Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzmocnione Sprzęgło jednomas 1.9TDI 110 czy dwumas 1.9TDI 130 , 2.5TDI 150-180


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prezesów sprawa nietypowa trochę
Pacjentka to 1.9 afn 110 zgrzebna na 157Km i 412Nm
Założony jednomas z 1Z 90 i docisk oraz tarcza w wzmocnione u Radzikowskiego w Warszawie jakieś 3 lata temu.
Czy do jedno masa którego już mam mogę założyć samą tarcze i docisk ze 130 czy 2,5 tdi ? czy trzeba zakładać znowu dwu-mas ?
Gdzieś pisali że jest opcja na komplet 2mas 130 plus tarcza a docisk od 2,5tdi .
Chce żeby to polatało bo już mi przestają beigi wchodzić a mocy jeszcze przybędzie i trzeba robić na dniach sprzęgło chcę coś niezawodnego nie lubię 2 razy grzebać w tym samym miejscu.
Doradzi ktoś coś ewentualnie jakiś Spiek twardy i tani bo to moje aktualne utwardzone było bardzo twarde i bardzo szarpało działanie 0 - 1 bardzo się do niego przyzwyczaiłem więc spiek też wchodzi w grę byle nie przepłacać doradzi ktoś coś ?

Aktualny jednomas na wzmocnionym sprzęgle fota robiona jakieś 3 lata temu
qrxdno.jpg

ostatni aktualny wykres po korektach
1178dn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prezesów sprawa nietypowa trochę

Pacjentka to 1.9 afn 110 zgrzebna na 157Km i 412Nm

Założony jednomas z 1Z 90 i docisk oraz tarcza w wzmocnione u Radzikowskiego w Warszawie jakieś 3 lata temu.

Czy do jedno masa którego już mam mogę założyć samą tarcze i docisk ze 130 czy 2,5 tdi ? czy trzeba zakładać znowu dwu-mas ?

Gdzieś pisali że jest opcja na komplet 2mas 130 plus tarcza a docisk od 2,5tdi .

Chce żeby to polatało bo już mi przestają beigi wchodzić a mocy jeszcze przybędzie i trzeba robić na dniach sprzęgło chcę coś niezawodnego nie lubię 2 razy grzebać w tym samym miejscu.

Doradzi ktoś coś ewentualnie jakiś Spiek twardy i tani bo to moje aktualne utwardzone było bardzo twarde i bardzo szarpało działanie 0 - 1 bardzo się do niego przyzwyczaiłem więc spiek też wchodzi w grę byle nie przepłacać doradzi ktoś coś ?

Aktualny jednomas na wzmocnionym sprzęgle fota robiona jakieś 3 lata temu

qrxdno.jpg

ostatni aktualny wykres po korektach

1178dn5.jpg

360NM przy 1700 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było mniej ale dołożyłem jeszcze większe chłodzenie i bardzo mocno się dół poprawił ale ze sprzęgłem dalej nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odniosę się do pytania czy do jednomasa da radę założyć docisk + tarczę ze 130'tki, miałem kiedyś podobny plan, chciałem w swoim pasku AVB(sprzęgło 228mm) na jednomas od 1Z założyć wzmocniony komplet sachs performance dedykowany do mojego auta(czyli 228mm) i nie pasowało(jednomas nie pasował do tarczy i docisku od avb) , okazało się że jak jednomas to docisk i tarcza również musi być od 1Z, finalnie załozyłem skrzynie DQS i dałem wzmocniony zestaw od BRD....więc , moim zdaniem nie będzie pasować, jeżeli sie mylę proszę poprawcie mnie.

Edytowane przez Maniusiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to już jakieś konkret się robią mi się też odechciewa regenerowanych po Polaczkach cwaniaczkach gratów bo i turbo mi po regeneracji padło i sprzęgło i zastanawiam się nad całym kompletem na 2mas od silnika 2,5tdi najlepiej od jakiejś 180 konnej tylko czy to podejdzie pod zwykłą skrzynie z 1.9tdi bo ma chyba 240 mm orientuje się ktoś ?

A silnik jak we wszystkich A4 jest wzdłużny a3 mają poprzeczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas z 2.5 Ci nie podejdzie bo nie pasuje na wał, ale to prawda ma 240mm ktore nie wchodzi pod skrzynie 5, jesli juz chcesz sprzeglo 240mm to szukaj z 130konnego 6 biegowego (nie pamietam kodu ale nie awx) i na to daj docisk z 2.5 i nie powinno byc na to sily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się udało ogarnąć docisk mój wzmacniany został jak był koło jedno masowe zeszlifowane docisk tak samo no i wpada tarcza obita kevlarem i jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe ze sprzeglo od 1Z czy tam AHU po przebiegu okolo 20 tys przy mocy 131KM i 317Nm sie slizgalo ? Ostatnio jechalem sobie na 4 biegu i gaz w podloge i mialem wrazenie ze sie slizgalo

Edytowane przez Maras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzęgło od 90 siątki jest słabe jak się go nie wzmocni to kiszka z niego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już przy 130 ślizgało i musiałem docisk wzmocnić pewnie to jest zależne od niutonometrów ile się ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to teraz takie pytanie. Wywalilem z mojej A6 silnik 2.5 wiec mam od niego sprzeglo. Co moge z nim zrobic? Nada mi sie to do AFNa ( dodam ze mam skrzynie 6 biegow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFN a chyba nie podejdzie ja miałem taka sytuacje ale w drugą stronę że miałem silnik AFN i zajeździłem na nim dwie skrzynie 6 biegowe jedną z A6 c4 oraz z audi A4 b6 i na obydwu skrzyniach właśnie miałem to samo sprzęgło co mam do dziś w kolejnej B5 czyli jednomas z wzmocnionym dociskiem i ostatnio tarcza wzmocniona kevlarem więc raczej w tym kierunku kolego kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesie, ale te 412nm to jest moooocno naciagniete przez hamownie(ajk masz tam 370 to wszystko), bo mało mozłiwy jest taki wynik, na te moce wystarczyło by ci kompletne awx z dwumasem, jeżdze 3 rok i nic z tym sie nie dzieje, a mocy o wiele wiecej mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydaje że zdeka lekko zawyżone ale takie dostałem wykresy więc wklejam jakie widzę :hi: pomiary na felgach 18 więc może przez to

Edytowane przez CZIKITA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie:

czy do AJM można złożyć sprzęgło i dwumas od AWX bez przeróbek?

czy zestaw od AWX jest mocniejszy od AJM?

czy zestaw od AWX będzie wystarczający do 157 km oraz 360 Nm ( przy 2600 obr )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie:

czy do AJM można złożyć sprzęgło i dwumas od AWX bez przeróbek?

czy zestaw od AWX jest mocniejszy od AJM?

czy zestaw od AWX będzie wystarczający do 157 km oraz 360 Nm ( przy 2600 obr )

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie najlepsze sprzegło do Audi a6 c5 1.9 afn?

obecnie mam wzmacniane jednomase , nie slizga ale strasznie szumi na jałowym ;/

PS: musi wytrzymac >420 NM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...