Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wałki rozrządu do 2.5 TDI


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. gdzie mozna kupić najtaniej wałki do tego silnika?? Kolega ma taki silnik no i juz sa troche wytarte i planuje wymienic. szukałem po forum ale nic nie znalazlem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że najtańszy sposób może okazać się najdroższy bo ciężko znaleźć używany wałek do 2,5 w dobrym stanie.Są na allegro nowe podróbki ale jakość raczej nie potwierdzona.pozostaje serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś nie pili to może sobie szukać ale jeśli wałki całkiem padły to pozostaje jak kolega pisze kupić nowe.

Ostatnio widziałem na allegro aukcje pana Świątka z wałkami do 2,5 TDi , piszą że sami je robią i gwarantują jakość.http://www.allegro.pl/item433319282_nowe_walki_rozrzadu_audi_skoda_passat_2_5tdi_v6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Świątek albo ASO, nic innego nie wchodzi w grę. Tanich zamienników wystrzegamy się po wytrzymują pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. gdzie mozna kupić najtaniej wałki do tego silnika?? Kolega ma taki silnik no i juz sa troche wytarte i planuje wymienic. szukałem po forum ale nic nie znalazlem :confused4:

Widziałem dzisiaj silnik AFB u kumpla w A6 wymieniał odmę i uszczelki pod pokrywą,Przy okazji można było obejrzeć wałki i japierdziu... co za rowy na krzywkach jedan popychacz jest złamany :shocked: samochód jeździł nic nie klepało, wogule jest w super stanie,a w głowicy zorane wałki.Mam ten sam silnik chcę wymienić odmę i uszczelki pod pokrywami :( tylko co tam będzie w środku nie chcę myśleć :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tylko regenerowane walki swiatka sa godne polecenia i cena jest umiarkowana 1500zl za komplet z gwarancja.Niewarto kupowac walkow niewiadomwgo pochodzenia bo moze skonczyc sie to podwojnym wydatkiem.Walki moga byc kiepskiej jakosci ,na pierwszy rzut oka super ale moga pasc od 10000km do 30000km .

[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:32_________________________________________________Gili a ile masz przejechane w swojej audi[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:33_________________________________________________ tutaj wklejam link

http://allegro.pl/item436559268_walki_rozrzadu_audi_2_5_tdi_v6_regeneracja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210tyś. a kolesia 180 na liczniku.[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:41_________________________________________________widziałem już tą aukcję ale same wałki to nie koniec wydatków trzeba je zamontować,uszczelki.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koles ma problem to napewno licznik bylkrecony.Czytalem o duzo przypadkach .Samochud zakupiony w niemczech majac 350tys dojezdzajac do granicy juz mial 220tys.[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:49_________________________________________________Masz racje ale lepiej zaplacic raz i miec spokoj.Ja sprawdzalem na allegro i na forum wiekszosc polecala walki swiatka.

[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:51_________________________________________________Robocizna okolo 1200zl moze mniej , ale ja wymienie te walki sam ,poniewarz niewierze naszym kolegom warsztatow.Walki to powarzna sprawa jesli cos spiepsza w warsztacie to masz pozamiatane.Nasuwa sie pytanie w jakim warsztacie chcesz to robic?[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 20:54_________________________________________________Ps.niepolecalbym ci czesci nie orginalnych oprocz walkow ,przed zakupem sprwadz ceny w ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak to u mnie wygląda silnik fajnie cyka i ma power tylko jest obrzygany.Wnętrze w A6 kolesia wygląda jak nowe nie wiem czy był kręcony.Na pewno jest na wirusie i fajnie się zbierał nigdy bym nie pomyślał że w środku są takie cyrki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 240tys i niema sladow zurzycia ale samochod kupilem od 1 wlasciciela sprawdzony w ASO.//////////mysle ze to zalezy od od eksplatacji ,i duzo wiecej czynnikow .Ale moga sie zdarzyc takie modele ze po 180tys walki sa wyryte .

Najwarzniejsze to nie popadac w skrajnosc jak maja sie wytrzec to i tak sie wytra ,ale przecierz niechodzi tu o walki liczy sie sam komfort jazdy i dynamika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik twierdzi,że wałki załatwiło samo Audi lejąc olej Long Live i serwisując 2.5tdi co 20tyś.,a silnik okazał się delikatny co widać po grubości popychaczy zaworów(jak zapałki).Częstsza wymiana oleju mogła uratować sprawę,a tak pewnie większość ma ma oskrobane krzywki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI, nie martw sie na zapas. Generalnie duzo czesciej (statystycznie) walki wycieraja sie w A6 i przy tiptroniku niz w A4 :) Kolega ma TIPa?

Kup uszczelki pod pokrywy zaworow, odme i zdejmij dekle. Zrob to jednak u solidnego mechanika, ktory bedzie w stanie prawidlowo ocenic stan zuzycia walkow. W 10letnim aucie napewno bedzie ono widoczne, ale niekoniecznie walki beda nadawaly sie do wymiany/regeneracji.

Jesli nie masz problemow finansowych to mozesz tez pogrzebac mocniej i sprawdzic/wymienic hydraulike zaworowa +/- 2200 pln w ASO > zeby walki zyly dlugo i szczesliwie.

ps. Teoria z LongLife'em jest dobra, ale to wcale nie musi sie przyczyniac do zuzycia walkow.

Moje auto jezdzilo 200.000 na LL, olej wymieniany co 30-40k km (chyba) i walki sa w wysmienitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI, nie martw sie na zapas. Generalnie duzo czesciej (statystycznie) walki wycieraja sie w A6 i przy tiptroniku niz w A4 :) Kolega ma TIPa?

kolega miał Tip teraz ma manual.Na początku przyszłego tygodnia wymienię odmę i uszczelki,zdjęcia wybebeszonej głowicy zarzucę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial TIPa w tej A6, ale mu padl i zmienil na manualna skrzynie? :) a teraz walki? :)

Wnętrze jak by przed chwilą wyszło z fabryki skóra kierownica sufit wszystko igła :mysli: Coś mi tu zaczyna śmierdzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi smierdziec. Wytarcia walkow byly i przy 60000km.

Właśnie przed chwilą zdjęliśmy pokrywy w moim audi wałki wyglądają jak nowe i mechanik stwierdził,że są oryginalne od nowości nie ruszane.Samochód ma dokładnie 212tyś.pewnego na 100% przebiegu.Więc nie wiem z kąt temat,że 2.5tdi to szrot.Silnik w moim A4 jest z początku produkcji 'rok modelowy 98'.Odma jest lekko zasyfiała ale nie zapchana też nigdy nie wymieniana.Jutro będą zdjęcia jak znajdę czas. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI, widzisz - mowilem :wink4:

Wymien w takim razie odme i spij spokojnie. Druga sprawa... hydraulike badaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...