennik 1: 225/35R19

Zamiennik 2: 215/35R19

to ile jest tych mm...? :)

Cztery, praktyka. Jeździłem kiedyś na kołach 225/40R18 i miałem dziwnym trafem większe przekłamania prędkości (licznik vs. GPS) w porównaniu do 235/45R17 choć różnica średnic nie była tak drastyczna, ok. 6mm :hi:

Jeśli jestem w błędzie to mi to udowodnij.

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Koła 235/40R18 tłumaczą trochę wyliczenia BeyerBrown, ale ten rozmiar był pewnie płatną opcją :decayed:

liczyłem w stosunku do moich poprzednich kół, które były fabrycznie w aucie :)

niemniej jednak, mi się podoba i jest tak, jak miało być ;)

Edytowane przez jedrekx

Opublikowano

dla wszelkiej pewności jednak, Jedruś dla Ciebie prędkośc max w terenie zabudowanym do nie utracenia prawa jazdy to 80km/h :D

Opublikowano

dokładne wyliczenie to różnica do fabrycznego koła 18x8" z oponą 235/40/18 -> -1,9% także to żadna różnica..

Żadna różnica, to można by było mówić do wartości 0,5%... mieścisz się dosłownie na styk :wink:

Na stronie gdzie znajduje się w/w kalkulator napisano:

"Zamienniki liczone są przez porównanie średnic zewnętrznych opony wzorcowej z oponą sugerowaną jako zamiennik. Jeśli różnica mieści się w zakresie +1,5% do -2%, drugi rozmiar może być używany jako zamiennik opony wzorcowej."

Spotkałem się też z sugestią by trzymać się widełek +/-1%, że niby to (naj)nowsze zalecenie :whistling:

W każdym razie mnie irytowały te zbyt duże przekłamania licznika (wciąż są - ale mniejsze - bo tak niby nakazują przepisy...), dlatego wróciłem do fabrycznego rozmiaru a 18-tki MOMO wrzuciłem do piwnicy :P


PS. Jak teraz ponownie przeliczam rozmiary opon w kalkulatorze, to (ciut) mniejsze przekłamania prędkości zapewniłyby mi opony w rozmiarze 235/40R18... no cóż, już za późno na zmianę bo nowe 17-tki w fabrycznym rozmiarze już siedzą na aucie.

Zresztą miałem już dość tego wiecznego uważania na dziury i wrażenia jeżdżenia jakby się siedziało na taborecie :wink:

Nawet nie chce mi się rozważać jak się jeździ na 19-sto calowym naleśniku :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.