Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] CB w A4 Avant '99


wit.s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamontowałem swoje CB?

Montażu dokonywał polecany elektronik, w mojej obecności.

Zależało mi na obecnosci fachowca, ze względu na dostrojenie anteny. Jak się okazało (w sklepie i rzeczony elektronik też o tym mówił) w obenym czasie nie ma takiej konieczności - gdybym wiedział wcześniej sam zajął bym się całością prac :D

Antenę zamontowałem w górnej części klapy bagażnika. Trochę tam mało miejsca, więc trzeba być delikatnym i ostrożnym przy zakładaniu uchwytu. Po założeniu mieści się bez problemu. Trzeba być tylko przygotowanym na posiadanie jakiejś podkładki na uchwyt anteny (np. kawałek starej dętki rowerowej - ja niestety nie miałem i … koleś trochę spartaczył-musiałem poprawiać)

1_Antena_mocowanie.jpg

A! I polecam uchwyty w kolorze czarnym (plastikowe), ja kupiłem srebrny i mimo iż gościo w sklepie zapewniał, ze nie skoroduje, po dwóch deszczykach wylazły delikatne ślady rdzy :/ .

Kabel od anteny został puszczony w podsufitkę (przez gumowe kolanko, którym „idą „ kable – póki, co, nie przecieka, a plamy to ze starego brudu :P ) i lewą stroną kabiny, tak jak pokazują czerwone kreski. Nie było potrzeby rozbierania czegokolwiek, kabelek łatwo i przyjemnie zmieścił się we wgłębienie w podsufitce i w lewym przednim słupku przedniej szyby.

2_antena_kabel1.jpg

3Antenakabel2.jpg

4Antenakabel3.jpg

5Antenakabel4.jpg

6Antenakabel5.jpg

Radyjko zamontowałem pod deską rozdzielczą z lewej strony od kierownicy, zaraz obok cięgna do otwierania klapy pokrywy silnika. Solidnie zamocowane, niewidoczne dla złodzieja i „zniszczenia” poczynione przez śruby mocowania nie będą widoczne.

Do widocznej półeczki – mieści się bez problemu, ale konieczne byłoby nieodwracalne rezanie i byłoby bardziej widoczne dla złodziejaszków :D

Czerwone linie pokazują gdzie poszły kable zasilania: masa do obudowy skrzynki bezpieczników, a zasilanie podpięliśmy do zasilania radia CD - dzieki temu CB wyłącza sie przy wyjęciu kluczyka (nie trzeba pamiętać :-)

7Radio.jpg

8radio2.jpg

9Radio3.jpg

mikrofon trzymam w pokrowcu na drzwiach – łatwo dostępny i nie robiłem dziur na wieszaczek. Nie ma problemu z zamykaniem drzwi.

A radyjko mam takie.

99_Radio.jpg

Jestem baaardzo zadowolony, bo:

- kosztowało ok. 250 (czyli dolna półka cenowa)

- nie szumi nadmiernie.

- ma szybki dostęp do kanału 19 i 9

- ma możliwość szybkiego dopięcia (minijack) zewnętrznego głośnika.

O antenę nie pytajcie, bo nie pamiętam – jakaś włoska, 1,5 m. Zbiera znakomicie, chociaż z perspektywy czasu kupiłbym chyba trochę krótszą :053: .

O magnesówce nawet słyszeć nie chciałem/nie chcę – za szybko jeżdżę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena z tegoo co widze to Lemm pewnie AT1500 ;>? co do uchwytu anteny zgadzam się ..brat w passacie miał podobną sytuacje :) chyba masz relingi..dlaczego nie zdecydowałeś się na uchwyt właśnie do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt nie koroduje pokrywa sie takim dziwnym nalotem ktory sie sciera mam identyczny juz 2 lata u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena z tegoo co widze to Lemm pewnie AT1500

O! To to to - tak pisze na naklejce na antenie.

chyba masz relingi..dlaczego nie zdecydowałeś się na uchwyt właśnie do nich ?

Uchwyt na relingi, który mi zaproponowano w sklepie był wielki i chamsko chromowany i błyszczący - nawet bez montażu mi się nie podobał, a poza tym pomyślałem o świstach i oporach powietrza, no i jakoś tak w głowie miałem obraz antenki na klapie :D:P . W sumie nie żałuję miejsca montażu.

uchwyt nie koroduje pokrywa sie takim dziwnym nalotem ktory sie sciera

No to będe go pucował, bo mnie wkurza :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenka fajna w tych pieniążkach ... :) nie wiem czemu i tak wolałbym na reling do combi :P

ale miły zestaw ... oczywiście szerokości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdw mówiac radyjko marnej jakosci a antenka taka sama jak i radyjko!!!!szczerze polecam alana 100+ jest o niebo lepsze i da rade je zamontowac na półeczce pod kierą i w niczym nie przeszkadza zero kabli pomiedzy nogami a antenki polecam z wieksza cewka wtedy radyjko smiga jak cholera sorki za komentarz ale jak robic to robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdw mówiac radyjko marnej jakosci a antenka taka sama jak i radyjko!!!!szczerze polecam alana 100+ jest o niebo lepsze i da rade je zamontowac na pułeczce pod kierą i w niczym nie przeszkadza zero kabli pomiedzy nogami a antenki polecam z wieksza cewka wtedy vradyjko smiga jak cholera sorki za komentarz ale jak robic to robic

;D

Rzeczywiście priorytetem była cena, więc zdałem się całkowicie na sprzedawcę i ... póki co nie mam powodów do narzekań. Zestaw spisał się fantastycznie-może gdybym miał możliwość używania jakiegoś wypasu to miałbym powody do niezadowolenia.

Z komentarzem nie ma problemu. :D :diabel2:

P.S. Alana? Jakoś zbyt dużo czytałem o tym, że większość modeli jest badziewiem, więc nie wybrałbym Alana w obawie trafienia na paścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdw mówiac radyjko marnej jakosci a antenka taka sama jak i radyjko!!!!szczerze polecam alana 100+ jest o niebo lepsze i da rade je zamontowac na półeczce pod kierą i w niczym nie przeszkadza zero kabli pomiedzy nogami a antenki polecam z wieksza cewka wtedy radyjko smiga jak cholera sorki za komentarz ale jak robic to robic

Jak robić to robić i polecasz Alana 100+ ? To jakiś żart chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter, dobre, dobre.

Gosc poleca jeden z gorszych modeli na rynku. :diabel2:

Ludzie jak chcecie szumidla to mozecie kupowac Alany 100 i tym podobne ale szczerze polecam dolozyc i miec spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

Chyba zaczyna sie konkurs piękności

Mam propozycję:

- krytyka OK, ale pod warunkiem, że rzeczowo uzasadnimy dlaczego i:

- zaproponujemy coś konkretnego z uzasadnieniem dlaczego.

Ja już nie skorzystam :-) ale innym, którzy czytają temat z pewnością byście pomogli.

P.S. Miało być dużo emotów, ale coś mi net szwankuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak samo uslyszysz czy miski stoja:)

Uwierz że jest różnica między tymi z niższej półki a tymi z wyzszej :wink: Kiedys tez tak myslałem że jak coś słychać to jest Ok, po zmianie z Alana 78+ na Presidenta Taylora słychać duzo wyraźniej, zero szumów,opłacało sie dołożyc pare złotych i byc w pełni zadowolonym.Jedyne nad czym teraz musze popracować to jakaś antenka na stały uchwyt, ostatnio przy 150km/h moja magnesówka spadła z dachu, na szczęście nic nie uszkodziła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"michał" - jak to spadła???? ja mam magnesówkę i jeszcze naklejoną na dachu bezbarwną folię żeby dach sie nie rysował od stawiania anteny :biggrin: i jeszcze nigdy mi nie spadła, a powiem szczerze że jesli są ku temu warunki to jade wiecej niz 150km/h. może to zależy w którym miejscu jest ta antena "przyklejona"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu spadła, nie wiem dlaczego,może jakis podmuch wiatru, może spowodowane było to dosyc silnym mrozem,nie wiem... :cry: Przyklejam ją zawsze w tym samym miejscu i do tej pory było ok przy dużo wiekszych prędkosciach.Zmieniłem na razie magnes na wiekszy, powinno być OK :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, no ok, ja zawsze stawiam lewym tylnym rogu. zwrwanie anteny zależy może też od tego ile kabla jest na dachu.... pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiem ze tro troszke nie w temat ale jak sie rozwinal temat magnesow to moge polecic antenke hustler Dane Techniczne

Wyskokośc 99 cm.

zysk 4 dB.

Długość przewodu 4.6m.

SWR 1.1 do 1.2.

Częstotliwość 26,0 do 27,5 MHz.

Impedancja 50 Ohm.

Średnica podstawy magnetycznej 90 mm.

Wtyk antenowy PL-259/R.

Zasieg 15 km.

V-max 200 km/h ( testowano ).

Naprawde polecam daje rade jakosciowo cenowo i przetestowalem 228 km\h Golf III VR6 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie pod który kabel przy radju podpiołeś + od CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: czerwony-zasilający, a masę gdzieś do karoserii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...