Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mocne drgania auta przy przyśpieszaniu 1,8t BEX


Michaltorun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Od niedawna posiadam A4 B6 1,8t BEX tiptronic i mam problem. Podczas gwałtownego przyspieszania auto bardzo mocno drga. Nie jest to wina kół ani opon. Byłem w ASO i wyskakuje bład "niezgodność miedzy wałkiem rozrządu a wałem??" cos podobnego :P. Gosciu w Aso mówi, że do wymiany rozrząd i jakiś zawór/czujnik położenia wałka rozrządu. Jednak kiedy moje uszy słyszą od speca z Aso "chyba" i słyszą cene tego zaworu/czujnika 600zł to nie do końca mam do nich zaufanie. Czy ktos miał podobny problem i mógłby przedstawić na forum jak go rozwiązał???

Z góry dzieki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Od niedawna posiadam A4 B6 1,8t BEX tiptronic i mam problem. Podczas gwałtownego przyspieszania auto bardzo mocno drga. Nie jest to wina kół ani opon. Byłem w ASO i wyskakuje bład "niezgodność miedzy wałkiem rozrządu a wałem??" cos podobnego :P. Gosciu w Aso mówi, że do wymiany rozrząd i jakiś zawór/czujnik położenia wałka rozrządu. Jednak kiedy moje uszy słyszą od speca z Aso "chyba" i słyszą cene tego zaworu/czujnika 600zł to nie do końca mam do nich zaufanie. Czy ktos miał podobny problem i mógłby przedstawić na forum jak go rozwiązał???

Z góry dzieki,

Pozdrawiam

Tym razem ASO może mieć rację z czujnikiem położenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czujnik czujnikiem..może i tez do wymiany ale mi kiedys tez zdarzyło sie że z niskich obrotów jak mu dałem gazu to w trakcie rozpędzania zaczął cały sie trzepać jakby opony miały duże bomble a buda miała sie rozlecieć...powód?przegub wewnętrzny do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak późno odpisuje, ale nie miałem laptopa. Właśnie problem w tym, że jest historia z aso, ale auto było sprowadzane ze szwecji, a ja po szwedzku to niebardzo :P. Z tego powodu nie wiem kiedy był wymieniany rozrząd. Tak czy siak będę wymieniał rozrząd napewno w najbliższym czasie, jednak jeżeli to nie był by powód drgania auta to chciałbym to zrobić za jednym zamachem. Zadnych spdków mocy nie odczuwam. Auto zbiera sie pieknie, ale sa potężne drgania. Ustępuja one po odpuszczeniu pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd raczej nie powodowałby drgań. Skoro to nie kwestia opon. Przyjrzyj się poduszkom silnika, wydechowi, zawieszeniu i przegubom, bo wydaje mi się że w tym powinieneś szukać przyczyn drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jestem po wymianie rozrządu i łączników stabilizatora. Drgania troche zmalały. Co dziwne są one teraz bardzo odczuwalne przy predkościach od 80- 110 km/h. Po przekroczeniu 110 drgania drastycznie maleją (jednak są wyczuwalne). Z zawiasem mówili, że wszystko ok bo prosiłem,aby dokładnie sprawdzili, jednak podczas jazdy po połatanej jezdni czyli takich małych dziurach słychac jakieś stuki w przedniej osi i są one odczuwalne na pedale gazu. Dodatkowo przy maksymanym skręcie słychać delikatny stuk. Czy to, aby nie są przeguby ?? Ktoś miał taki problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukac moze przeglub,co do drgan.To mozliwe ze poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drgań to u mnie przy tym błędzie był winny czujnik położenia wału tam koło szkrzyni koszt ok 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w 1.8T multitronic i nie jest to wina kół. Przeguby wymieniłem i się zmniejszyło ale dalej drgania najbardziej przy prędkościach 80-100 km/h niezależnie od tego czy przyspieszanie mocno czy powoli. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, ale strasznie szarpało na niskich obrotach podczas przyspieszania, komputer pokazał rozdup..ona cewkę na chyba drugim cylindrze, po wymianie nie do konca ustało, problemem okazała się pęknięta ta ceramika w świecy. Wymiana świecy rozwiązała problem, ale nie wiem czy cewka byla tez w koncu do wymiany bo zostawilem starą u majstra i o niej zapomnialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat. Sprawa wygląda tak. 1.8t avj ośka. Wibracje budy w zakresie prędkości 80-120. Powoli kończą mi się pomysły. Błędów nie mam żadnych. Wymienione poduszki silnika, poduszki skrzyni, dwumas, sprzęgło, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne prawa i lewa strona. Sprawdzone cewki, świece wymienione ok 3 miesiące temu. Sytuacją pojawiła się po wystrzale lewej przedniej opony, po przejechaniu na kole zapasowym około 50 kilometrów (koło takich samych rozmiarów - inny bieżnik). Dodaje gazu samochód wpada w wibracje, odpuszczam - przestaje. Przetestowane na 3 różnych kompletach kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda praca wtrysków? Masz wypadanie zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Langista napisał(a):

Jak wygląda praca wtrysków? Masz wypadanie zapłonu?

Wszystko działa poprawnie, nie ma błędów. Zapłony nie wypadają. Sytuacja jest taka sama na benzynie i na LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś logi z czasami i dawkami wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie robiłem, bo tego nie ogarniam. Natomiast w warsztacie sprawdzali mówili, że jest ok. Jest teraz na warsztacie wiec zadzwonię, żeby to zrobili i poproszę o wydruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie obie ręce uciąć, że nie wykonali logów dynamicznych, a to one pokażą czy jest problem z układem paliwowym, czy cewki/świece do wymiany. Nie zdziwię się też jak nie zgodzą się na wykonanie logów, bo to za dużo czasu zajmuje i ciężko to sensownie wycenić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz samochód jest w ProStreet w Oświęcimiu, to są moi znajomi więc powinni zrobić dobrze. Jest możliwość, że od tego są drgania? W sensie na PB i LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kirku napisał(a):

Jest możliwość, że od tego są drgania? W sensie na PB i LPG?

Ciekawe jakim cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...