Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antena, wzmacniacz i słaby odbiór (Chińska Navi Android)


AutistA

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, kupiłem ostatnio dedykowanego chińczyka i ma on problem z odbiorem radia...

jako że miałem dwie wtyczki od anten - jedna fakra, druga iso, kupiłem przejściówkę z iso na fakre, oraz wzmacniacz antenowy do którego podłączam 2x fakra a wychodzi iso + niebieski zasilający. Po podłączeniu dalej kicha...

Usunąłem też z bagażnika tubę i wzmacniacz, podłączyłem tylne głośniki pod radio, problem po tym pojawil sie z modulem komfortu - przestał działać. Czy ten wzmacniacz też taką funkcję pełnił? Czy po prostu coś przy okazji sie zjebało?

GPS działa wysmienicie, łapie sygnał po 2 sekundach, a z radiem kicha straszna. Dodam że po odpięciu tego wzmacniacza radio odbiera nieco lepiej ale i tak lipa, nie wiem teraz czy po prostu ori wzmacnacz antenowy który nie wiem jeszcze gdzie jest nie gryzie się z tym dokładanym, czy wina lezy w samym radiu, czy będzie trzeba zamontować normalną antenę badyl na dachu...

Ktoś przerabiał temat słabego odbioru w b7 po zmianie ori radia/RNS-E na inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny wzmacniacz antenowy jest pod lewym boczkiem bagażnika (dokładnie pod lewą tylną szybą). Fabrycznie zasilany jest przez jeden z kabli antenowych który idzie do niego z radia. Niefabryczne radia nie zasilają tego wzmacniacza więc po prostu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny wzmacniacz antenowy jest pod lewym boczkiem bagażnika (dokładnie pod lewą tylną szybą). Fabrycznie zasilany jest przez jeden z kabli antenowych który idzie do niego z radia. Niefabryczne radia nie zasilają tego wzmacniacza więc po prostu nie działa.

I dlatego kolega dołożył przejściówkę antenową z dodatkowym separatorem do którego trzeba podpiąć stałe zasilanie z radia...

Kolego sprawdź czy masz napięcie na tym wyjściu co podpiales niebieski kabelek

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tok rozumowania zaczyna mi mówić, że skoro nowe radio nie zasila wzmacniacza, to podłączenie dodatkowego separatora da dokładnie nic, chyba że się mylę, czy wzmacniacz antenowy podaje zasilanie na kabel antenowy?

Reasumując, muszę sprwadzić czy we wtyczce w oryginalnym wzmacniaczu jest napięcie, mialem to dziś rozebrane ale nie pomyślałem o tym. jeśli nie będzie, podać by mu było trzeba 12v tylko na którą antenę? fakra czy iso? W moim wzmacniaczu ori są 4 wtyczki w tym jedna podwójna czyli łącznie 5 wtyków.

Kolego tak, dodatkowy separator jest zasilany na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest z radia na wzmacniacz nie odwrotnie. Czyli masz dobrze a nie działa... I u mnie też tak było. Radia: Alpine, Alpine i Kenwood i żadne nie działało pomimo separatora. Po podłączeniu ori radio wszystko wróciło do normy.

Może te separatory jakieś lipne?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę tylko jeszcze przy wzmacniaczu ori czy jest faktycznie napięcie, to dużo wyjaśni :)


Generalnie kicha... sprawdziłem - faktycznie nie było napięcia w wzmacniaczu... Podłączyłem 12v i nic nie dało... Chyba będę musiał ominąć to wszystko i wrzucić na dach nowego uniwersalnego rekina z wbudowanym wzmacniaczem i wyjściami na radio, GPS i GSM...

Ktoś coś jeszcze poradzi? Dodam że wzmacniacz jest dobry bo na RNS odbierało dobrze wszystko, po zmianie radia lipa...

Edytowane przez AutistA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podłączyłem 12v i nic nie dało...

A gdzie podałeś te 12V ?

Wzmacniacz z opcją diversity (jak miałes rne-e to masz diversity) aby dobrze działać musi mieć spiętą pętlę zwrotną (druga antena) inaczej nie wie z której anteny w szybie ma działać i dlatego może słabo działać. Ja bym spróbował usunąć ory wzmacniacz a anteny do niego wpięte zmostkować i podpiąć do tego wzmacniacza (jeśli to jest rzeczywiście wzmacniacz) co kupiłeś może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusa podałem na FM out który jest jednoczesnie zasilaniem ori wzmacniacza z tego co podpowiedzieliście. Wszystkie wtyczki zapięte. spróbuję jeszcze ewentualnie spiąć wszystkie anteny do kupy i ominąć wzmacniacz, to już chyba ostatnia próba, bo postanowilem że kupie rekina 3 in 1 ze wzmacniaczem, podciągne sobie kable do przodu z dachu, podepnę FM, GPS i GSM do modemu 3g. Bez kombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie problem z antennendiversity w audi.

mialem ori concert 2, zmienilem na alpine cde-125bt i dzwiek cd mp3 byl super ale radio jedna wielka kicha.

mialem pare takich antenowych wzmacniaczy ale ten ktory w miare dzalal byl z media markt.

wtyczka fakra jest wtedy nie podlaczona.

odbor radia byl troche lepszy, ale do originalnego kilometry daleko.

nie ma takiego plug n play podlaczenia ani adaptera dla nieoriginalnego radia do antennendiverstity,

dlatego tez wrocilem do originalu.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wróciłem do oryginału z małą przeróbką kaseciaka na MP3 plus bacik z wbudowanym wzmacniaczem na dach :-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.


Poradził sobie ktoś z tym złym odbiorem radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się system z anteną diversity to bez przebudowania całego systemu antenowego na system bez diversity nie ogarnie się dobrze tematu. Żaden adapter nie za symuluje sygnału zwrotnego do diversity.

Jeśli chce się bazować na oryginalnych antenach w szybie należy wymienić wzmacniacz na taki bez diversity i podłączyć do niego jedną z anten w szybie. Były takie rozwiązania fabryczne aczkolwiek należą do rzadkości.

Niestety rozwiązanie anteny jako pojedynczej w bocznej lub tylnej szybie nie jest zbyt dobre bo jest to wtedy antena kierunkowa, czyli poziom sygnału bardzo zależy od umiejscowienia auta względem nadajnika. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zwykły bat, no ale to już nie ori. Swoją drogą jakie to było dobre, niezawodne i sprawdzone rozwiązanie, ale niestety bat przeszkadza na myjni lub jak się coś wiezie na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki, mam podobny problem... nie znam sie za bardzo na tym ale miałem w swojej b6 ori concert II, zmieniłem na rns-e. Kupiłem szereg przejściówek pod rns-e i wszystko działa ale... jeśli chodzi o odbiór radia to rns-e jest duzó w tyle od concerta który był wczesniej. Kupiłem przejściówke antenową z diversity, podpiołem i radio ogólnie odbiera dużo gorzej niż popredni concert II. Jest na to jakies lekarstwo? antene mam oczywiscie w szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja mam problem z odbiorem fal radiowych, zastanawiam się czy by nie iść po najkrótszej linii i kupić z allegro coś takiego http://allegro.pl/antena-rekin-shark-ala-bmw-wzmacniacz-tuning-i5288568981.html, co o tym myślicie?

Edytowane przez Grzegorz.D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż taka lipa ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, beckera miałem to RMF tylko łapałem ale przesiadłem się na pionka i alpaina i już mogę pomarzyć o radiu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też miałem takie problemy po zamontowaniu chińczyka dedykowanego do A4 - temat anten jest opisany gdzieś w tamtym temacie - ogólnie idzie o to, że nie orginalne radio nie podaje napięcia na żadną z anten dlatego należy dać separator z dwoma wyjściami

http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-volkswagen-audi-i5181655407.html

i podpiąć tam obydwie anteny - u mnie działa. (zasilanie też musi iść na przednią i tylną antenę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


(zasilanie też musi iść na przednią i tylną antenę.)

Wiem że jest lewa i prawa ewentualnie w tylnej szybie ale o przedniej nie słyszałem.

O potrzebie zasilania wzmacniacza już wiele razy było pisane, ale samo zasilanie nie załatwia sprawy.

Może po zastosowaniu proponowanego separatora jakoś tam to działa bo zasilanie jest podawane, ale na pewno nie działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to mniej więcej tak jak na RNS z uwalonym wzmacniaczem czyli nadal kichowato. Chińczyki mają do d. głowice w radiach i wzmacniacze anteny tylko częściowo rozwiązują problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...