Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cewki, wymieniac 1 czy 4? oraz ori czy zamiennik?


adrian92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pada mi cewka na pierwszym cylindrze, i teraz pytanie czy kupić 1 czy cewki zaleca się wymieniać wszystkie? oraz jakiej firmy polecacie czy lepiej jechać do aso?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze gdy coś występuje w silniku w większej ilości najlepiej wymienić w pakiecie, ale to zależy tylko i wyłącznie od Twojej kieszeni ;) ja bym zrobił od razu wszystkie, wtedy nie zastanawiałbym się za ile padnie nastepna. pozdro!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź kolego do ASO bo jest darmowa akcja naprawcza i jak masz ori cewki kwalifikujące się do wymiany to Ci wymienią gratis


masz gdzieś nr tej uszkodzonej cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki tylko BERU sprawdź na VAG jakie masz błędy jeżeli tylko z jednego cylindra to wymień jeden..... W sumie jedną cewkę dobrą to w bagażniku powinno się wozić :) jak podlega akcji serwisowej to do ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie podlega akcji aso i masz jakis zapas $$ to lepiej wrzucić Beru, na początek 1 ale podejrzewam ze w niedługim czasie moze być i kolejna potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aso dzwoniłem i się nie łapie niestety. Błędy są w moim temacie w dziale diagnostyce, przy mocnym butowqniu występuje mi niebzaplon w cylindrze 1, podmienilem cewkę z cylindra drugiego i błąd przeniósł się n a cylinder 2. Chyba zamówię wszystkie 4 dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jeszcze fabryczne to możesz kupić komplet BERU i będziesz miał spokój.albo kup 2szt,jedną wepnij w miejsce spalonej a drugą woź ze sobą w razie upalenia kolejnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aso dzwoniłem i się nie łapie niestety. Błędy są w moim temacie w dziale diagnostyce, przy mocnym butowqniu występuje mi niebzaplon w cylindrze 1, podmienilem cewkę z cylindra drugiego i błąd przeniósł się n a cylinder 2. Chyba zamówię wszystkie 4 dla świętego spokoju.

Ja dokładnie tak zrobiłem i od 10 miesięcy zero problemów.... CEWKI jak pisałem wyżej BERU

Edytowane przez syn_szefa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak smigasz na benzynie to wymien tyle ile ci padło , przy smiganiu na LPG szybciej padaja i wówczas wymianiac nalezy kompletem

beru lub bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beru jeśli dobrze pamietam po jakies 120zl wychodziły po dobrych rababatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beru jeśli dobrze pamietam po jakies 120zl wychodziły po dobrych rababatach

Ja kupowałem w Krakowie po paru dobrych rabatach wyszły mnie 90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26f po zamówieniu w internecie z 5pro rabatem. Odebrałem w sklepie stacjonarnym żeby było szybcjej. Mam kumpla który tam pracuje ale jest na wakacjach wiec nie było zniżek hehe tak czy siak Dużo drożej niż w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,no wcale nie tak dużo drożej,w RP wołają w sklepach stacjonarnych 130-140zł w detalu bez rabatu

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem wlasnie 4 cewki na BERU (115 zl/szt) i 4 świece NGK (Japan). Niestety na LPG zrywa mi dalej przy dodawaniu gazu (ok 2-2,5 tys obr). Może ktoś podpowiedzieć co to moze byc za problem ?

Edytowane przez BArti_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem wlasnie 4 cewki na BERU (115 zl/szt) i 4 świece NGK (Japan). Niestety na LPG zrywa mi dalej przy dodawaniu gazu (ok 2-2,5 tys obr). Może ktoś podpowiedzieć co to moze byc za problem ?

Podepnij kompa i sprawdź błędy bo nowe cewki i świece to nie wszystko.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem wlasnie 4 cewki na BERU (115 zl/szt) i 4 świece NGK (Japan). Niestety na LPG zrywa mi dalej przy dodawaniu gazu (ok 2-2,5 tys obr). Może ktoś podpowiedzieć co to moze byc za problem ?

Podepnij kompa i sprawdź błędy bo nowe cewki i świece to nie wszystko.

Poczytałem troche po tym forum i pojechałem dzisiaj do gazownika. Własnie wróciłem.

Mam instalacje Lovato Smart - ostatnio w Rzeszowie na przegladzie gazu (po 30 tys.) stwierdzili cewki a reszta O.K.

Jak pisałem cewki wymieniłem i świece i dalej to samo.

Pojechałem do firmy w Przemyślu i tu stwierdzili awarie pierwszego wtryskiwacza gazu - bardzo rzadka. Wymieniony i śmiga super.

Niestety nabluzgam tutaj na firme z RZESZOWA EKSA - gdzie chłopaki nie przyłożyli się do sprawy. Natomiast w Przemyślu (jak ktoś chce info na priv) fachowe podejście od samego początku. Żałuje że tutaj nie zakładałem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora tematu. Kupiłeś jedną cewkę czy komplet? Problemy ustały?

Co myślicie na temat używanych cewek? Januszowanie czy można próbować? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 20:47, jolley napisał:

Pytanie do autora tematu. Kupiłeś jedną cewkę czy komplet? Problemy ustały?

Co myślicie na temat używanych cewek? Januszowanie czy można próbować? :D

Możesz próbować, bo są zazwyczaj bardzo tanie. Ja tak robię, ale to loteria, niektóre trafiają się dobre, niektóre śmietnik od razu, a niektóre już po pół roku znowu trzeba wymieniać. Zależy jak komu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...