Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki rezystor do oryginalnych lampek LED podświetlenia tablicy w A4 B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak ma spełnić swoje zadanie to musi się na nim te 8-9 W mocy wydzielić :naughty:

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 21.03.2018 o 19:49, piotrsob1 napisał:

Jak ma spełnić swoje zadanie to musi się na nim te 8-9 W mocy wydzielić :naughty:

 

Zamontowałem coś takiego https://www.kufatec.de/shop/de/audi/a4/a4-b6-8e/adapter-led-kennzeichenbeleuchtung-audi-a4-b6-b7-a3-8p

Muszę przyznać, że rezystory grzeją się dość mocno.

Rozumiem, że nie powinno się nic wydarzyć i mogę je zostawić wpięte? ;)

Opublikowano

Powinno być OK, pod warunkiem że Fryc te oporniki dobrze policzył :P

Opublikowano
4 godziny temu, piotrsob1 napisał:

Powinno być OK, pod warunkiem że Fryc te oporniki dobrze policzył :P

I nie przeszkadza, że się to dość mocno grzeje?

Cały adapter po 2-3 minutach robi się gorący tzn peszel nawet.

Opublikowano

Nie powinieneś chować tych oporników w peszel, by mogły oddawać swobodnie ciepło w nich wydzielone powinny mieć dobrą wentylację :decayed::hi:

Jak jesteś ciekawy ile ciepła się powinno na takim oporniku wydzielić , to podłącz sobie do zasilania 12V żarówkę , którą on zastępuje i po kilku minutach spróbuj ją utrzymać w ręku ......

Tylko uważaj byś się nie poparzył :P

P.S. Trochę uogólniłem , bo moc wydzielana na oporniku powinna być pomniejszona o moc LED-a , czyli 15-20% :hi:

Opublikowano

Pany a nie prościej kupić lampki "can-bus" - chociaz nie wiem co to ma wspólnego z canbus :P ale tak się przyjęło :P ? mam takie u siebie, zero problemów i zero kombinowania... 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6579205901

 

Opublikowano
1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Nie powinieneś chować tych oporników w peszel, by mogły oddawać swobodnie ciepło w nich wydzielone powinny mieć dobrą wentylację :decayed::hi:

Jak jesteś ciekawy ile ciepła się powinno na takim oporniku wydzielić , to podłącz sobie do zasilania 12V żarówkę , którą on zastępuje i po kilku minutach spróbuj ją utrzymać w ręku ......

Tylko uważaj byś się nie poparzył :P

P.S. Trochę uogólniłem , bo moc wydzielana na oporniku powinna być pomniejszona o moc LED-a , czyli 15-20% :hi:

Dobra, montuję w takim razie :) .

Moje obawy wynikały z tego, że rezystory się mocno grzeją i peszel wokół nich też.

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Pany a nie prościej kupić lampki "can-bus" - chociaz nie wiem co to ma wspólnego z canbus :P ale tak się przyjęło :P ? mam takie u siebie, zero problemów i zero kombinowania... 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6579205901

 

Ja co 4 miesiące kupowałem takie nowe...

Chciałem spróbować oryginalnych ;)

 

Opublikowano
18 minut temu, Kubal2216 napisał:

Ja co 4 miesiące kupowałem takie nowe...

To u mnie zdecydowanie dłużej, i u innych chyba też :P

Opublikowano

U mnie z allegro rok czy półtora siedzą i jest git.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Opublikowano
Godzinę temu, kamil-vag napisał:

To u mnie zdecydowanie dłużej, i u innych chyba też :P

 

52 minuty temu, luki19862121 napisał:

U mnie z allegro rok czy półtora siedzą i jest git.

Wysłane z Huawei mate 10 pro
 

Wszystko zależy co się u Chińczyka zamówi , trzeba się określić czy ma być tanie, czy dobre :P

Skośnooki zrobi wszystko wedle zamówienia , a my kupując, szczególnie w necie nie wiemy na co trafimy , bo nie znamy toku rozumowania importera :decayed::whistling:

A ze zdjęcia ciężko ocenić jakość ......

Edytowane przez piotrsob1

  • 2 lata później...
Opublikowano

Mam problem z rezystorem do oryginalnych lampek czy jest już jakaś sprawdzona opcja w b7? Jaki wybrać?

  • 3 lata później...
Opublikowano

Może komuś to pomoże.

Założyłem ori lampki led:

 

1 x 4H0943021

1 x 4H0943022

2 x N10625802

 

+ rezystor 10W 22Ohm który umieściłem w radiatorze, w którym zrobiłem dziurkę, nagwintowałem i przykręciłem w jeden z otworów technologicznych klapy.

 

Wynikowo - brak błędów na FIS (nawet bez lampek :P)

Co do grzania, radiator jest po prostu ciepły, choć sam rezystor grzeje się na tyle że nie można utrzymać go w rękach.

Czas pokaże ile pojeździ.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.