Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem Audi A4 B5


Kmicic37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Posiadam Audi A4 B5 z 1995 roku 1.6 benzyna. Auto sprawowało się do czasu kiedy spadł deszcz i śnieg. Następnego dnia chciałem odpalić auto i nie mogłem. Myślałem,że coś musiało zrobić zwarcie po południu auto odpaliło bez problemu. Niestety problem się powtarza.Wystarczy,że postoi dłużej na dworze nie mogę go już odpalić.Wymieniłem już w nim rozrusznik i akumulator lecz nadal jest to samo. Kiedy podłącze drugi akumulator auto zapali i potem pali bez problemu. Nie wiem już co jest grane. Proszę o pomoc.


Akumulator ładuje. Rozrusznik wymieniony.


Edytowane przez Kmicic37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem jest dobry. Może coś z komputerem bo już nie wiem.


Aku jest naładowany. Zostawiłem swój stary aku na noc i miał 12.75V. Leżał w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kręcić ale nie ma mocy. Jak powtórzę odpal zapal kilka razy kiedy nie mogę zapalic to już nic się nie pokazuje. Radio normalnie gra wszystko buczy.


Jakby aku się rozładował ale tak nie jest

Ale zapewne problem powróci. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Kmicic37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze po deszczu tak sie zaczelo dziac,cewki,kable,swiece,wszytsko moze miec wplyw przez wilgoc.sprawdz klemy,moze juz sa lekko przezarte,sprawdz kable przy rozruszniku,moze zasniedziale.mozwliwe tez ze masa przy silniku sie odkerecila.

2 opcja: jesli kupiles tanie aku to przykro mi tak bedzie sie dzialo.napiecie mozesz miec 12,75 v lecz odpowiedniego natezenia pradu nie masz.jesli po podlaczeniu drugiego aku pali normalnie to przyczyna jest prosta. ja osobiscie kupilem kiedys bannera,rok czasu nie wytrzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego Power Bulla aku. Jak mówię jak popada deszcz lub śnieg to nie odpale. Ostatnio przydażyło mi się że odpaliłem na 2 aku podjechałem do znajomych zostawiłem go na 3 godziny i nie mógł zapalić mimo,że świeciło słońce i nie padało po południu.

Edytowane przez Kmicic37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak prawidlowego przejścia prądu, do czyszczenia/wymiany klemy i pozostałe elementy łączące aku-rozrusznik-nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podmień aku tak na próbę. Wtedy zobaczysz co będzie.?? Przynajmniej będziesz pewny czy to wina aku bo jak do tej pory wszystko na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj swój naładowany stary aku i dzisiaj po opadach normalnie odpalił a miałem przedtem też naładowany swój stary aku z samochodu disel.Uruchomił normalnie,ale to też do czasu. Wystarczy,że lżej popada to już nie odpali.

Edytowane przez Kmicic37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie to wina wilgoci w aparacie. Sprawdź, wyczyść i wysusz. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem go pod komputer miał kilka błędów związanych z dawną wymianą termostatu i akumulatora. Teraz zajmę się czyszczeniem bądż wymianą reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kilku rzeczy, jaki błąd można mieć po zmianie termostatu? Dwa mówisz ze nie chce zapalic, czyli rozumiem ze kręci ale nie zapala, czy jak postoi to nie ma nawet siły przekręcić? Jeżeli to drugie to zwykły multimetr kupujesz wpinasz go szeregowo w aku a resztę obwodu na wyłączonym zapłonie, wszystko ma być wyłączone i Obserwujesz czy nie ma upływu prądu, maks to jest kilkadziesiąt mA, jeżeli jednak wszystko bd okej to do przestawietlenia całą wiązka aku rozrusznik masa, możliwe że Ci się też szczotki w rozruszniku blokują i wychodzą cyrku tez warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet siły przekręcić kiedy stoi i pada deszcz.

Rozrusznik jest nowy i szczotki tak samo. Więc odpada.

Edytowane przez Kmicic37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem jest złożony. Zmierz pobór tak jak kolega wyżej napisał najlepiej podczas deszczu. Akumulator też może już się kończyć i te dwie rzeczy sprawiają, że gdzieś niezbyt mocno uciekający prąd (jakaś pierdółka) rozładowuje Ci baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość podmień przekaźnik 185 od jakiegoś kolegi, możliwe że już się skończył. Bo z tego to rozumiem nawet gdy aku jest naładowany to i tak nie ma siły kręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...