Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naprawa wyswietlacza fis


osa_84

Rekomendowane odpowiedzi

Parę postów wyżej masz linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w Żorach i płaciłem 340 zł 2 lata gwarancji i jest malina w porównaniu z starym wypalonym ich str to naprawalicznikow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pewnego dnia powoli od lewej strony zaczelo wszystko znikać, do konca dnia zostala tylko linia na fisie i podświetlenie, brak jakichkolwiek napisów, czy taka przypadłość może dotyczyć tylko tej taśmy, czy musze wymienic fisa?

Edytowane przez Hiper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma taśmą a blakmiecie swoja droga. Tak samo poliftowy jak i przedliftowy maja ta przypadłość i tasma tu problemu nie rozwiąże. Na blakniecie pod wplywem temperatury jest tylko jedno lekarstwo... nowy wyswietlacz. W poliftach nowe wyswietlacze (zamienniki) sa pozbawione problemu z ukladem umieszczonym na tasmie. Kupilem zamiennik na allegro (niewiele ponad 100zl) i powiem szczerze ze wyswietla rewelacyjne. Wymieniac trzeba ostroznie ale jest warto

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że zamiennik swieci 2krotnie mocniej od fabrycznego, z czasem to przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady troche jasniej świeci. A tak swoja droga montowal ktos oryginal teraz. Stare wyswietlacze przez gradacje krysztalow tez przeklamuja. Zawsze mozesz skrecic trochę na potenciometrze. Kazdy robi jak uważa :-) jak bede mial chwile przemierze licznik i sprawdze jak obnizyc napiecie na podświetlenie.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez osa_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci na różowo strasznie , jak miałeś wyblaknięty to może to nie przeszkadza teraz Tobie no i jak czerwone podświetlenie to też bardziej się zgrywa.

Ja mam nówkę ori , świeci idealnie jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary mam białe. Widzialem zdjecia zamiennikow i faktycznie różowe sie trafialy. Ten który ja zamawialem jest czerwony. Nie mam problemu z rozróżnianiem kolorów :-) widac sa zamienniki i zamienniki. Oryginalu pewnie nie przebija ale różnica w cenie tez znaczna. Lepszy zamiennik sprawny niz uszkodzonu ori.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 3 różne zammieniki i jeden pies wszystkie kicha... ;) To tak cena to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie o tym ze jak ktos nie ma kasy na ori to lepszy zamiennik niz "wyblakniety" stary ;-) bo wiele osób szuka sprawnych liczników tylko pytanie po jakim czasie zaczna się problemy. U mnie ok bylo niecale 1,5 roku i jak zrobilo się cieplo zaczal szwankowac w lato byla juz tragedia.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt sensu montażu zamiennik jest nie podważalny, tylko chodziło mi o intensywnosc koloru wyswietlacza, ma dosć mocną czerwień, ale można przytym pokombinować aby zbliżyć do ori kolorystyki, wspomniane róze to juz defekt a nie zamiennik.

Różnica miedzy fisem a małymi ekranikami jest kolosalna

6ec3677c600e5ddc6eb463439fe4755f.jpg

ten sam fis po korekcie, prawie idealnie zbliżony odcień

5f4f34be53d745ef3c827fa0d6535633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ori nówka

IMG_20160506_123948704.jpg

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt sensu montażu zamiennik jest nie podważalny, tylko chodziło mi o intensywnosc koloru wyswietlacza, ma dosć mocną czerwień, ale można przytym pokombinować aby zbliżyć do ori kolorystyki, wspomniane róze to juz defekt a nie zamiennik.

Różnica miedzy fisem a małymi ekranikami jest kolosalna

6ec3677c600e5ddc6eb463439fe4755f.jpg

ten sam fis po korekcie, prawie idealnie zbliżony odcień

5f4f34be53d745ef3c827fa0d6535633.jpg

A czym korygowales? Zmieniales wartosci elementów w zasilaniu podświetlenia czy tylko potencjometrem w zegarach.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...