Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?


Maurisss79

Rekomendowane odpowiedzi

Liqui Moli ma dobrej jakości produkty wiec śmiało możesz wlewać. Ja ostatnio płakałem swojego diesla tym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tym płukałem swojego ALT'ka przed zmianą oleju, tyle, że ja wlałem sobie Motula 6100 10w40. Nie wiem czy to coś dało(zmieniałem olej po kupnie auta), bo nic ciekawego nie znalazłem w starym oleju (jakichś zapieczeń, syfu itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno wlewalem Liqi Moly Toptec 5w40 ale przy nastepnej wymianie wracam do Motula, tanszy a roznicy prawie zadnej, na Motulu chyba nawet ciszej smigal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno wlewalem Liqi Moly Toptec 5w40 ale przy nastepnej wymianie wracam do Motula, tanszy a roznicy prawie zadnej, na Motulu chyba nawet ciszej smigal.

Do Twojego motoru jest Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech w różowej bańce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.

Przy zakupie oleju kupiłem płukankę jak poniżej

91c8e1c2dc2eb0b5med.jpg

czy to dobry produkt? Wiem że jest też mocniejsza wersja tego producenta ale sprzedawca powiedział że do benzyniaka spokojnie ta wystarczy.

Wymiana oleju we wtorek więc mogę jeszcze zamienić.

Co radzicie?

Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę można robić przed każdą wymiana oleju...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem płukankę przed każdą zmianą oleju na inny. Teraz jak auto jeździ cały czas na tym samym (motul) to płukanka idzie co 2 wymianę oleju. Sprawdzałem kolor zlanego oleju z płukanką i bez i różnicy znaczącej nie widać. Tez zlany z płukanką jest delikatnie bardziej zasyfiony. Nie ma żadnych skutków ubocznych po używaniu płukanki a koszt nie duży dlatego ja do siebie zalewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu płukanki i wlaniu nowego oleju następną wymianę trzeba robić wcześniej czy w normalnym interwale wymian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez w względu na to czy była płukanka czy nie wymianę robię co 10k....max 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo kolejna wymiana oleju,więc będzie z płukanką. :) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was po zalaniu płukanki, spuszczeniu oleju zrzucił miskę olejową, żeby zobaczyć w jakim stanie jest sitko smoka pompy oleju?

Zastanawiam się nad jednym - skoro plukanka rozpuszcza szlam w silniku to kto wie czy przy tej okazji nie zabija się sitko smoka... :-) Szczególnie jak ktoś pierwszy raz robi płukankę... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem przy okazji ostatniej wymiany oleju i 235tyś przebiegu. To było pierwsze zdjęcie miski w tym aucie. Mechanik który to robił był w szoku wszystko czyste zero szlamu nagaru itd. a w sitku smoka nawet jedno oczko nie było zatkane. Dodam że przez 200 tyś auto jeździło na castrolu z tym wyjątkiem że pierwszy właściciel wymieniał olej co 15 tyś a nie jak zaleca producent co 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,przymierzam się do płukanki silnika b6 1.8 T AFJ i mam pytanie czy po takim zabiegu trzeba odkręcać miskę i zobaczyć w jakim stanie jest smok i sitko.Auto ma przelatane nie całe 190000 km.Dodam że kolega miał sytuację z takim silnikiem że mu przytkało smoka nie długo po zakupie auta,on nie robił płukanki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej płukankę, zlej olej, zdejmij miskę i wyczyść prowizorycznie smoka. Będziesz miał spokój na dłuższy czas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba zrobić bo od nowości chyba nikt tam nie zaglądał a tym bardziej trzeba to zrobić bo jest dużo przypadków że te smoki się przytykają.Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisać "wlej" płukankę a nie olej płukankę ;p hehe

Spoko kolego :) wiem o co chodzi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...