Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Connect myAudi


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Muskel1 napisał:

Remote HMI_off zakodowałem  za pomocą VCDS, przeczytaj kilka postów wstecz. Opisałem co i iak.

Ok znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , byłem tydzień temu w serwisie audi Szczecin , chciałem kupić i kupiłem kod 10 cyfr do aplikacji myaudi , następnie się spytałem czy może jest jakaś aktualizacja darmowa dla mojej audi a4 b9 avant 2,0 tdi z 2017 r , pan z serwisu mnie skierował do jednej pani , która mi powiedziała , że trochę szkoda ,że kupiłem ten 10 cyfr kod , bo aplikacaja myaudi będzie płatna 19 funtów miesięcznie i trzeba ją będzie ściągnąć tylko ze sklepu app store czy play z Anglii i chyba z Niemiec , to udało mi się cofnąć tą transakcje jeszcze , czy ktoś z Was słyszał o tej aplikacji płatnej lub już płaci ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ten 10 cyfrowy kod jest dołączony do pojazu (przy kluczykach, taki plastikowy wysiorek, na któym jest ten kod). Jeżeli poprzedni właściciel go zgubił, lub Ty kupiłeś auto bez tego kodu, musisz udać się do ASO (co z resztą już zrobiłeś) i tam otrzymasz nowy.  Najwidoczniej ponowne wydanie kodu jest płatne, dlatego musiałeś za to zapłacić.  

Ten 10 cyfrowy kod jest kodem weryfikacyjnym, który jest potrzebny do przypisania pojazdu do właściciela, jeżeli właściciel zechce korzystać z aplikacji Audi Connet oraz z usłułg z nią związanymi, musi utworzyć konto na myAudi i dodatkowo zweryfikować się w ASO, czyli ASO potwierdza, że jesteś właścicielem.

Następnie musisz wykupić dostępne dla danego modelu auta usługi functions on demand (funkcje na żądanie). Dla B9 są to Audi connect Navigation & Infotainment (czyli wcześniej Google Earth, od 01.01.21 widok satelitarny), ceny paliw, informacje, pogoda itp., oraz Audi Connect Remote & Control czyli zdalne sterowanie auta (otwieranie, zamykanie, uruchamianie ogrzewania postojowego). Zdalne sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji myAudi lub za pomocą przeglądarki. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

Obie wymienione usługi są płatne i można je wykupić niezależnie od siebie, na dzień dzisiejszy tylko online i na zagranicznych stronach myAudi. Pierwsza kosztuje 15,43 €  za miesiąc, druga kosztuje 39,90 € na rok.

Z racji tego, że masz auto z 2017 najprawdopodobniej masz starszą jednostkę mmi z procesorem nVidia, która nie obsługuje nastęcpy Google Earth  czyli widoku satelitarnego. Dlatego wykupienie pakieku Audi connect Navigation & Infotainment częściowo się opłaca i ma sensu (moim zdaniem).

Całą resztę o Google Earth i (tym nowym) widoku satelitarnym przeczytasz w tym wątku (kilka ostatnich stron).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel dziękuję za info . serdecznie pozdraiam :) ps co 4 tyg jeżdżę przez Niemcy do Antwerpii i po 4 tyg powrót , to może gdzieś piwko wypijemy ,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marjak71 napisał:

Muskel dziękuję za info . serdecznie pozdraiam :) ps co 4 tyg jeżdżę przez Niemcy do Antwerpii i po 4 tyg powrót , to może gdzieś piwko wypijemy ,:)

Oj to musiałbyś dużym łukiem jechać, bo mieszkam prawie przy duńskiej granicy. Dodatkowo w obecnej sytuacji musiałbyś odbyć kwarantanne bo oficjalnie bez kwarantanny wolno tylko przejeżdżać przez dany kraj ale jak to wszystko się skończy możemy coś pomyśleć:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że po pandemii :) , a co to dla naszych aut zboczyć trchę z trasy :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym się podpiąć do wątku. Ktoś ogarniał temat w ostatnich dniach? 

Kupiłem auto z 2016 ze starymi mapami i głównie na nich mi zależy by zaktualizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavlaQ napisał:

Hej, chciałbym się podpiąć do wątku. Ktoś ogarniał temat w ostatnich dniach? 

Kupiłem auto z 2016 ze starymi mapami i głównie na nich mi zależy by zaktualizować

No to do salonu i zakup aktualnych, bo z audi connect (myAudi) ostatnie dostępne to 2018/2019, albo do zaprzyjażnionych kolegów z forum.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, vvalery napisał:

No to do salonu i zakup aktualnych, bo z audi connect (myAudi) ostatnie dostępne to 2018/2019, albo do zaprzyjażnionych kolegów z forum.

Nie uruchomisz oryginalnych mapek poza salonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie uruchomisz oryginalnych mapek poza salonem. 

Mylisz się. Jak nie wierzysz to wejdź na stronę Vagautoservice Rzeszów. Mapy 2021/2022 wgrane.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie uruchomisz oryginalnych mapek poza salonem. 

Widzialem takie uslugi na allegro, koszt 500-600 zł. Oferty z firm doposażających auta. Jest to warte uwagi? Wszak to poza salonem.
Jest też informacja na aukcji o legalności takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PavlaQ napisał:

Widzialem takie uslugi na allegro, koszt 500-600 zł. Oferty z firm doposażających auta. Jest to warte uwagi? Wszak to poza salonem.
Jest też informacja na aukcji o legalności takiego rozwiązania

Wiadomo, że się da i tu Ameryki nie odkrywamy. :-)

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vvalery napisał:

Mylisz się. Jak nie wierzysz to wejdź na stronę Vagautoservice Rzeszów. Mapy 2021/2022 wgrane.:banan:

Może wyrażę się inaczej, nie uruchomisz bez aktywowania ich online. Jeżeli osoba ma dostęp do odis i prawa do korzystania z usług to da radę. 

Nie da się natomiast jak w B8 mapek z witaminą wgrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vvalery napisał:

Mylisz się. Jak nie wierzysz to wejdź na stronę Vagautoservice Rzeszów. Mapy 2021/2022 wgrane.:banan:

Jesteś pewny, że masz mapki Audi a nie mapki Skody lub VW po tym jak ktoś wgrał Ci Patch do main unit do czytania właśnie tych map? Bo tak robi większość osób oferujących usługi poza ASO.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Jesteś pewny, że masz mapki Audi a nie mapki Skody lub VW po tym jak ktoś wgrał Ci Patch do main unit do czytania właśnie tych map? Bo tak robi większość osób oferujących usługi poza ASO.

Nie wiem, bo ja nie wgrywam na lewo niczego, więc mnie to nie dotyczy. Stwierdzam tylko fakt a co i jak to już inna sprawa. Ludzie chyba są zadowoleni skoro tam walą drzwiami i oknami a terminy są jak w ASO :blowup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie z wersji oprogramowania takie jak to na dole to Ci powiem. 

Screenshot_20210623-151053_Gallery.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, vvalery napisał:

Nie wiem, bo ja nie wgrywam na lewo niczego, więc mnie to nie dotyczy. 

Każde wgrywanie poza ASO jest na lewo więc dotyczy to także Ciebie:wink: I nie chodzi mi tu o to, czy to legalne czy nie, tylko o fakt, że nie wgrasz oryginalnych mapek poza ASO tak jak pisałem.

U Grzesia sam wgrywałem też kiedyś mapik do B8 i byłem także zadowolony, więc tu nie chodzi mi o to, żeby robić antyreklamę. Wręcz przeciwnie. Usługi u Grzesia były na najwyższym poziomie:hi:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vvalery napisał:

Nie wiem, bo ja nie wgrywam na lewo niczego, 

Masz to zdjęcie wersji mapek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muskel1 napisał:

Masz to zdjęcie wersji mapek?

Nie mam, bo nic nie wgrywałem poza ASO. Mapy mam pobrane z myAudi 2018/2019.

A sorry, radary sobie sam wgrałem poza ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 13:44, vvalery napisał:

Mylisz się. Jak nie wierzysz to wejdź na stronę Vagautoservice Rzeszów. Mapy 2021/2022 wgrane.:banan:

Z tego wywnioskowałem, że wgrywałeś tam mapki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...