Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyciągnąć radio audi concert II


pogo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wyciągnąć radio audi concert II, lecz nie posiadam kluczy do wyciągania. Wiem, że można je zrobić samemu, lecz chciałbym żeby ktoś napisał jak to zrobić. Na forum był chyba wątek o tym, ale jest już chyba usunięty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja u siebie zrobiłem tak, kluczy nie miałem. Jeżeli masz kosz 1 din to postaraj sie "wyślizgnąć" klimatronik i już masz dojście do radia albo odkręć schowek pasażera i wypychasz radio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem zrobić na kształt, ale nie wiem jakie one muszą być długie i szerokie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale warsztat szukaj tematu o wyjmakach do radia. O ile pamiętam to ktoś robił je z karty bankomatowej(starej) ok. 8mm szerokie i długie jak karta. Jeden koniec ścięty pod kątem 45*. Jeszcze byłam chyba wycięty ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co robić druciarstwa, kup te kluczyki i dopiero wyjmij to radio, ja za 4 kluczyki dałem 6 zł, więc chyba to nie drogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są dwa typy tych kluczyków, mi niestety trafiły się te "złe" i jak je wepchnąłem w otwory do demontazu radia to poźniej musiałem zdjąć panel radia, żeby je wyciągnąć bo były za szerokie i nie było blokad już gdzie odsunąć. To taka rada, nie pchaj na siłe :) Ja w swoich musiałem zmniejszyć szerokość blaszki, podam Ci później ile ok. powinny mieć szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama zrobiłam (nie chodziło o koszty tylko o satysfakcje :wink: ) działają bez problemu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cebe9c95fef235b9.html

No ciekawe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wyciągnąć radio audi concert II, lecz nie posiadam kluczy do wyciągania. Wiem, że można je zrobić samemu, lecz chciałbym żeby ktoś napisał jak to zrobić. Na forum był chyba wątek o tym, ale jest już chyba usunięty :/

2 min szukania:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/161259-wyjmaki-do-radia-domowej-roboty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś pomysł jak wyjąć radio bez uzycia wyjmaków?
zamówiłem dwa na allegro, i wkładając je w otwory prawa strona wychodzi a lewa trzyma i ni cholery nie chce puścić?

Jest jakiś sposób żeby wsadzić rękę tam i od tyłu wypchnąc radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz powalczyć i dasz radę wyjmakami, tylko trzeba sposób znaleźć - np. zamień lewy z prawym, albo do góry nogami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem na wszystkie sposoby, nawet dorobiłem jakieś dwa różne inne... i nic. Ogólnie to mam dodatkową antene na szybie (coś takiego: http://www.bezdroza4x4.pl/blog/antena-blaupunkt-na-szybe-test/) ale ostatnio urwały się te cienkie dwa druciki naklejane na szybę i chciałem podłączyć ori antenę - sprawdzić czy działa.

Podejrzewam, że może być coś uszkodzone w tym radiu, poprzedni właściciel może jak podłączał tą antene to uszkodził te zaczepy... W bagażniku miałem też jakieś dwa dodatkwoe grube kable i kilka cienkich, podejrzewam, że było tam zamontowane jeszcze jakieś dodatkowe audio, tuba + wzmacniacz ewentualnie zmieniarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-audi-ford-mercedes-seat-skoda-vw-i6107978473.html - dwa komplety.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżam kotleta.

Dziś chciałem wyciągnąć radio Concert II z B6. Ponieważ wyjmaki robiłem sam, najpierw zdjąłem schowek pasażera, wysunąłem klimatronik. Po wsadzeniu wyjmaków z lewej strony radio wysunęło się na jakies 2cm, z prawej na 0.5 i co bym nie robił, prawa strona trzymała. Zapierałem się z całej siły, wciskałem lewą stronę by ruszać prawą, ale radio ruszało się jedynie o te 0.5cm. Wyjmaki z tego co widzę są okay, bo lewą stronę po 'wpięciu' na miejsce przy ich pomocy mogę bez problemów wysunąć na te 2cm.

Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale miał może ktoś podobny problem? Czy by zdjąć boczek i widzieć bezpośrednio radio trzeba zdemontować cały tunel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Odgrzeje kotleta. Mam problem z wyjecie radia. Z panelem klimatronica poradziłem sobie bez problemu ale radia nie mogę ruszyć. Kluczyki dorobilem z karty, prawa strona ładnie się wysówa ale lewej ani rusz. Próbowałem wypchnąć radio od tyłu na sile ale nic z tego. Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Odgrzeje kotleta. Mam problem z wyjecie radia. Z panelem klimatronica poradziłem sobie bez problemu ale radia nie mogę ruszyć. Kluczyki dorobilem z karty, prawa strona ładnie się wysówa ale lewej ani rusz. Próbowałem wypchnąć radio od tyłu na sile ale nic z tego. Pomożecie? 
U mnie było identycznie, prawa strona wychodziła ładnie, lewa tylko kawałek. Ostatecznie nie wyjąłem radia ale potrzebowałem tylko dostać się do kabla od anteny radiowej i dostęp do niego był po wyjęciu schowka.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...