Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki najlepszy rozrząd ? 1.8 benzyna


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też się zastanawiam :) Przyszły miesiąc - czas wymiany :D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rouville to już tak po taniości bardziej.

Najlepsze pompy to SKF, HEPU, DOLZ.

Ale Rouville od biedy też ujdzie. Na reszcie nie ma co oszczędzać

Akurat Skf to gówno okrutne. Dolz ok a hepu k**ewsko drogie

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rozrządem firmy Gates :D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Gates słyszałem więcej złych opinii niż dobrych. Górna półka to to nie jest...

Bierz INA, jest dobre i niedrogie. Nie kombinuj żeby zaoszczędzić 20zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozrządzie INA masz rolkę NTN zazwyczaj (dobre) a pasek mi się trafił Conti nie wiem czy to normalne ale to chyba najlepsze paski. Pompy HEPU wcale nie są drogie. Ja za swoją zabuliłem bodaj 120zł i bangla. Pierwsze słyszę też o tym żeby SKF było śmieciem ale pogłoski o tym , że zaczęli produkować części niższej jakości owszem. Ogólnie wszystko Ruvilla omijałbym bo ostatnio pakują brzydkie rzeczy do pudełek.

No i sprawa z tymi pasującymi rozrządami. Mi dobrali rozrząd po vinie. Przy wymianie okazało się , że ta tulejka metalowa pod rolkę jest za gruba i rolka za bardzo odstaje od głowicy przez co ściągała mi pasek z koła wałka rozrządu (wystawał ok 3-4mm poza koła w stronę pasa przedniego. Myślałem , że mam wała bo trefny towar dostałem ale mój kumpel w identycznym silniku 4 msc później zamówił rozrząd innej firmy i było to samo. U mnie skończyło się na toczeniu tej tulejki i pomogło. Starej nie mogłem zamontować bo miałem jeszcze stary typ napinacza (ten sprężynowy nie hydrauliczny) i rolki więc musiałem wymieniać komplet.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SKF sam również słyszałem takie plotki ale faktem jest że firma wyrobiła sobie dobrą renomę i pewnie i tak nadal jest lepsza niż większość tanich paści...

Ja się zdecydowałem na komplet SKF i mam nadzieję że będę należeć do większości która markę poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę się zastanawiał jaki kupić ;) INA, SKF... nie mam pojęcia :)

Również zastanawiałem się nad rozrządem w ASO, oczywiście same części bez robocizny. Ile by kosztowało, czy dużo więcej od INA, SKF .. :)

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli pompa wody się nie odzywa to bez sensu zmieniać, mam rację ? nie jest w miejscu gdzie jest rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee nie ma sensu. Jak się zesra to będziesz przód zwalał jak do wymiany całego rozrządu. Wymień komplet i masz spokój. Kup sobie pompę HEPU i przy następnym rozrządzie jej nie wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz lepiej wszystko teraz i spokój? :) I chyba tak zrobię ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słyszałem opinie, że jeśli pompa nie daję znaków, że pada to bez sensu zmieniać. Ty mówisz, że lepiej zmienić :) Żeby ją wymienić cały przód trzeba zwalać.. z której ona jest strony?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod wiatrakiem i wiskozą mniej więcej. Nie ma do niej dojścia normalnie. Powiem Ci tak. Jak dla mnie nie wymieniaj. Jak ktoś sępi 120zł na pompę to ja nie wiem po co w ogóle auto kupować. Zacznie Ci ciec i co zrobisz? Będziesz drugi raz rozbierał? Jeszcze jak robisz to sam to pół biedy ale jak za to płacisz to weź dobrze się zastanów co robisz w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to racja,nie mówię, że nie wymienię, dlatego pytam czy lepiej zostawić czy wsadzać nową :) Przyznaję Ci rację ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz we wszystko co piszą na forach. Użyj intuicji:) Pytałeś o ori rozrządy itp więc wymiana pompy to raczej nie duży wydatek dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mam takie podejście jak Ty. Lepiej wymienić wszystko i spokojnie jeździć :) Nie wiadomo czy za chwilę nie padnie i pompa, a tak wymieni się i można spać spokojnie :) O ori pytałem z ciekawości :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu "wymieniać wszystko" ale z głową. Pompę wymień i tyle szkoda to ciągnąć dalej. Będziesz coś chciał wal na pw i nie zaśmiecamy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...