Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena


siwcio3

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem pytać w hurtowni w zestaw rozrządu za 700zł wchodzi dodatkowy napinacz, który potrzebny jest do mojego auta, ale bez pompy, niestety on kupił niby w innej hurtowni i zapłaciłem 1270zł za same części rozrządu bez robocizny.

Mam nauczkę, na przyszłość sam będę kupował części i na pewno mimo, że go znam skorzystam już z usług innego mechanika. Szkoda tylko, że ta lekcja tyle mnie kosztowała, zapłaciłem tyle co pewnie zapłaciłbym w ASO..

Przypuszczam, że mechanik dał ci gwarancję? Jeżeli tak to nie oczekuj, że będzie ci montował części z allegro gdzie na niższą cenę składa się kilka czynników w tym upływający termin montażu elementów gumowych. W PL rynek części zamiennych to dżungla której nikt nie kontroluje. W 2008 podczas wymiany rozrządu sam kupowałem części i cena ich z tego co sobie przypominam była około 800 lub 900 zł. Owszem mogłem kupić taniej tylko równoznaczne to jest z niższą trwałością, nikt nikomu prezentów nie robi i wszystko jest odpowiednio skalkulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kosmos :facepalm:

Ja w 2011 kupilem z allegro caly komplet z pompa za 277zl. Pasek Contitech, rolka prowadzaca INA, napinacz SKF, tylko pompa byla srednia DOLZ. Za calosc z wymiana wyszlo mnie 550zl. Od tego czasu 38000zrobione.

Dodam ze taki sam zestaw w IT kosztowal 750zl, po moich znizkach 450zl.

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on naliczył Cię tyle to wcale bym się nie zdziwił jak by w rzeczywistości nic nie wymienił albo tylko np. sam pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare czesci dostalem spowrotem, wiec napewno wsio wymienil. Standardowa cena 250zl za wymiane w slupsku, wielkiej filozofi nie ma przy wymianie rozrzadu w AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy nie muszą Cię szczególnie okradać. Jedzie taki do hurtowni gdzie miesięcznie bierze części za 20-30tysi miesięcznie i dostaje fakturę wg cen hurtowni, a do zapłacenia jest o 20-30% mniej. Wiem, ponieważ czasami odbieram fanty mojemu mechanikowi, a jak kupuję sobie to idę do konkretnego sprzedawcy i mówię na kogo ma być faktura. Oczywiście robocizna swoją drogą. Wszystko zależy od człowieka. Mój mówi, że woli zarobić mniej na "swoich" klientach niż użerać się z jakimś burakiem któremu wydaje się, że na czymś się zna, a na każdą robotę jedzie do innego mechanika. Gdy jadę po jakąś robotę zawsze uzgadniamy, jakie fanty ma zakładać? Oryginały, górna półka? Tak naprawdę innych nie uznaję. Samochód traktuję tak jak swoją kobietę - to co najlepsze. Inwestycja wróci się w "łóżku" albo w "drodze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare czesci dostalem spowrotem, wiec napewno wsio wymienil. Standardowa cena 250zl za wymiane w slupsku, wielkiej filozofi nie ma przy wymianie rozrzadu w AFN.

Przecież to nie AFN tylko PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że części oddał wcale nie znaczy że jego.

Kiedyś dawno temu natrafiłem na takiego mechaniora co oddał graty ze swojego złomowiska co miał za garażem a nowych wcale nie wsadził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myslalem ze o AFN Chodzi :D

No to faktycznie PD wychodzi drozej bo jest tam dosyc drogi tlumik drgan. Trzeba liczy okolo 700zl za czesci przy dobrych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za części do 1.4 TDI ori VW z ori pompą wody dałem 600zl. A rozrzady między tymi silnikami są blizniaczo podobne jak nie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za części do 1.4 TDI ori VW z ori pompą wody dałem 600zl. A rozrzady między tymi silnikami są blizniaczo podobne jak nie takie same.

W moim jest jakiś dodatkowy napinacz, dlatego nie jest to to samo, ogólnie za części (rozrząd, oleje, filtry, 2 sprężyny, guma na przegub) i robociznę zapłaciłem 3000zł.. wyszło 1270zł za same części do rozrządu, niby znajomy mechanik zrobił mnie w jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd za 1270 PLN do AJM, to rzeczywiście zrobiło Cie w podwójne jajo... :whistling: Chyba, że brał z ASO, ale to i tak się nie kalkuluje.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkowym napinaczem widziałem rozrządy ori po ok 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...