Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRE] 2,0 tdi A4 Avant BRE by Dynosoft 242,5KM/461Nm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WOW :shocked: , :kox::good:

Opublikowano

no to doj**aliscie .... :evil:

fajnie trzyma sie momencik ... :good:

Opublikowano

Dajcie jakis filmik z przejazdu jak zapina . No calkiem niezle modzi sie ten 2.0 , a juz koty byly wieszane.pozdr.

Opublikowano

niezle czy to juz koniec czy jeszcze masz zamiar cos zmieniac??? :a4fan: :a4fan: :a4fan:

Opublikowano

Niezły przebieg momentu :good:

Patrox czy masz DPF w tym wozie (BRE były również z DPF). Jeśli nie masz DPF to zmieniałeś coś w wydechu (wybity kat)?

Ja chcę gdzieś w połowie stycznia zamontować turbo BRD i zaatakować takie spokojne 200KM/400Nm.

Wcześniej muszę jednak zebrać resztę gratów do dolotu i zrobić porządek z łańcuszkiem napędzającym wałki wyrównoważające w BLB :wallbash:

Opublikowano

przebieg momentu rozwala :shocked::kox:

Opublikowano

O kurna ja tez tak chce !!! :buhaha: :buhaha: co to za hybryda???

Opublikowano

no panowie, widziałem posty gdzie 2.0 było poniżane ( :polew: )a tu proszę bardzo :good: :oklaski: :thumbup::dance2::ok2::yes2:

Opublikowano
  • Autor

Niezły przebieg momentu :good:

Patrox czy masz DPF w tym wozie (BRE były również z DPF). Jeśli nie masz DPF to zmieniałeś coś w wydechu (wybity kat)?

Ja chcę gdzieś w połowie stycznia zamontować turbo BRD i zaatakować takie spokojne 200KM/400Nm.

Wcześniej muszę jednak zebrać resztę gratów do dolotu i zrobić porządek z łańcuszkiem napędzającym wałki wyrównoważające w BLB :wallbash:

Nie mam DPF ani nic nie robiłem z wydechem tzn. na tamtą chwilę co pokazałem wykres. Bo aktualnie zrobiony jest do połowy wydech przelot 3 cale. Ale to pod przyszłe mody :naughty: :naughty: :naughty:. Do turbo musisz zmienić rurę z fi 50 na fi 38 to taka jest w turbo od BRD( albo zrobić przejściówkę.) A z tymi łańcuszkami to chyba prędzej szybciej i taniej będzie ci poszukać gołego BRE niż rozbierać Twój.

Opublikowano

Patrox jedno jeszcze pytanie - co jest podlączone do belki intercoolera z prawej strony, przewodem ok. 20 mm średnicy, zaraz po wejściu węża od turba?

Do turbo musisz zmienić rurę z fi 50 na fi 38 to taka jest w turbo od BRD( albo zrobić przejściówkę.) A z tymi łańcuszkami to chyba prędzej szybciej i taniej będzie ci poszukać gołego BRE niż rozbierać Twój.

To wiem bo już montowałem turbo BDR u brata w A4 B5 :gwizdanie:

Ja mam inną koncepcję - montuje drugi, prawy IC, oryginalny taki jest w BRD w serii albo w 2.0 TFSI. Mam już IC, belke pod zderzak na dwa intercoolery, wspornik IC. Zostały mi do dokupienia dwie rury od BRD i kierwonica powietrza do IC.

Co do silnika to mam inny pomysł - chcę zrobić to co jest w BKD albo w ARL - wypierdzielić wałki, założyć pompę oleju na łańcuszek od BKD, smok oleju od AWX/AVF, a na swój wał założyć w miejsce kółka wahliwego zwykłe kółko napędzające pompę oleju od BKD. Wszystko powinno pasować P&P po pomiarach i porównaniach jakie robiłem. Jak to nie wyda to zamontuje "słupek" z BKD ze smokiem pompy oleju od AWX i miską oleju AWX ;)

Opublikowano
  • Autor

2 coolery wydajnościowo bedą max do 200PS. I moment może pociągnąć w dół. A co do wałków to też tak można zrobic, powinno pasować. Trzymam kciuki

Opublikowano

Mozesz cos powiedziec na temat tej turbinki??

Opublikowano

2 coolery wydajnościowo bedą max do 200PS.

Patrox mam dziecko w drodze więc 200 KM wystarczy :cool1:

Swoją drogą te dwa IC mają identyczną wydajność jak te z 2.7 i 3.0 TDI więc jakby co dadzą rady trochę więcej pewnie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Mozesz cos powiedziec na temat tej turbinki??

Wirniki są trochę większe od turbo z BRD. Pasuje idealnie do kolektora i na wydech.

JAro444, z coolerami temat przebadany, uwierz.Nie na darmo w S3, leonach cupra zakładają centralny zamiast dwóch ori bocznych. W lecie będzie ciepło.

Opublikowano

Dobra wierzę ;) 200 KM mi styka w zupełności.

Patrox pytałem czy wiesz co jest podłączone do belki intercoolera z prawej strony, takim przewodem fi ok 20-25 mm, zaraz z końcem gumy od turbiny?

Opublikowano
  • Autor

Dobra wierzę ;) 200 KM mi styka w zupełności.

Patrox pytałem czy wiesz co jest podłączone do belki intercoolera z prawej strony, takim przewodem fi ok 20-25 mm, zaraz z końcem gumy od turbiny?

Filtr intercoolera, ja to usunąłem. Do niczego nie jest to potrzebne ( nazywa się to tłumik doładowania czy jakoś tak).

Opublikowano

Właśnie tak się temu przyglądałem dziś i zastanawiałem po co jest odprowadzane w bok sprężone przez turbinę powietrze i gdzie ono dalej idzie. Pewnie też to wywalę jak się okaże to zbędne :gwizdanie:

Opublikowano

Przebieg momentu tak wyglada bo tak jest ustawiona skala wartosci NM w oprogramowaniu hamowni. Jak skala kończyła by sie jak w maha na mniejszych wartosciach to przebieg momentu byłby klasyczna górka. Dokładnie tak samo jest w mojej hamowni - tak po prostu ustawił skale producent hamowni. Moment wylicza sie z mocy, przy np. 200PS i 4000obr bez wzgledu na to jakie to auto to wartosc bedzie zawsze ta sama.

Silniki 2.0tdi 16v to inna bajka i nie liczyłbym na 215PS z takiej hybrydy w 1,9 8V - to inny układ wtryskowy, inny łeb który ma wiekszy flow dzieki czemu na tym samym doładowaniu w cylindrach znajduje sie wiecej powietrza w czasie jednego cyklu pracy. Stare 1.9 8v PD musi miec duzo powietrza z duzego turbo albo zmiany mechaniczne w głowicy.

Seryjny słupek ASZ/ARL z dużym turbo idzie zrobic na ok 230PS gdzie w przypadku BKD/BLB/BRE ta granice bedzie oscylowac gdzies ok 260PS.

Wszystko idze ładnie do pewnego momentu potem robi sie pod górke i dodanie każdego PSa (tych 30stu do 1.9) to duze wyzwanie albo trzeba wykonac modyfikacje nie majaca duzo wspólnego z bezpieczną.

Patrox trzeba cos zrobic zeby wyżej zakrecił sie ten BRE :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Przebieg momentu tak wyglada bo tak jest ustawiona skala wartosci NM w oprogramowaniu hamowni. Jak skala kończyła by sie jak w maha na mniejszych wartosciach to przebieg momentu byłby klasyczna górka. Dokładnie tak samo jest w mojej hamowni - tak po prostu ustawił skale producent hamowni. Moment wylicza sie z mocy, przy np. 200PS i 4000obr bez wzgledu na to jakie to auto to wartosc bedzie zawsze ta sama.

Silniki 2.0tdi 16v to inna bajka i nie liczyłbym na 215PS z takiej hybrydy w 1,9 8V - to inny układ wtryskowy, inny łeb który ma wiekszy flow dzieki czemu na tym samym doładowaniu w cylindrach znajduje sie wiecej powietrza w czasie jednego cyklu pracy. Stare 1.9 8v PD musi miec duzo powietrza z duzego turbo albo zmiany mechaniczne w głowicy.

Seryjny słupek ASZ/ARL z dużym turbo idzie zrobic na ok 230PS gdzie w przypadku BKD/BLB/BRE ta granice bedzie oscylowac gdzies ok 260PS.

Wszystko idze ładnie do pewnego momentu potem robi sie pod górke i dodanie każdego PSa (tych 30stu do 1.9) to duze wyzwanie albo trzeba wykonac modyfikacje nie majaca duzo wspólnego z bezpieczną.

Patrox trzeba cos zrobic zeby wyżej zakrecił sie ten BRE :wink4:

Witku, to jest oczywiste że z 1,9 nie uzyska się takiej mocy. Ja szacuję że przy super egzemplarzu max 205Ps. A co do obrotów to autko zostało niedohamowane ze względu na już dużą prędkość maksymalną. Ale kręci się do 4850obr. A te 260 z silnika 16v to tak samo teoretycznie jak wychodza 230PS z 1,9. Jest kilka egzemplarzy w polsce które mają taką moc i nie chodzi o to czy tuner źle coś zrobił tylko po prostu silnik silnikowi jest nie równy. W dużej mierze zależy od patentów i wiedzy tunerów, ale nie ma reguły. To że klient powie, że chce 260 to nie znaczy że będzie tyle miał. Tyle Ot . Pozdrawiam

Opublikowano

A z tymi obrotami to ok ok wiem o co kaman. Powiedz to koło zamachowe obudowane macie jakoś ? ono łożyskowane jest z dwóch stron ? od strony rolki napędzajacej i od drugiej strony takze ?

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.